Wiadomości

Cyrk ze zwierzętami wystąpi pomimo zakazu

20 maja 2017, 17:28, red
fot. Marcin Kluwak
W niedzielę w Gorzowie odbędzie się pokaz cyrku ze zwierzętami. To wszystko nie podoba się obrońcom praw zwierząt, którzy zaplanowali protest. Początek o godz. 13 na gorzowskim Górczynie.

Władze Gorzowa wprowadziły pod koniec 2015 roku zakaz występowania cyrkom, w których są wykorzystywane zwierzęta na terenach miejskich. Jednak cyrki wykorzystały lukę w prawie i rozstawiają się na terenach prywatnych.

Tak będzie również w przypadku niedzielnego występu Cyrku Zalewski, który wystąpi na gorzowskim Górczynie na placu przy markecie Lidl.

To wszystko nie podoba się obrońcom praw zwierząt, którzy na godz. 13 zaplanowali protest pod cyrkiem. - W Cyrku Zalewski występują m.in. konie, wielbłądy, pieski czy papugi. Zwierzęta w cyrkach są bite, poniżane, torturowane tylko po to, aby ludzie mieli atrakcje rodem ze średniowiecza. Dzieci przychodząc do cyrku uczą się jak można poniżać słabsze istoty. Dlatego chcemy pokojowo zamanifestować swój przeciw wobec wykorzystywaniu zwierząt w cyrkach – podkreślają organizatorzy niedzielnego protestu.

Każdy, kto chce się dołączyć może wziąć ze sobą plakaty i banery sprzeciwiające się cyrkom ze zwierzętami.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości