Wiadomości

Jest wykonawca Kostrzyńskiej, ale na prace poczekamy

14 czerwca 2017, 19:24, ak
fot. Marcin Kluwak
Władze Gorzowa rozstrzygnęły przetarg na wybranie wykonawcy, który zajmie się najważniejszą inwestycją w mieście, czyli przebudową ul. Kostrzyńskiej. Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum Balzola Polska Sp. z o.o. oraz z Construccionesy Promociones Balzola S.A.

Chociaż przetarg na wybranie wykonawcy został rozstrzygnięty, to miasto nie może jeszcze podpisać umowy z firmą Balzola Polska. Ponieważ pozostałe firmy, które przystąpiły do przetargu, mają 10 dni na złożenie odwołania na czynność wyboru najkorzystniejszej oferty. Następnie postępowanie będzie poddane kontroli przez Urząd Zamówień Publicznych.

W przypadku, gdy żadna firma nie złoży odwołania, a postępowanie przejdzie pomyślnie kontrolę, podpisanie umowy z wybranym wykonawcą będzie możliwe pod koniec lipca.

To wszystko oznacza, że według wcześniejszych zapowiedzi, prace na Kostrzyńskiej ruszą ze znacznym poślizgiem. Początkowo roboty miały rozpocząć się na początku czerwca. Teraz jeżeli nie będzie żadnych przeszkód, to będą mogły ruszyć najwcześniej w połowie sierpnia.

Na przebudowę ul. Kostrzyńskiej wpłynęły trzy oferty, różnica w kosztach wykonania inwestycji wyniosła 10 mln zł. Wszyscy oferenci zadeklarowali wykonanie torowiska w ciągu dziewięciu miesięcy i dali 5-letnią gwarancję. Kwota przeznaczona na realizację inwestycji to 58 milionów złotych. 44 miliony to koszt realizacji modernizacji ul. Kostrzyńskiej ze Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla miejskiego obszaru funkcjonalnego Gorzowa Wlkp.

Natomiast 14 milionów to koszt modernizacji i budowy torowiska tramwajowego, finansowanego z programu System Zrównoważonego Transportu Miejskiego.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości