Wiadomości › Z sali sądowej

Nagrywał ukrytą kamerą w toalecie. Został skazany

27 września 2020, 18:01
W Sądzie Rejonowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie Artura R., byłego urzędnika z Witnicy, który w damskiej toalecie dla pracowników magistratu zainstalował ukrytą kamerę. Sędzia uznał mężczyznę za winnego i wymierzył mu karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.

Sprawa antyaborcyjnej ciężarówki w sądzie. „Te obrazy są gorszące i bulwersujące”

22 września 2020, 15:37
W Sądzie Rejonowym w Gorzowie trwa proces w sprawie antyaborcyjnej ciężarówki, która stoi przed szpitalem. Podczas wtorkowej rozprawy zeznawało dwóch świadków, którzy złożyli zawiadomienie na policji. Obaj świadkowe podkreślali, że banery umieszczone na ciężarówce są gorszące i nie powinny się tam znaleźć.

Ksiądz proboszcz usłyszał wyrok w sprawie pożaru katedry

11 września 2020, 14:50
W Sądzie Rejonowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie pożaru katedry. Sąd uznał, że oskarżony proboszcz Zbigniew K. jest winny niedopełnienia obowiązków oraz szeregu zaniedbań i wymierzył mu karę 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.

Poćwiartował ciało zmarłej Józefy, bo chciał pobierać jej rentę

7 września 2020, 21:00
Do Sądu Rejonowego w Międzyrzeczu trafił w końcu akt oskarżenia przeciwko Tadeuszowi M., który w styczniu poćwiartował ciało swojej partnerki. Mężczyzna usłyszał łącznie cztery zarzuty, w tym zarzuty oszustwa związane z wyłudzeniem emerytury po zmarłem Józefie oraz obiadów z OPSu.

Zamalował antyaborcyjną ciężarówkę. Zostanie ukarany

12 sierpnia 2020, 19:39
Gorzowski aktywista Stanisław Czerczak z fundacji Codex zostanie ukarany przez sąd za zamalowanie antyaborcyjnej ciężarówki, która od kilku miesięcy stoi przed Wielospecjalistycznym Szpitalem w Gorzowie. Mieszkaniec Gorzowa usłyszał właśnie zarzuty za zniszczenie mienia.

Przed sąd za antyaborcyjną furgonetkę

30 lipca 2020, 19:40
Właściciel antyaborcyjnej furgonetki odpowie przed sądem za ustawienie pojazdu z banerami martwych płodów przed gorzowskim szpitalem. Kazimierz S. odwołał się od wyroku nakazowego, który w marcu wydał sąd. Dlatego też w sierpniu ruszy normalny proces sądowy.

Pedofil skazany za brutalne zgwałcenie 9-letniej dziewczynki

17 lipca 2020, 13:03
W Sądzie Okręgowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie 25-latka, który brutalnie zgwałcił 9-letnią dziewczynkę, a następnie ją związał i zamknął w wersalce. Sąd uznał, że Mateusz K. jest winny zarzucanych mu czynów i wymierzył mężczyźnie karę 20 lat pozbawienia wolności. Natomiast po odbyciu kary zostanie umieszczony w zakładzie psychiatrycznym.

Wyrok za śmiertelne pobicie mieszkańca Gorzowa pod sklepem z alkoholem

14 lipca 2020, 13:30
W Sądzie Okręgowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie śmiertelnego pobicia 41-letniego gorzowianina. Sąd uznał, że Oleksandr K. oraz Denis H. są winni udziału w pobiciu i wymierzył im karę 1 roku i 8 miesięcy pozbawienia wolności. Natomiast w przypadku Jurija K. uznał, że jest winny pobicia ze skutkiem śmiertelnym i wymierzył karę 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Nie żyje bezdomny z os. Piaski. Ruszył proces mężczyzny, który go pobił

13 lipca 2020, 19:11
W sierpniu 2019 roku doszło do pobicia bezdomnego mężczyzny na osiedlu Piaski, który po kilkunastu dniach zmarł w szpitalu. Mężczyzna, który miał go pobić stanął właśnie przed sądem, ale będzie odpowiadał tylko za naruszenie nietykalności cielesnej bezdomnego. Grozi mu rok więzienia.

Dożywocie za brutalne zabójstwo w Kostrzynie nad Odrą

3 lipca 2020, 13:50
W piątek 3 lipca w Sądzie Okręgowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie zabójstwa obywatela Bułgarii i usiłowania zabójstwa jego partnerki. Sąd uznał, że Ivan D.H oraz jego dwaj synowie Martin D. i Dimitar D. są winni zabójstwa i usiłowanie zabójstwa. Wymierzył karę dożywocia dla Ivana oraz po 25 lat więzienia dla jego synów.


Fotoreportaże