Z sali sądowej

Zamalował antyaborcyjną ciężarówkę. Zostanie ukarany

12 sierpnia 2020, 19:39
Gorzowski aktywista Stanisław Czerczak z fundacji Codex zostanie ukarany przez sąd za zamalowanie antyaborcyjnej ciężarówki, która od kilku miesięcy stoi przed Wielospecjalistycznym Szpitalem w Gorzowie. Mieszkaniec Gorzowa usłyszał właśnie zarzuty za zniszczenie mienia.

Przed sąd za antyaborcyjną furgonetkę

30 lipca 2020, 19:40
Właściciel antyaborcyjnej furgonetki odpowie przed sądem za ustawienie pojazdu z banerami martwych płodów przed gorzowskim szpitalem. Kazimierz S. odwołał się od wyroku nakazowego, który w marcu wydał sąd. Dlatego też w sierpniu ruszy normalny proces sądowy.

Pedofil skazany za brutalne zgwałcenie 9-letniej dziewczynki

17 lipca 2020, 13:03
W Sądzie Okręgowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie 25-latka, który brutalnie zgwałcił 9-letnią dziewczynkę, a następnie ją związał i zamknął w wersalce. Sąd uznał, że Mateusz K. jest winny zarzucanych mu czynów i wymierzył mężczyźnie karę 20 lat pozbawienia wolności. Natomiast po odbyciu kary zostanie umieszczony w zakładzie psychiatrycznym.

Wyrok za śmiertelne pobicie mieszkańca Gorzowa pod sklepem z alkoholem

14 lipca 2020, 13:30
W Sądzie Okręgowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie śmiertelnego pobicia 41-letniego gorzowianina. Sąd uznał, że Oleksandr K. oraz Denis H. są winni udziału w pobiciu i wymierzył im karę 1 roku i 8 miesięcy pozbawienia wolności. Natomiast w przypadku Jurija K. uznał, że jest winny pobicia ze skutkiem śmiertelnym i wymierzył karę 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Nie żyje bezdomny z os. Piaski. Ruszył proces mężczyzny, który go pobił

13 lipca 2020, 19:11
W sierpniu 2019 roku doszło do pobicia bezdomnego mężczyzny na osiedlu Piaski, który po kilkunastu dniach zmarł w szpitalu. Mężczyzna, który miał go pobić stanął właśnie przed sądem, ale będzie odpowiadał tylko za naruszenie nietykalności cielesnej bezdomnego. Grozi mu rok więzienia.

Dożywocie za brutalne zabójstwo w Kostrzynie nad Odrą

3 lipca 2020, 13:50
W piątek 3 lipca w Sądzie Okręgowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie zabójstwa obywatela Bułgarii i usiłowania zabójstwa jego partnerki. Sąd uznał, że Ivan D.H oraz jego dwaj synowie Martin D. i Dimitar D. są winni zabójstwa i usiłowanie zabójstwa. Wymierzył karę dożywocia dla Ivana oraz po 25 lat więzienia dla jego synów.

Wyrok w sprawie pożaru katedry dopiero po wakacjach

26 czerwca 2020, 14:50
Podczas piątkowej rozprawy miał zapaść wyrok w sprawie katedry, ale tak się nie stało. Wszystko przez to, że obrońca księdza proboszcza zawnioskował o przesłuchanie kolejnych świadków. Sędzia wyznaczył kolejny termin na wrzesień. Wówczas zostaną przesłuchani dwaj świadkowie i zostaną wygłoszone mowy końcowe.

Jaka kara dla proboszcza za pożar katedry?

25 czerwca 2020, 17:25
W piątek 26 czerwca w Sądzie Rejonowym w Gorzowie prawdopodobnie będzie miała finał sprawa pożaru gorzowskiej katedry. Obecny proboszcz Zbigniew K. jest oskarżony o niedopełnienie obowiązków i szereg zaniedbań, które miały doprowadzić do pożaru katedry. Duchownemu grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Kulisy zabójstwa na strzelnicy. 24-latek zapowiadał już wcześniej „masakrę”

20 czerwca 2020, 19:25
To był ekspresowy proces, w którym już po trzech rozprawach zapadł wyrok. Sąd skazał Maksymiliana S., który zastrzelił instruktorkę na strzelnicy na dożywocie. Jak się okazało, 24-latek miał zaburzenia osobowości i jak podkreślali biegli strzelał, bo chciał kogoś zabić. Mężczyzna już wcześniej zapowiadał, że zrobi masakrę i pytał się kobiet na portalu randkowym co myślą o zabójcach.

Strzelił z premedytacją w głowę instruktorki. Dożywocie dla zabójcy [zdjęcia]

18 czerwca 2020, 14:28
W czwartek 18 czerwca w Sądzie Okręgowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie zabójstwa na strzelnicy w Nietoperku. Sędzia uznał, że Maksymilian S. jest winny zabójstwa instruktorki oraz usiłowania zabójstwa jej męża i orzekł wobec oskarżonego karę dożywotniego pozbawienia wolności.


Fotoreportaże