Sprawdź, na co idą nasze podatki

11 maja 2017, 09:49, aw
Zastanawialiście się kiedyś na co przeznaczane są pieniądze z podatku, który każdy mieszkaniec Gorzowa musi zapłacić? Wiele osób zapewne nie zdawało sobie nawet sprawy, w jaki stopniu przyczynia się do rozwoju swojego miasta, płacąc w nim podatki.

Każdy gorzowianin chce, aby drogi w mieście były wyremontowane. Do tego wszystkie ulice powinny mieć ledowe oświetlenie, porządne odwodnienie, równe chodniki i nowe ścieżki rowerowe.

Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę, że pieniądze na te wszystkie zadania pochodzą właśnie z podatków, opłat lokalnych i podatków PIT i CIT.

Portal gorzowianin.com dotarł do informacji, które pokazują jaka część podatku mieszkańca Gorzowa trafia do poszczególnych kategorii budżetowych. Do budżetu miasta wpływają podatki m.in. od nieruchomości, transportu, podatek rolny, leśny, od czynności cywilno-prawnych, karty podatkowej czy spadków i darowizn.

Z każdej 1 zł z zapłaconego podatku podział wygląda następująco - na oświatę i wychowanie zostaje przeznaczonych 35 groszy, na pomoc społeczną i zdrowie 25 groszy, na inwestycje 13 groszy, na transport i usługi 8 groszy, na administrację 6 groszy, a na gospodarkę mieszkaniową i komunalną 5 groszy. Najmniej pieniędzy z każdej 1 zł jest przeznaczanych natomiast na kulturę 3 grosze, sport i turystykę 2 grosze oraz na pozostałe wydatki 2 grosze i obsługę długi i różne rozliczenia 1 grosz.  


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości