Wiadomości

Sprawa hali wciąż nierozstrzygnięta

22 maja 2017, 12:36, Anna Warchoł
Jeszcze w tym tygodniu powinna zapaść ostateczna decyzja w sprawie lokalizacji budowy hali widowiskowo-sportowej w Gorzowie. Do wyboru są dwa miejsca – tuż obok basenu oraz w połowie ul. Słowiańskiej.

Architekci ze Szczecina przygotowali projekt hali widowiskowo-sportowej za 227,5 tys. zł. Sama budowla miała być wykonana z kamienia i szkła, a do tego wbudowana w skarpę na zakręcie przy ul. Słowiańskiej, tuż za kładką dla pieszych, która prowadzi z parku w kierunku osiedla Staszica.

Jednak po miesiącu od zaprezentowania koncepcji budowy hali na działce o numerze 1808 w odległości 800 metrów od Słowianki, okazało się że ta lokalizacja wcale nie jest najlepsza i będzie generować dodatkowe koszta.

- Samo przygotowanie terenu byłoby bardzo drogie. Do tego doszłaby budowa ciepłociągu, która kosztowałaby miasto 200 tys. zł. Natomiast budowa hali przy samym basenie znacznie zmniejsza wydatki na eksploatację budynku – tłumaczy Artur Radziński, wiceprezydent Gorzowa.

Jak przyznaje wiceprezydent ostateczna decyzja co do lokalizacji hali sportowo-widowiskowej ma zapaść jeszcze w tym tygodniu - zostanie podjęta przez specjalnie powołany zespół ekspertów.

Gdyby miasto zdecydowało, że hala powstanie tuż przy samej Słowiance na działce o numerze 619/13, to nie trzeba by było przygotowywać nowego projektu. Obiekt powstałby na bazie obecnej koncepcji, która została przygotowana w dwóch wariantach.

Jak tylko ostateczna lokalizacja zostanie wybrana, to Słowianka będzie mogła ogłosić przetarg na wybranie wykonawcy, który zajmie się budową hali. Roboty budowlane powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku i zakończyć w 2019.

Hala widowiskowo-sportowa, która powstanie w Gorzowie będzie podzielona na kilka stref. Będzie składała się m.in. z areny głównej, sali lekkoatletycznej czy sali rozgrzewek oraz sali konferencyjnej. A także z hali wystawienniczo-konferencyjnej, sali restauracyjnej, punktów gastronomicznych,. Budynek ma spełniać wymogi międzynarodowych federacji sportowych, tak aby można było w niej rozgrywać mecze piłki siatkowej, koszykówki, piłki ręcznej czy futsalu. Sala lekkoatletyczna ma umożliwić przeprowadzenie treningów w zakresie biegów, biegów przez płotki, skoku wzwyż, skoku w dal i trójskoku (tak zwana piaskownica) oraz pchnięcia kulą.

Obiekt ma pomieścić 4,5 tys. osób - z czego 3,5 tys. miejsc ma być stałymi miejscami siedzącymi, wliczając w to stanowiska dziennikarskie i loże dla VIP-ów. Natomiast pozostałe tysiąc miejsc – również siedzących ma być na trybunach przenośnych lub rozsuwanych. Hala ma powstać do 2019 roku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości