Zobacz transmisję na żywo z konferencji prezydenta

25 maja 2017, 15:20
Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki zwołał specjalną konferencję prasową po spotkaniu z przedstawicielami firmy Taumer. Zapraszamy na naszą transmisję na żywo z tego spotkania.

O godz. 15.45 w gabinecie prezydenta Jacka Wójcickiego rozpocznie się specjalny briefing prasowy z udziałem prezydenta. Temat – przebudowa ul. Warszawskiej i Walczaka oraz dalsza przyszłość firmy Taumer. Naszą relację na żywo możecie śledzić poniżej:

Prezydent Jacek Wójcicki podkreślił, że już dawno przestał wierzyć firmie Taumer i podczas dzisiejszego spotkania postawił dwa warunki wykonawcy Warszawskiej i Walczak.

Po pierwsze prezydent chce, aby firma Taumer przestała być liderem konsorcjum na rzecz firmy Zespół Sieci i Zasilania Sp. z o.o. z Wrocławia.. Drugą i najważniejszą rzeczą jest przejezdność ul. Warszawskiej – Jagiełły do 1 czerwca 2017 roku.

- Jeżeli do 1 czerwca nie zrealizują naszych warunków i nie puszczą ruchu na odcinku Warszawska-Jagiełly to zerwiemy 2 czerwca umowę i skierujemy sprawę na drogę sądową. To będzie skutkowało zapłaceniem kary przez firmę Taumer w wysokości 1,5 mln zł oraz wystawieniem negatywnych referencji dla obu firm wchodzących w skład konsorcjum – komentuje prezydent Wójcicki.

Jeżeli sprawdzi się czarny scenariusz i umowa zostanie zerwana, wówczas miasto będzie musiało wybrać nowego wykonawcę inwestycji. A to wszystko będzie skutkowało tym, że ul. Warszawska i Walczaka będzie przejezdna dopiero pod koniec 2017 roku.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości