Wiadomości

Warsztaty rowerowe dla dzieci

15 czerwca 2017, 10:30, red
Gorzowska Straż Miejska w okresie wakacyjnym przeprowadzi cykl „warsztatów” rowerowych dla dzieci, których celem jest poszerzenie wiedzy na temat bezpiecznego poruszania się jednośladami po drogach.

W trakcie każdego spotkania dzieci zostaną zapoznane z ogólnymi zasadami ruchu drogowego dotyczącymi rowerzystów oraz przejadą tor rowerowy – w trakcie strażnicy miejscy omówią sposoby zachowania się przy poszczególnych znakach drogowych.

Na zakończenie spotkania dzieci dostaną elementy odblaskowe poprawiające bezpieczeństwo w trakcie poruszania się po drodze oraz zostaną poczęstowane jabłkami, ufundowanymi przez Gorzowski Rynek Hurtowy.

W trakcie warsztatów zostaną zaprezentowane pojazdy terenowe Fundacji Off Road, której członkowie opowiedzą najmłodszym o wyprawach samochodowych po Polsce i Europie.

 

Gdzie i kiedy?

21 czerwca 2017 r. – godz. 17.00 ul. Spokojna 18, plac manewrowy OSK MIKRUS.

26 lipca 2017 r. – godz. 17.00 park Kopernika, miasteczko rowerowe.

16 sierpnia 2017 r. – godz. 17.00 ul. Paderewskiego, SP 13, miasteczko rowerowe.

Dodatkowo podczas spotkania 21 czerwca dzieci będą mogły w praktyce przekonać o znaczeniu pasów bezpieczeństwa w czasie wypadku drogowego. Każdy będzie mógł skorzystać z symulatora dachowania, należącego do OSK MIKRUS.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości