Minister Rafalska rozdaje nie tylko pieniądze

16 maja 2017, 13:06, red
Było wspólne śniadanie, później kwiaty, podziękowania i prezenty. W międzynarodowym dniu rodziny, minister Elżbieta Rafalska spotkała się z wielodzietnymi rodzinami z Gorzowa i okolic. Był to też czas na podsumowanie programu 500+.

Najwięcej jednak o zaletach programu opowiadali rodzice, których życie zmieniło się w niektórych przypadkach diametralnie. Ewa Judek jest matką jedenaściorga dzieci. Z państwa, w ramach programu 500+ dostanie obecnie 2500 złotych miesięcznie.

Przed wprowadzeniem programu 500 plus było nam bardzo ciężko, bo dzieci nie mogły jeździć na wycieczki, a zakupy nie zawsze były takie jakie by się chciało. Po otrzymaniu pieniędzy nasze życie diametralnie się zmieniło. Teraz mogę dzieciom kupować ubrania i gry. Moje pociechy mogą też w końcu jeździć na wycieczki. Dzięki dofinansowaMiniu został wyremontowany dom, kupiliśmy nowy sprzęt, jest też trampolina – mówiła Ewa Judek.

- Moje dzieci są zadowolone z życia i pieniądze pozwalają teraz na praktycznie wszystko. Wcześniej było bardzo ciężko. Starałam się odkładać pieniądze na start w dorosłe życie, ale czasami nie było z czego. Musiałam też wyliczać co komu kupuje. W jednym miesiącu buty czy ubrania kupowałam jednemu dziecku, a w następnym miesiącu drugiemu. Dzięki pieniądzom z programu 500 plus wynajęłam mieszkanie, a dzieciom nic nie brakuje – dodaje Mariola Hombek, matka samotnie wychowująca 5 dzieci.  


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości