To dopiero będzie jazda

2 czerwca 2017, 12:15, mk
fot. Mateusz Stefaniak
Z Wieprzyc na Piaski czy Górczyn pojedziemy z trzema przesiadkami. Przed komunikacyjną rewolucją czeka nas komunikacyjny chaos. Jeżeli mieszkacie na Wieprzycach, lub w gminie Bogdaniec przygotujcie się na niezłą jazdę.

Co prawda remont ulicy Kostrzyńskiej wciąż pozostaje w strefie marzeń, jednak miasto przygotowuje się do niego solidnie. Dotyczy to też komunikacji miejskiej. Pewne jest, że tramwajem na Wieprzyce długo nie pojedziemy. W tym czasie po Gorzowie kursować będą trzy linie komunikacji zastępczej. Będą to autobusy o nazwach T1, T2 i T4.

Głównym punktem dla komunikacji zastępczej będzie osiedle Staszica, gdzie swój początek będą miały dwie linie – T1 i T4. Jak się dowiedzieliśmy, nie będzie bezpośredniego skomunikowania Wieprzyc z centrum miasta. Dojazd będzie możliwy tylko z przesiadką z linii T4 na T1 na Rondzie Myśliborskim w stronę centrum, natomiast w kierunku Wieprzyc punktem przesiadkowym będzie przystanek Alejki – Rondo Myśliborskie. Autobusy linii T4 kursować będą na odcinku pętla Wieprzyce – Staszica, ulicami Dobrą, Myśliborską i Marcinkowskiego. Autobusy na tym odcinku w dni robocze kursować będą co 20 minut, a w weekendy co pół godziny.

Do centrum i na Górczyn dostaniemy się linią autobusową T1. Autobusy odjeżdżać będą z osieda Staszica i pojadą ulicami: Marcinkowskiego, Alejki, Konstytucji 3-maja, Estkowskiego, Wybickiego do Warszawskiej i dalej aktualną trasą do Silwany. Aby dojechać na osiedle Piaski trzeba będzie przesiąść się z T1 na T2 na przystanku przy AWF-ie.

W końcu linia autobusowa T2 ma połączyć osiedle Słoneczne z Osiedlem Piaski. Pętla na osiedlu Słonecznym będzie znajdować się w okolicach Placu Słonecznego. Autobus przejedzie przez Sikorskiego, Estkowskiego, Kosynierów Gdyńskich i Borowskiego prosto na Piaski. Jeżeli natomiast będziemy chcieli pojechać z Silwany na Piaski, bądź na odwrót będziemy musieli przesiąść się przy Estkowskiego. Nie będzie funkcjonować przystanek przy Zakładach Energetycznych.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->