Wiadomości

Nadwarciańska Dycha wystartuje 18 czerwca

7 czerwca 2017, 14:47, inf. prasowa
fot. sport-time.com.pl
Czwarta edycja największej imprezy biegowej w regionie, czyli Nadwarciańska Dycha już w niedzielę, 18 czerwca. Najlepszy gorzowianin i gorzowianka otrzymają nagrody w postaci tygodnia ze Smaczną Dieta.

18 czerwca o godzinie 9.45 wystartuje Gorzowska Nadwarciańska Dycha. Trasa biegu prowadzi ulicami: Nadbrzeżną (Bulwar Zachodni), mostem Staromiejskim, Fabryczną, Waryńskiego, koło stadionu żużlowego, Kwiatową, Sielską, Spokojną, Śląską, Wawrzyniaka (park), przez most Staromiejski, Spichrzową do Nadbrzeżnej.

Jedna pętla liczy 5 kilometrów; każdy z zawodników musi przebiec trasę dwa razy. Jest to już IV edycja imprezy, która jest największym biegiem ulicznym w regionie. Najlepsi zawodnicy zostaną uhonorowani Pucharami Prezydenta Miasta oraz nagrodami pieniężnymi, ufundowanymi przez Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Gorzowie Wielkopolskim.

W ubiegłym roku w do mety dobiegło 452 zawodniczek i zawodników. Obecnie, tylko za pośrednictwem internetu, zarejestrowało się już 350 osób. Internetowo można zapisać się do 11. czerwca. Po tym terminie, w godzinach otwarcia biura zawodów, tj. w piątek i sobotę w siedzibie OSiR oraz w niedzielę (w dniu biegu) w biurze zawodów na Bulwarze Zachodnim, od godziny 7.00 do 9.00.

Dla każdego zawodnika organizatorzy wraz ze sponsorem przygotowali bogaty pakiet startowy, w skład którego wchodzi koszulka techniczna biegowa, worek sportowy, bidon, żele i suplementy izotoniczne. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą bieg, otrzymają pamiątkowe medale i wezmą udział w losowaniu cennych nagród rzeczowych. Najlepszy gorzowianin i gorzowianka otrzymają nagrody w postaci tygodnia ze Smaczną Dieta.

W trakcie biegu na stadionie żużlowym odbędzie się rywalizacją o tytuł najlepszego „Harta IV Gorzowskiej Nadwarciańskiej Dychy”. Organizator dla wszystkich biegaczy i kibiców zapewnił dodatkowe atrakcje; występy na scenie umieszczonej na Bulwarze Zachodnim. Wystąpią: Cheerleaderki z 2 LO, Zespół Artystyczny „Buziaki” oraz Pesos Sax Fighter. Od wczesnych godzin porannych biegaczy i kibiców zagrzewać będzie muzyka grana przez DJ'a.

Organizator udostępnia parking dla samochodów przy ul. Składowej. Dodatkowo zapraszamy na parking CH NOVA PARK oraz parkingi znajdujące się w strefie płatnego parkowania (z wyłączeniem parkingów na Bulwarze Zachodnim).


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości