Wiadomości

Pożar hotelu w Witnicy

12 maja 2017, 23:00, red
fot. Anna Warchoł
Dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze dachu hotelu w Witnicy w powiecie gorzowskim. Na miejsce zostało wysłanych kilka jednostek straży pożarnej.

Do pożaru dosżło w piątek 12 maja w Witnicy w powiecie gorzowskim. Dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie przed godz. 22.30

Okazało się, że pali się hotel przy ul. Krajowej Rady Narodowej w samym centrum miasteczka. Ogień objął dach budynku oraz elewację. Na miejsce zostało wysłanych sześć zastępów straży pożarnej. Z hotelu zostało ewakuowanych łącznie 55 osób, w tym 51 gości i 4 osoby z obsługi. 

- Pożar rozpoczął się w śmietnikach znajdujących się na tyłach hotelu, które stały przy samej elewacji. Następnie ogień przeniósł się na elewację budynku. Płomienie były na tyle wysokie, że objęły również dach hotelu. Prawdopobodną przyczyną pożaru było celowe podpalenie śmietniów - opowiada starszy kapitan Paweł Renicki, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Gorzowie.

Na szczęście nikomu z przebywających w hotelu nic się nie stało. Trwa dogaszanie i rozbiórka części elewacji.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości