Z sali sądowej

Nie żyje bezdomny z os. Piaski. Ruszył proces mężczyzny, który go pobił

13 lipca 2020, 19:11
W sierpniu 2019 roku doszło do pobicia bezdomnego mężczyzny na osiedlu Piaski, który po kilkunastu dniach zmarł w szpitalu. Mężczyzna, który miał go pobić stanął właśnie przed sądem, ale będzie odpowiadał tylko za naruszenie nietykalności cielesnej bezdomnego. Grozi mu rok więzienia.

Dożywocie za brutalne zabójstwo w Kostrzynie nad Odrą

3 lipca 2020, 13:50
W piątek 3 lipca w Sądzie Okręgowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie zabójstwa obywatela Bułgarii i usiłowania zabójstwa jego partnerki. Sąd uznał, że Ivan D.H oraz jego dwaj synowie Martin D. i Dimitar D. są winni zabójstwa i usiłowanie zabójstwa. Wymierzył karę dożywocia dla Ivana oraz po 25 lat więzienia dla jego synów.

Wyrok w sprawie pożaru katedry dopiero po wakacjach

26 czerwca 2020, 14:50
Podczas piątkowej rozprawy miał zapaść wyrok w sprawie katedry, ale tak się nie stało. Wszystko przez to, że obrońca księdza proboszcza zawnioskował o przesłuchanie kolejnych świadków. Sędzia wyznaczył kolejny termin na wrzesień. Wówczas zostaną przesłuchani dwaj świadkowie i zostaną wygłoszone mowy końcowe.

Jaka kara dla proboszcza za pożar katedry?

25 czerwca 2020, 17:25
W piątek 26 czerwca w Sądzie Rejonowym w Gorzowie prawdopodobnie będzie miała finał sprawa pożaru gorzowskiej katedry. Obecny proboszcz Zbigniew K. jest oskarżony o niedopełnienie obowiązków i szereg zaniedbań, które miały doprowadzić do pożaru katedry. Duchownemu grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Kulisy zabójstwa na strzelnicy. 24-latek zapowiadał już wcześniej „masakrę”

20 czerwca 2020, 19:25
To był ekspresowy proces, w którym już po trzech rozprawach zapadł wyrok. Sąd skazał Maksymiliana S., który zastrzelił instruktorkę na strzelnicy na dożywocie. Jak się okazało, 24-latek miał zaburzenia osobowości i jak podkreślali biegli strzelał, bo chciał kogoś zabić. Mężczyzna już wcześniej zapowiadał, że zrobi masakrę i pytał się kobiet na portalu randkowym co myślą o zabójcach.

Strzelił z premedytacją w głowę instruktorki. Dożywocie dla zabójcy [zdjęcia]

18 czerwca 2020, 14:28
W czwartek 18 czerwca w Sądzie Okręgowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie zabójstwa na strzelnicy w Nietoperku. Sędzia uznał, że Maksymilian S. jest winny zabójstwa instruktorki oraz usiłowania zabójstwa jej męża i orzekł wobec oskarżonego karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Zastrzelił instruktorkę na strzelnicy. „To był nieszczęśliwy wypadek”

15 czerwca 2020, 10:04
W Sądzie Okręgowym w Gorzowie rozpoczął się proces w sprawie zabójstwa na strzelnicy w Nietoperku. 24-letni Maksymilian S. jest oskarżony o zabójstwo instruktorki oraz usiłowanie zabójstwa jej męża. Mężczyzna podczas rozprawy składał wyjaśnienia i tłumaczył, że był to nieszczęśliwy wypadek. Grozi mu 25 lat więzienia lub dożywocie.

Zastrzelił instruktorkę na strzelnicy. Rusza proces zabójcy

14 czerwca 2020, 13:30
W poniedziałek w Sądzie Okręgowym w Gorzowie ruszy proces w sprawie Maksymiliana S., który zastrzelił instruktorkę na strzelnicy w Nietoperku i próbował zabić jej męża. Mężczyźnie grozi do 25 lat więzienia lub dożywocie.

Sprawa znęcania się nad 2-letnią Hanią wraca do sądu

4 czerwca 2020, 19:15
Kamil K., który miał znęcać się nad córką partnerki został uniewinniony w połowie stycznia 2020 roku. Prokurator złożył apelację, a Sąd Okręgowy uchylił wyrok. To oznacza, że cała sprawa ruszy od początku i mężczyzna jeszcze raz zasiądzie na ławie oskarżonych. Proces zaplanowano na październik 2020 roku.

Były urzędnik stanie przed sądem za montaż kamery w damskiej toalecie

13 maja 2020, 18:44
W piątek 22 maja w Sądzie Rejonowym w Gorzowie ruszy proces w sprawie Artura R., byłego już już pracownika Urzędu Miasta i Gminy w Witnicy. Mężczyzna jest oskarżony o to, że zainstalował w damskiej toalecie kamerę. Usłyszał zarzut usiłowania utrwalania wizerunku nagiej osoby. Grozi mu do 5 lat więzienia.


Fotoreportaże