Z sali sądowej

Proces w sprawie pożaru katedry rusza od nowa

5 stycznia 2021, 15:45
Decyzją Sądu Okręgowego w Gorzowie proces apelacyjny w sprawie pożaru zostanie wznowiony. Wszystko przez to, że sędzia Ewa Wieczór zdecydowała się na zmianę kwalifikacji czynu. Ksiądz proboszcz Zbigniew K. będzie teraz odpowiadał za nieumyślne sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Proboszcz katedry ponownie przed sądem. „Ksiądz uważa, że winni są wszyscy dookoła, tylko nie on”

22 grudnia 2020, 11:38
We wrześniu sąd pierwszej instancji uznał, że oskarżony proboszcz Zbigniew K. jest winny niedopełnienia obowiązków oraz szeregu zaniedbań w związku z pożarem katedry i wymierzył mu karę 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Jak się okazało, zarówno obrońca księdza, jak i prokurator odwołał się od wyroku. We wtorek odbyła się rozprawa apelacyjna. Obrońca księdza chce jego uniewinnienia. Wyrok zostanie ogłoszony po Nowym Roku.

Zabił żonę i upozorował wypadek. Mężczyzna skazany na dożywocie!

11 grudnia 2020, 11:19
W piątek 11 grudnia w Sądzie Okręgowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie zabójstwa Agnieszki Rams przez jej męża. Sąd nie miał wątpliwości, że to właśnie Karol R. jest odpowiedzialny za zabójstwo kobiety i upozorowanie wypadku. Sędzia zdecydował wymierzyć mężczyźnie najwyższą z możliwych kar – karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Sprawa pożaru katedry wraca do sądu!

3 grudnia 2020, 08:56
We wrześniu sąd pierwszej instancji uznał, że oskarżony proboszcz Zbigniew K. jest winny niedopełnienia obowiązków oraz szeregu zaniedbań w związku z pożarem katedry i wymierzył mu karę 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Jak się okazało, zarówno obrońca księdza, jak i prokurator odwołał się od wyroku. Rozprawa apelacyjna odbędzie się jeszcze w grudniu, tuż przed świętami.

Brutalna zbrodnia nad jeziorem. Sprawa kanibali właśnie trafiła do sądu

17 listopada 2020, 10:06
Do Sądu Okręgowego w Gorzowie wpłynął akt oskarżenia przeciwko czterem mężczyznom, którzy są oskarżeni o pozbawienie wolności ofiary, a następnie brutalne zabójstwo. Mężczyźni obcięli swojej ofierze głowę i dopuścili się aktu kanibalizmu. Pozostałe części zwłok utopili w jeziorze. Grozi im 25 lat więzienia lub dożywocie.

Jurek Owsiak uniewinniony za przekleństwa na Pol’and’Rock Festival

15 listopada 2020, 19:43
Sąd Okręgowy w Gorzowie wydał właśnie wyrok, w którym uniewinnił Jurka Owsiaka za używanie wulgaryzmów podczas zakończenia 25. Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą. Chociaż sąd pierwszej instancji uznał Owsiaka za winnego. A chodziło o zakończenie festiwalu podczas którego był wykonywany utwór „Z tylu chmur”, a Jurek Owsiak będąc na scenie nie przebierał w słowach odnosząc się do ówczesnej sytuacji w kraju.

Zapadł wyrok w sprawie antyaborcyjnej ciężarówki

22 października 2020, 17:15
1500 złotych grzywny ma zapłacić właściciel antyaborcyjnej furgonetki, która stoi zaparkowana przed szpitalem w Gorzowie Wielkopolskim. Dziś zapadł wyrok w tej sprawie. Właściciel pojazdu, który zawiesił drastyczne obrazy na plandece, nie zamierza go usuwać.

Sprawa znęcania się nad małą Hanią ponownie w sądzie

7 października 2020, 15:32
Kamil K., który miał znęcać się nad córką partnerki został uniewinniony w połowie stycznia 2020 roku. Prokurator złożył apelację, a Sąd Okręgowy uchylił wyrok sądu I instancji. To oznacza, że cała sprawa ruszy od początku i mężczyzna jeszcze raz zasiądzie na ławie oskarżonych. Pierwszą rozprawę zaplanowano na czwartek 15 października.

Zadał śmiertelny cios przed dyskoteką. Usłyszał wyrok

3 października 2020, 12:24
W Sądzie Okręgowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie Pascala U., który śmiertelnie pobił 31-letniego mieszkańca Gorzowa. Sąd uznał, że Pascal U. jest winny spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym i wymierzył mu karę 4 lat więzienia. Ponadto Pascal U. będzie musiał zapłacić 100 tys. zł zadośćuczynienia córce zmarłego mężczyzny.

Nagrywał ukrytą kamerą w toalecie. Został skazany

27 września 2020, 18:01
W Sądzie Rejonowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie Artura R., byłego urzędnika z Witnicy, który w damskiej toalecie dla pracowników magistratu zainstalował ukrytą kamerę. Sędzia uznał mężczyznę za winnego i wymierzył mu karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.


Fotoreportaże