Kamery nagrały pobicie 47-latka w centrum Gorzowa [film]

1 czerwca 2017, 11:01, Anna Warchoł
fot. KWP
Gorzowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za pobicie 47-latka przy ul. Sikorskiego w Gorzowie, tuż obok wejścia do Parku Wiosny Ludów. Napastnikom grozi do 3 lat więzienia.

W nocy z czwartku 25 maja na piątek 26 maja 2017 roku dyżurny gorzowskiej policji otrzymał informację o pobiciu mężczyzny w okolicach Parku Wiosny Ludów. O wszystkim poinformował policjantów świadek zdarzenia.

Pobicie 47-letniego mężczyzny przy ul. Sikorskiego koło wejścia do parku zarejestrowała również kamera miejskiego monitoringu. Na nagraniu widać, jak dwóch napastników biegnie za 47-latkiem. Następnie zadaje mu ciosy w plecy i przewraca na ziemię. Leżący mężczyzna nad nadal bity i kopany. Na szczęście do pokrzywdzonego szybko podbiegli świadkowie zdarzenia, w tym z nadjeżdżającego samochodu.

Dwaj napastnicy od razu uciekli do parku. - Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zebrali pierwsze informacje od świadków. Szybko zabezpieczyli wejścia do parku, bo właśnie tam mieli udać się napastnicy. Jeden z patroli sprawdzał teren i zauważył w okolicy placu zabaw dwie osoby, które odpowiadały rysopisowi sprawców. Mężczyźni zaczęli uciekać. W pościg ruszyli gorzowscy funkcjonariusze. Jeden z uciekających po chwili położył się na trawie. Drugi po krótkim pościgu został zatrzymany. Obaj noc spędzili w gorzowskiej komendzie – opowiada Maciej Kimet z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Pokrzywdzonym 47-latkiem zajęło się pogotowie. Mężczyzna został przetransportowany do gorzowskiego szpitala. Mężczyzna uskarżał się na ból głowy i żeber, mówił również że został użyty wobec niego gaz.

Jak się okazało, zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Gorzowa 18 i 24 lat. - Starszy z nich jest znany policji. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty związane z pobiciem. Za tego typu przestępstwo grozi im do 3 lat więzienia – komentuje Kimet.

 


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->