Wspólne sprzątanie Kłodawki - odsłona druga

18 maja 2017, 17:16
W najbliższą sobotę jest zaplanowane kolejne sprzątanie okolic Kłodawki. Urząd Miasta ponownie pomoże gorzowianom. Na uczestników sprzątania będzie czekał duży kontener, którym wywiezione zostaną nieczystości, a do dyspozycji uczestników akcji będą również worki na śmieci dostarczone przez ratusz.

Wraz z nadejściem wiosny, mieszkańcy Gorzowa dostrzegali potrzebę uporządkowania miejsc, których estetyka pozostawia wiele do życzenia. Miasto chętnie zaangażowało się i wspiera obywatelskie postawy gorzowian. Pierwsze „obywatelskie” sprzątanie okolic Kłodawki odbyło się 6 maja, wcześniej mieszkańcy wspólnie posprzątali okolice rzeczki Srebrnej, na granicy Gorzowa i gminy Kłodawa. Kilka osób uzbierało wówczas ponad tonę śmieci, zwłaszcza butelek i puszek. Przy Srebrnej był też gruz, monitor komputerowy, a nawet żyrandol. W działaniach gorzowian wspierał ratusz; na koszt Miasta wywożone były zebrane nieczystości.

- Zachęcam gorzowian do udział w tej akcji. Zróbmy wspólnie wszystko, aby wokół nas było jak najładniej – zaapelował prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki. Akcja odbędzie się w sobotę 20 maja br. Początek akcji o godzinie 9.00 przy ulicy Chodkiewicza (przy dawnym domu Edwarda Jancarza). Grupa sprzątająca będzie szła w stronę ulicy Mickiewicza. Akcja potrwa do 13.00, można się przyłączyć na „szlaku”.

Kontener na śmieci zostanie podstawiony już w piątek 19. maja br., a odebrany – na koszt Miasta – w poniedziałek. Do dyspozycji uczestników sprzątania będą również worki na śmieci, fundowane przez urząd, a Ośrodek Sportu i Rekreacji podstawi samochód do wywozu śmieci wraz z obsługą.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości