To będzie stadion LA z prawdziwego zdarzenia

13 czerwca 2017, 16:26, Anna Kluwak
fot. Daniel Adamski, Urząd Miasta Gorzowa
Pełnowymiarowa, 8-torowa bieżnia z tartanu, a do tego płyta do rzutu młotem czy pchnięcia kulą. Gorzów doczeka się w końcu stadionu lekkoatletycznego, który będzie spełniał wymogi pozwalające na organizację zawodów rangi mistrzostw Polski czy europy.

Temat modernizacji stadionu lekkoatletycznego w Gorzowie ciągnie się od wielu lat. Bo szczerze mówiąc, obecny stadion to wstyd dla miasta wojewódzkiego. Tym bardziej, że na obecnej bieżni nie ma tartanu, a jest tzw. ceglanka.

Poza tym obiekt nie spełnia norm, które pozwalałyby rozgrywać w mieście zawody rangi mistrzostw Polski czy też mistrzostw Europy. Ale to ma się wkrótce zmienić – są konkrety w tej sprawie i ministerialne wsparcie.

Ministerstwo Sportu i Turystyki 31 maja zaktualizowało „Program inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu – edycja 2017”. Wśród „zadań inwestycyjnych, które pozostają ujęte w Planie Wieloletnim” wymieniono na wysokiej, trzeciej pozycji „Modernizację obiektu sportowego stadionu lekkoatletycznego przy ul. Krasińskiego”. Dzięki temu, władze Gorzowa będą mogły liczyć na nawet 50 % dofinansowanie inwestycji.

Modernizacja stadionu lekkoatletycznego przy ul. Krasińskiego ma rozpocząć się w 2018 roku.

Do marca 2018 Urząd Miasta musi złożyć w ministerstwie wniosek o akceptację wydatków na tę inwestycję, a do czerwca 2018 pozwolenie na budowę.

Nowy stadion lekkoatletyczny będzie miał 8-torową bieżnię z tartanu, a do tego płytę do rzutu oszczepem i młotem oraz do pchnięcia kulą, a do tego skocznię do skoku w dal.

- Chcemy mieć stadion z prawdziwego zdarzenia, tym bardziej że nasi lekkoatleci od wielu lat prezentują bardzo wysoki poziom, a nawet nie mają gdzie trenować. Dlatego też w końcu wychodzimy naprzeciwko ich oczekiwaniom i budujemy stadion spełniający europejskie wymogi – komentuje Artur Radziński, wiceprezydent Gorzowa.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to prace ruszą jeszcze w przyszłym roku. Koszt modernizacji stadionu jest szacowany na 8 mln zł.  


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości