Wiadomości › Z sali sądowej

Zabił żonę i upozorował wypadek. Mężczyzna skazany na dożywocie!

11 grudnia 2020, 11:19
W piątek 11 grudnia w Sądzie Okręgowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie zabójstwa Agnieszki Rams przez jej męża. Sąd nie miał wątpliwości, że to właśnie Karol R. jest odpowiedzialny za zabójstwo kobiety i upozorowanie wypadku. Sędzia zdecydował wymierzyć mężczyźnie najwyższą z możliwych kar – karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Sprawa pożaru katedry wraca do sądu!

3 grudnia 2020, 08:56
We wrześniu sąd pierwszej instancji uznał, że oskarżony proboszcz Zbigniew K. jest winny niedopełnienia obowiązków oraz szeregu zaniedbań w związku z pożarem katedry i wymierzył mu karę 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Jak się okazało, zarówno obrońca księdza, jak i prokurator odwołał się od wyroku. Rozprawa apelacyjna odbędzie się jeszcze w grudniu, tuż przed świętami.

Brutalna zbrodnia nad jeziorem. Sprawa kanibali właśnie trafiła do sądu

17 listopada 2020, 10:06
Do Sądu Okręgowego w Gorzowie wpłynął akt oskarżenia przeciwko czterem mężczyznom, którzy są oskarżeni o pozbawienie wolności ofiary, a następnie brutalne zabójstwo. Mężczyźni obcięli swojej ofierze głowę i dopuścili się aktu kanibalizmu. Pozostałe części zwłok utopili w jeziorze. Grozi im 25 lat więzienia lub dożywocie.

Jurek Owsiak uniewinniony za przekleństwa na Pol’and’Rock Festival

15 listopada 2020, 19:43
Sąd Okręgowy w Gorzowie wydał właśnie wyrok, w którym uniewinnił Jurka Owsiaka za używanie wulgaryzmów podczas zakończenia 25. Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą. Chociaż sąd pierwszej instancji uznał Owsiaka za winnego. A chodziło o zakończenie festiwalu podczas którego był wykonywany utwór „Z tylu chmur”, a Jurek Owsiak będąc na scenie nie przebierał w słowach odnosząc się do ówczesnej sytuacji w kraju.

Zapadł wyrok w sprawie antyaborcyjnej ciężarówki

22 października 2020, 17:15
1500 złotych grzywny ma zapłacić właściciel antyaborcyjnej furgonetki, która stoi zaparkowana przed szpitalem w Gorzowie Wielkopolskim. Dziś zapadł wyrok w tej sprawie. Właściciel pojazdu, który zawiesił drastyczne obrazy na plandece, nie zamierza go usuwać.

Sprawa znęcania się nad małą Hanią ponownie w sądzie

7 października 2020, 15:32
Kamil K., który miał znęcać się nad córką partnerki został uniewinniony w połowie stycznia 2020 roku. Prokurator złożył apelację, a Sąd Okręgowy uchylił wyrok sądu I instancji. To oznacza, że cała sprawa ruszy od początku i mężczyzna jeszcze raz zasiądzie na ławie oskarżonych. Pierwszą rozprawę zaplanowano na czwartek 15 października.

Zadał śmiertelny cios przed dyskoteką. Usłyszał wyrok

3 października 2020, 12:24
W Sądzie Okręgowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie Pascala U., który śmiertelnie pobił 31-letniego mieszkańca Gorzowa. Sąd uznał, że Pascal U. jest winny spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym i wymierzył mu karę 4 lat więzienia. Ponadto Pascal U. będzie musiał zapłacić 100 tys. zł zadośćuczynienia córce zmarłego mężczyzny.

Nagrywał ukrytą kamerą w toalecie. Został skazany

27 września 2020, 18:01
W Sądzie Rejonowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie Artura R., byłego urzędnika z Witnicy, który w damskiej toalecie dla pracowników magistratu zainstalował ukrytą kamerę. Sędzia uznał mężczyznę za winnego i wymierzył mu karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.

Sprawa antyaborcyjnej ciężarówki w sądzie. „Te obrazy są gorszące i bulwersujące”

22 września 2020, 15:37
W Sądzie Rejonowym w Gorzowie trwa proces w sprawie antyaborcyjnej ciężarówki, która stoi przed szpitalem. Podczas wtorkowej rozprawy zeznawało dwóch świadków, którzy złożyli zawiadomienie na policji. Obaj świadkowe podkreślali, że banery umieszczone na ciężarówce są gorszące i nie powinny się tam znaleźć.

Ksiądz proboszcz usłyszał wyrok w sprawie pożaru katedry

11 września 2020, 14:50
W Sądzie Rejonowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie pożaru katedry. Sąd uznał, że oskarżony proboszcz Zbigniew K. jest winny niedopełnienia obowiązków oraz szeregu zaniedbań i wymierzył mu karę 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.


Fotoreportaże


x