Balkony w Śródmieściu w katastrofalnym stanie

16 czerwca 2017, 15:14, ak
fot. Piotr Wleklik
W tym tygodniu zostały przeprowadzone kontrole stanu balkonów w kamienicach w Środmieściu Gorzowa. Wszystko za sprawą katastrofy budowlanej do której doszło na początku czerwca.

O zarwaniu się balkonu na trzecim piętrze w kamienicy przy ul. Dąbrowskiego nasz portal poinformował jako pierwszy w tekście „Balkon zarwał się i spadł na auto”.

Katastrofa budowlana, jaka wydarzyła się 6 czerwca przypomniała urzędnikom oraz mieszkańcom, że balkony w gorzowskich kamienicach są po prostu w fatalnym stanie.

Dlatego też Zakład Gospodarki Mieszkaniowej wraz z powiatowym inspektorem nadzoru budowlanego przeprowadził kontrolę stanu balkonów w Śródmieściu Gorzowa.

Efekt? Aż 8 balkonów wymaga natychmiastowego remontu. Polecenie natychmiastowego remont balkonu zostanie wydane przez powiatowego inspektora nadzoru budowlanego. Zanim jednak takie decyzje zostaną wydane, trzeba przygotować specjalną ekspertyzę techniczną.

Jeżeli nakaz remontu zostanie zignorowany, to wspólnota mieszkaniowa będzie musiała spodziewać się surowej kary finansowej.

- Balkon jest częścią wspólną nieruchomości, w związku z tym odpowiedzialność za jego stan ponosi cała wspólnota mieszkaniowa. Jednak 90 % wspólnot podejmuje decyzję, że każdy lokator sam płaci za swój balkon – tłumaczy Paweł Jakubowski, dyrektor ZGM.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości