Architekci ze Szczecina przygotowali projekt hali widowiskowo-sportowej za 227,5 tys. zł. Sama budowla miała być wykonana z kamienia i szkła, a do tego wbudowana w skarpę na zakręcie przy ul. Słowiańskiej, tuż za kładką dla pieszych, która prowadzi z parku w kierunku osiedla Staszica.
Jednak po miesiącu od zaprezentowania koncepcji budowy hali na działce o numerze 1808 w odległości 800 metrów od Słowianki, okazało się że ta lokalizacja wcale nie jest najlepsza i będzie generować dodatkowe koszta.
- Samo przygotowanie terenu byłoby bardzo drogie. Do tego doszłaby budowa ciepłociągu, która kosztowałaby miasto 200 tys. zł. Natomiast budowa hali przy samym basenie znacznie zmniejsza wydatki na eksploatację budynku – tłumaczy Artur Radziński, wiceprezydent Gorzowa.
Jak przyznaje wiceprezydent ostateczna decyzja co do lokalizacji hali sportowo-widowiskowej ma zapaść jeszcze w tym tygodniu - zostanie podjęta przez specjalnie powołany zespół ekspertów.
Gdyby miasto zdecydowało, że hala powstanie tuż przy samej Słowiance na działce o numerze 619/13, to nie trzeba by było przygotowywać nowego projektu. Obiekt powstałby na bazie obecnej koncepcji, która została przygotowana w dwóch wariantach.
Jak tylko ostateczna lokalizacja zostanie wybrana, to Słowianka będzie mogła ogłosić przetarg na wybranie wykonawcy, który zajmie się budową hali. Roboty budowlane powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku i zakończyć w 2019.
Hala widowiskowo-sportowa, która powstanie w Gorzowie będzie podzielona na kilka stref. Będzie składała się m.in. z areny głównej, sali lekkoatletycznej czy sali rozgrzewek oraz sali konferencyjnej. A także z hali wystawienniczo-konferencyjnej, sali restauracyjnej, punktów gastronomicznych,. Budynek ma spełniać wymogi międzynarodowych federacji sportowych, tak aby można było w niej rozgrywać mecze piłki siatkowej, koszykówki, piłki ręcznej czy futsalu. Sala lekkoatletyczna ma umożliwić przeprowadzenie treningów w zakresie biegów, biegów przez płotki, skoku wzwyż, skoku w dal i trójskoku (tak zwana piaskownica) oraz pchnięcia kulą.
Obiekt ma pomieścić 4,5 tys. osób - z czego 3,5 tys. miejsc ma być stałymi miejscami siedzącymi, wliczając w to stanowiska dziennikarskie i loże dla VIP-ów. Natomiast pozostałe tysiąc miejsc – również siedzących ma być na trybunach przenośnych lub rozsuwanych. Hala ma powstać do 2019 roku.
Dziadek do Orzechów I Grand Royal Ballet
22 grudnia 2024
kup bilet |
|
Największe przeboje Edyty Geppert
20 marca 2025
kup bilet |
|
Iluzjonista Piotr Denisiuk
17 stycznia 2025
kup bilet |
|
Czerwone Gitary. Diamentowe 60-lecie
2 marca 2025
kup bilet |