• Dziś 17°/6°
  • Jutro 13°/5°
  • Pojutrze 10°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Wielka bitwa o Santok

17 maja 2017, 11:04, aw
W sobotę 10 czerwca pod Gorzowa odbędzie się historyczna Bitwa o Santok. Impreza ma kultywować kulturę słowiańską, a przede wszystkim podkreślić walory Santoka i odbudowanego grodu. A wszystko to, odbędzie się pod patronatem portalu gorzowianin.com.

Będzie to już drugie spotkanie z historią średniowiecza pod nazwą „Bitwa o Santok 967” upamiętniająca bitwę Mieszka I-go z grafem Wichmanem, która na długie lata utrwaliła panowanie Polski na terenach na wschód od Odry.

„Bitwa o Santok 967” odbywająca się w ramach Dni Grodu Santok, wydarzenia mające swoją już dwudziestoletnią tradycję, ponieważ pierwsza impreza została zorganizowana w 1997 roku z okazji 1300-lecia Santoka. 1

Natomiast w sobotę 10 czerwca 2017 w inscenizacji bitwy weźmie udział ponad 200 odtwórców epoki średniowiecza, w tym wojów konnych i pieszych. Nie lada gratką będą potężne wozy bojowe husytów, które zostaną specjalnie ściągnięte na tę imprezę. Początek wielkiej bitwy o godz. 18.

Pojawi się również 20 warsztatów średniowiecznego rzemiosła, koncerty muzyki dawnej oraz fireshow. Dodatkowo od godz. 12 trwać będzie olbrzymi jarmark rękodzieła ludowego oraz wyrobów spożywczych choćby takich jak miody w tym oczywiście miody pitne.

Tegoroczne Dni Grodu Santok będą odbywać się pod patronatem portalu gorzowianin.com.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości