Gorzowska dwudziestka doczeka się rozbudowy

24 maja 2017, 14:09, aw
O konieczności rozbudowy jednej z największych szkół w mieście mówi się od kilku lat. Jednak teraz, powiększenie Szkoły Podstawowej nr 20 staje się realne. Miasto szuka obecnie projektanta.

Potrzebę rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 20 przy ul. Szarych Szarych Szeregów widzi nie tylko dyrekcja placówki czy rodzice uczniów, ale ten problem dostrzega również gorzowski magistrat.

W końcu, po dwóch latach od zapowiedzi rozbudowy placówki - coś się w tej sprawie ruszyło. Władze Gorzowa ogłosiły właśnie przetarg, w którym szukają firmy, która zajmie się wykonaniem projektu rozbudowy szkoły podstawowej na osiedlu Górczyn.

Nowy obiekt ma składać się z trzech kondygnacji, w których będzie mogło zmieścić się nawet 12 klas dla najmłodszych uczniów, czyli tych z I-III. Co istotne, budynek ma być dostosowany również do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Projektanci mogą zgłaszać swoje oferty do 1 czerwca. Firma, która wygra przetarg będzie musiała przygotować dwie koncepcje rozbudowy szkoły wraz z szacunkowym kosztem realizacji inwestycji. Cały projekt powinien być gotowy do 30 listopada 2017 roku. Natomiast wstępne koncepcje powinny zostać przedstawione magistratowi do dwóch miesięcy od podpisania umowy. Szacuje się, że koszt rozbudowy „20” może wynieść nawet 10 mln zł. Prace mogłyby ruszyć w przyszłym roku.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości