Wiadomości › Z sali sądowej

Wyrok w sprawie pożaru katedry dopiero po wakacjach

26 czerwca 2020, 14:50
Podczas piątkowej rozprawy miał zapaść wyrok w sprawie katedry, ale tak się nie stało. Wszystko przez to, że obrońca księdza proboszcza zawnioskował o przesłuchanie kolejnych świadków. Sędzia wyznaczył kolejny termin na wrzesień. Wówczas zostaną przesłuchani dwaj świadkowie i zostaną wygłoszone mowy końcowe.

Jaka kara dla proboszcza za pożar katedry?

25 czerwca 2020, 17:25
W piątek 26 czerwca w Sądzie Rejonowym w Gorzowie prawdopodobnie będzie miała finał sprawa pożaru gorzowskiej katedry. Obecny proboszcz Zbigniew K. jest oskarżony o niedopełnienie obowiązków i szereg zaniedbań, które miały doprowadzić do pożaru katedry. Duchownemu grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Kulisy zabójstwa na strzelnicy. 24-latek zapowiadał już wcześniej „masakrę”

20 czerwca 2020, 19:25
To był ekspresowy proces, w którym już po trzech rozprawach zapadł wyrok. Sąd skazał Maksymiliana S., który zastrzelił instruktorkę na strzelnicy na dożywocie. Jak się okazało, 24-latek miał zaburzenia osobowości i jak podkreślali biegli strzelał, bo chciał kogoś zabić. Mężczyzna już wcześniej zapowiadał, że zrobi masakrę i pytał się kobiet na portalu randkowym co myślą o zabójcach.

Strzelił z premedytacją w głowę instruktorki. Dożywocie dla zabójcy [zdjęcia]

18 czerwca 2020, 14:28
W czwartek 18 czerwca w Sądzie Okręgowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie zabójstwa na strzelnicy w Nietoperku. Sędzia uznał, że Maksymilian S. jest winny zabójstwa instruktorki oraz usiłowania zabójstwa jej męża i orzekł wobec oskarżonego karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Zastrzelił instruktorkę na strzelnicy. „To był nieszczęśliwy wypadek”

15 czerwca 2020, 10:04
W Sądzie Okręgowym w Gorzowie rozpoczął się proces w sprawie zabójstwa na strzelnicy w Nietoperku. 24-letni Maksymilian S. jest oskarżony o zabójstwo instruktorki oraz usiłowanie zabójstwa jej męża. Mężczyzna podczas rozprawy składał wyjaśnienia i tłumaczył, że był to nieszczęśliwy wypadek. Grozi mu 25 lat więzienia lub dożywocie.

Zastrzelił instruktorkę na strzelnicy. Rusza proces zabójcy

14 czerwca 2020, 13:30
W poniedziałek w Sądzie Okręgowym w Gorzowie ruszy proces w sprawie Maksymiliana S., który zastrzelił instruktorkę na strzelnicy w Nietoperku i próbował zabić jej męża. Mężczyźnie grozi do 25 lat więzienia lub dożywocie.

Sprawa znęcania się nad 2-letnią Hanią wraca do sądu

4 czerwca 2020, 19:15
Kamil K., który miał znęcać się nad córką partnerki został uniewinniony w połowie stycznia 2020 roku. Prokurator złożył apelację, a Sąd Okręgowy uchylił wyrok. To oznacza, że cała sprawa ruszy od początku i mężczyzna jeszcze raz zasiądzie na ławie oskarżonych. Proces zaplanowano na październik 2020 roku.

Były urzędnik stanie przed sądem za montaż kamery w damskiej toalecie

13 maja 2020, 18:44
W piątek 22 maja w Sądzie Rejonowym w Gorzowie ruszy proces w sprawie Artura R., byłego już już pracownika Urzędu Miasta i Gminy w Witnicy. Mężczyzna jest oskarżony o to, że zainstalował w damskiej toalecie kamerę. Usłyszał zarzut usiłowania utrwalania wizerunku nagiej osoby. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Ruszył proces pedofila, który brutalnie zgwałcił 9-latkę

18 marca 2020, 11:35
W środę 18 marca w Sądzie Okręgowym w Gorzowie ruszył proces Mateusza K., który brutalnie zgwałcił, związał i zamknął w wersalce 9-letnią dziewczynkę. Mężczyźnie grozi do 25 lat więzienia lub nawet dożywocie.

Co tak naprawdę wydarzyło się pod sklepem z alkoholem?

20 lutego 2020, 11:46
W Sądzie Okręgowym w Gorzowie ruszył proces w sprawie bójki ze skutkiem śmiertelnym do której doszło w kwietniu 2019 roku przy ul. Sikorskiego. Oskarżeni w sprawie są obywatele Ukrainy, którzy mieli pobić mieszkańców Gorzowa. Mężczyźni podkreślają, że brali udział w bójce, ale nie przyczynili się do śmierci 41-latka przy użyciu noża.


Fotoreportaże