Dzień dobry, czy cofnął Pan licznik?

9 stycznia 2020, 11:21
Na polskich drogach wciąż można spotkać samochody, którym cofnięto licznik. Dotychczas stan mierników spisywały stacje kontroli pojazdów, które nie miały jednak uprawnień do ukarania osób dopuszczających się tego procederu. Od nowego roku w walce z oszustami pomaga policja. Teraz przy praktycznie każdej kontroli drogowej oprócz weryfikacji prawa jazdy czy ubezpieczenia funkcjonariusze spiszą przejechane kilometry, a dane od razu trafią do centralnej ewidencji pojazdów. W Gorzowie są już pierwsze efekty takich kontroli.

Nowe pozwolenie na budowę asfaltowni

8 stycznia 2020, 14:37
Czy to oznacza, ze asfaltowania tuż przy osiedlu Magnolia Park jednak powstanie? Urząd Miasta Gorzowa wydał właśnie pozwolenie na budowę wytwórni mas bitumicznych przy ul. Silwanowskiej. Poprzednia decyzja urzędników została uchylona przez wojewodę lubuskiego, który uznał, że pozwolenie nie powinno zostać wydane z pominięciem stron zainteresowanych budową asfaltowni.

Gorzowskie sztaby WOŚP przygotowane do finału

2 stycznia 2020, 14:14
Trwa odliczanie do 28 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę 12 stycznia na ulice Gorzowa wyjdzie 400 wolontariuszy z dwóch sztabów. Wolontariusze będą mieli identyfikatory i orkiestrowe puszki. Natomiast finał i licytacje odbędą się placu Grunwaldzkim, gdzie zostanie rozstawiona scenę. W sztabie w klubie U szefa oraz w szkole podstawowej nr 2 trwają już ostatnie przygotowania.

Przywitaliśmy pierwszych gorzowian w 2020 roku

2 stycznia 2020, 13:26
Jeden chłopiec i dwie dziewczynki przyszły na świat w pierwszym dniu 2020 r. w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. Przez zarząd gorzowskiej lecznicy dzieci tradycyjnie zostały obdarowane prezentami. To jednak nie jedyna niespodzianka. Dzięki współpracy lecznicy z władzami Gorzowa Wlkp. od stycznia WSZYSTKIE maluszki, które na świat przyszły w gorzowskim szpitalu będą dostawały także maskotki sensoryczne w postaci jednego z symboli Gorzowa - nosorożycy Stefanii.

W Gorzowie ruszyła rozbudowa DK22

1 stycznia 2020, 21:07
Wykonawca rozpoczął pierwsze prace przy rozbudowie drogi krajowej numer 22. Na początek firma Budimex S.A. zajęła się ul. Łukasińskiego. Póki co, są to roboty przygotowawcze, natomiast w połowie stycznia inwestycja ruszy pełną parą.

x