Z sali sądowej

Wyrok za współorganizację Strajku Kobiet w Gorzowie

17 marca 2021, 19:23
Gorzowska działaczka LGBT Monika Drubkowska jako jedyna ze współorganizatorek jesiennych Strajków Kobiet w Gorzowie usłyszała zarzuty dotyczące naruszenia przepisów o zgromadzeniach. Sąd właśnie wymierzył jej karę nagany. Drubkowska podkreśla, że nie czuje się winna i będzie się odwoływać.

Ksiądz proboszcz winny zaniedbań w katedrze. Właśnie usłyszał wyrok

16 marca 2021, 12:18
We wtorek 16 marca w Sądzie Okręgowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie pożaru katedry, w którym oskarżony był obecny proboszcz Zbigniew K. Ksiądz odwołał się od wyroku Sądu Rejonowego w Gorzowie, który uznał go za winnego wymierzył mu karę 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Natomiast sąd drugiej instancji uznał, że proboszcz jest winny zaniedbań w katedrze i wymierzył mu karę 1 roku więzienia w zawieszeniu na rok oraz obowiązek powstrzymania się Zbigniewa K. od pełnienia funkcji związanych z realizacją zadań i obowiązków dotyczących zapewnienia ochrony przeciwpożarowej obiektów budowlanych.

Jaka kara za pożar katedry? Proboszcz czuje się niewinny

15 marca 2021, 09:54
We wtorek w Sądzie Okręgowym w Gorzowie zapadnie wyrok w sprawie pożaru katedry, w którym oskarżony jest obecny proboszcz Zbigniew K. Ksiądz odwołał się od wyroku Sądu Rejonowego w Gorzowie, który uznał go za winnego wymierzył mu karę 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Wyrok w tej sprawie zostanie ogłoszony we wtorek 16 marca. Obrońca proboszcza chce jego uniewinnienia, zresztą sam Zbigniew K. podkreśla, że jest niewinny i czuje się ofiarą.

Zabił rodziców ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna nie trafi jednak do więzienia

9 marca 2021, 12:29
Pod koniec listopada w Jeninie koło Gorzowa doszło do wstrząsającego zabójstwa. 43-letni Krzysztof D. za pomocą łomu zabił ze szczególnym okrucieństwem swoich rodziców. Mężczyzna jednak nie trafi do więzienia, ponieważ w momencie popełniania zbrodni był niepoczytalny. Prokurator będzie wnioskował o umieszczenie 43-latka w zakładzie psychiatrycznym.

Strażacy są odpowiedzialni za pożar katedry? Prokuratura podjęła decyzję w tej sprawie

5 marca 2021, 13:20
Na początku stycznia do Prokuratury Rejonowej w Gorzowie wpłynęło zawiadomienie dotyczące możliwości popełnienia przestępstwa jeżeli chodzi o pożar katedry. Zawiadomienie złożył Marek Surmacz, radny sejmiku województwa lubuskiego, który uważał, że straż pożarna nie dochowała należytych procedur związanych z bezpieczeństwem i również powinna odpowiadać za pożar. Prokuratura właśnie zdecydowała, że nie ma podstaw do wszczęcia postępowania i strażacy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za pożar.

Trzy lata więzienia za poćwiartowanie zwłok konkubiny

15 lutego 2021, 18:13
W poniedziałek przed Sądem Rejonowym w Międzyrzeczu zapadł wyrok w sprawie Tadeusza M., który poćwiartował zwłoki swojej konkubiny – na mężczyźnie ciążyły również inne zarzuty. Sędzia uznał mężczyznę za winnego i wymierzył mu karę 3 lat pozbawienia wolności. Wyrok został ogłoszony pomimo tego, że Tadeusz M. jest osobą zaginioną.

Kulisy zbrodni. Tadeusz poćwiartował Józię za pomocą siekiery w szopce

3 lutego 2021, 08:31
W połowie lutego zapadnie wyrok w sprawie Tadeusza M., który jest oskarżony m.in. o poćwiartowanie zwłok swojej partnerki. Mężczyzny nie było na sali, ponieważ od grudnia 2020 roku jest osobą poszukiwaną, dlatego też sędzia odczytywał zeznania oskarżonego, które są po prostu szokujące. 69-latek w swoich zeznaniach opisywał w jaki sposób poćwiartował ciało Józefiny i jak jej szczątki trafiły do rzeki Warty.

Strażacy są odpowiedzialni za pożar katedry? Marek Surmacz złożył w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury

15 stycznia 2021, 11:59
Do Prokuratury Rejonowej w Gorzowie wpłynęło zawiadomienie dotyczące możliwości popełnienia przestępstwa jeżeli chodzi o pożar katedry. Zawiadomienie złożył Marek Surmacz, były wiceminister spraw wewnętrznych, obecnie radny sejmiku województwa lubuskiego, który uważa, że straż pożarna nie dochowała należytych procedur związanych z bezpieczeństwem i również powinna odpowiadać za pożar.

Właściciel antyaborcyjnej furgonetki został... uniewinniony

12 stycznia 2021, 13:22
We wtorek 12 stycznia odbyła się rozprawa apelacyjna w sprawie antyaborcyjnej furgonetki. Decyzją sądu pierwszej instancji właściciel pojazdu dopuścił się nieobyczajnego wybryku i miał zapłacić 1500 zł grzywny. Jednak Kazimierz Sokołowski nie zgadzał się z tą decyzją i odwołał się od wyroku. Decyzją Sądu Okręgowego w Gorzowie, właściciel antyaborcyjnej furgonetki został uniewinniony.

Sprawa antyaborcyjnej furgonetki wraca do sądu

10 stycznia 2021, 12:47
W październiku 2020 roku w Sądzie Rejonowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie antyaborcyjnej furgonetki Decyzją sądu, właściciel pojazdu miał zapłacić 1500 zł grzywny. Jednak Kazimierz Sokołowski nie zgadzał się z tą decyzją i odwołał się od wyroku. We wtorek 12 stycznia ruszy apelacja w Sądzie Okręgowym w Gorzowie.


Fotoreportaże