Wiadomości

Drogie paliwo można zatankować taniej

30 maja 2017, 12:53, red
Najpierw na facebooku powstał fanpage „Tańsze paliwo w Gorzowie”. Jego autor co tydzień przedstawia zestawienie cen na większości stacji paliw w Gorzowie i okolicach. Teraz ktoś wpadł na pomysł, aby paliwo kupować on-line i otrzymywać za to rabat, np. 5 groszy na litrze.

Jak przekonują twórcy projektu, mieszkańcy Gorzowa mogą zatankować paliwo taniej, niż mieszkańcy innych miast Polski. - Wszystko za sprawą aplikacji mobilnej Tankuj24, która oferuje możliwość kupowania paliwa ON-LINE z rabatem na każdy litr – czytamy w informacji prasowej. W Gorzowie i okolicy z aplikacją Tankuj24 współpracują 4 stacje paliw, a autorzy zapowiadają dołączenie kolejnych. W naszym mieście są to przede wszystkim stacje Neo – na Walczaka, Myśliborskiej i w podgorzowskim Jeninie.

Co zrobić, aby kupić paliwo on-line? Twórcy przekonują, że zakup przez aplikację Tankuj24 odbywa się w 3 prostych krokach.

1. Kierowca wybiera z mapy stację paliw, współpracującą z Tankuj24 i oferującą najkorzystniejszą cenę, następnie rezerwuje określoną ilość paliwa.

2. Kierowca płaci za nią szybkim przelewem i otrzymuje kod do zeskanowania na stacji.

3. Ostatnim krokiem jest odwiedzenie stacji w ciągu 24 godzin od rezerwacji i zatankowanie auta.

Twórcy portalu i aplikacji przekonują, że podstawową zaletą kupowania paliwa przez Tankuj24 jest fakt, że zamawiane paliwo jest tańsze niż na pylonie stacji paliw. Oprócz oszczędzania na każdym litrze paliwa aplikacja umożliwia porównywanie cen na stacjach paliw, wygodną płatność mobilną poprzez znanego operatora finansowego firmę PayU (obsługującego popularny serwis Allegro), a także jedną zbiorczą fakturę za wszystkie zakupy w miesiącu. To udogodnienie zarówno dla firm, jak i indywidualnych kierowców, ponieważ gwarantuje oszczędności i szybką kontrolę kosztów paliwa.

Sprawdziliśmy jak wyglądają ceny paliw na wskazanych stacjach i jaki możemy uzyskać rabat posługując się tą aplikacją. Na stacjach paliw NEO litr benzyny bezołowiowej kosztuje 4,52 (ceny z dnia 30 maja 2017). Poprzez aplikacje kupimy paliwo o 5 groszy taniej – za 4,47. W spisie stacji jest też Faraon przy Sybiraków. Tam litr paliwa kosztuje 4,39 – z aplikacją już tylko 4,34.

Co ważne, w systemie ujęte są jedynie stacje prywatne. Przez stronę internetową i aplikację nie kupimy paliwa na żadnej z większych stacji sieciowych, typu Orlen, BP, Statoil czy Shell.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości