Wiadomości

Drugie podejście do wylotówki z Gorzowa [zdjęcia]

24 maja 2017, 13:21, aw
fot. Anna Warchoł
W kwietniu portal gorzowianin.com informował o tym, że przetarg w sprawie rozbudowy drogi krajowej nr 22 w ciągu ul. Walczaka, Bierzarina i Łukasińskiego został unieważniony. Teraz władze miasta ogłosiły kolejny przetarg.

Pierwszy przetarg na rozbudowę do drugiej jezdni ul. Walczaka, Bierzarina i Łukasińskiego został unieważniony po roku od jego ogłoszenia. Wszystko przez to, że żadna z pięciu firm nie spełniała oczekiwań miasta.

Najniższa oferta znacznie przewyższała kwotę, która została przeznaczona na tę inwestycję. Firma chciała 64,214 mln zł za przebudowę drogi. Tym samym przekroczyła budżet miasta na modernizację DK 22 o ponad 11,726 mln zł. Magistrat podkreślał, że nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty, dlatego ogłosił kolejny przetarg.

Nowy przetarg na modernizację wschodniego wylotu drogi krajowej nr 22 w Gorzowie od ronda Sybiraków do granic miasta został ogłoszony w formule zaprojektuj i wybuduj.

Zakres przebudowy obejmuje budowę drugiej jezdni w ul. Walczaka na odcinku od granic miasta do ronda Gdańskiego wraz z rozbudową ronda i przebudową torowiska tramwajowego, budowę drugiej jezdni ul. Bierzarina wraz z przebudową skrzyżowania ul. Bierzarina i ul. Łukasińskiego z nowo projektowaną drogą. A także budowę drugiej jezdni ul. Łukasińskiego.

Prace obejmą również przebudowę i budowę torowiska wraz z siecią trakcyjną w ciągu pasa dzielącego ul. Walczaka od ronda Gdańskiego do ul. Fieldorfa-Nila wraz z przebudową pętli. Zostaną wybudowane również ścieżki rowerowe, nowe chodniki i ciągi pieszo-rowerowe.

Ciekawostką jest to, że pojawią się dwa nowe ronda trubinowe. Zostaną wybudowane na skrzyżowaniu ul. Walczaka i ul. Fieldorfa-Nila oraz ul. Walczaka i Szarych Szeregów. Natomiast zwykłe rondo zostanie wybudowane na skrzyżowaniu ul. Bierzarina i Łukasińskiego.

Firmy mogą składać swoje oferty do 29 czerwca. Miasto zastrzegło, że wykonawca robót ma uwzględnić rozbudowę ul. Walczaka nie wcześniej, niż w 2019 roku. Natomiast firma, która wygra przetarg będzie miała 2,5 roku na zrealizowanie inwestycji od daty podpisania umowy.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Fotoreportaż


1/4 Rozbudowa krajowej 22

1/4 Rozbudowa krajowej 22

2/4 Rozbudowa krajowej 22

2/4 Rozbudowa krajowej 22

3/4 Rozbudowa krajowej 22

3/4 Rozbudowa krajowej 22

4/4 Rozbudowa krajowej 22

4/4 Rozbudowa krajowej 22

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości