Wiadomości › Z sali sądowej

Strażacy są odpowiedzialni za pożar katedry? Marek Surmacz złożył w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury

15 stycznia 2021, 11:59
Do Prokuratury Rejonowej w Gorzowie wpłynęło zawiadomienie dotyczące możliwości popełnienia przestępstwa jeżeli chodzi o pożar katedry. Zawiadomienie złożył Marek Surmacz, były wiceminister spraw wewnętrznych, obecnie radny sejmiku województwa lubuskiego, który uważa, że straż pożarna nie dochowała należytych procedur związanych z bezpieczeństwem i również powinna odpowiadać za pożar.

Właściciel antyaborcyjnej furgonetki został... uniewinniony

12 stycznia 2021, 13:22
We wtorek 12 stycznia odbyła się rozprawa apelacyjna w sprawie antyaborcyjnej furgonetki. Decyzją sądu pierwszej instancji właściciel pojazdu dopuścił się nieobyczajnego wybryku i miał zapłacić 1500 zł grzywny. Jednak Kazimierz Sokołowski nie zgadzał się z tą decyzją i odwołał się od wyroku. Decyzją Sądu Okręgowego w Gorzowie, właściciel antyaborcyjnej furgonetki został uniewinniony.

Sprawa antyaborcyjnej furgonetki wraca do sądu

10 stycznia 2021, 12:47
W październiku 2020 roku w Sądzie Rejonowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie antyaborcyjnej furgonetki Decyzją sądu, właściciel pojazdu miał zapłacić 1500 zł grzywny. Jednak Kazimierz Sokołowski nie zgadzał się z tą decyzją i odwołał się od wyroku. We wtorek 12 stycznia ruszy apelacja w Sądzie Okręgowym w Gorzowie.

Proces w sprawie pożaru katedry rusza od nowa

5 stycznia 2021, 15:45
Decyzją Sądu Okręgowego w Gorzowie proces apelacyjny w sprawie pożaru zostanie wznowiony. Wszystko przez to, że sędzia Ewa Wieczór zdecydowała się na zmianę kwalifikacji czynu. Ksiądz proboszcz Zbigniew K. będzie teraz odpowiadał za nieumyślne sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Proboszcz katedry ponownie przed sądem. „Ksiądz uważa, że winni są wszyscy dookoła, tylko nie on”

22 grudnia 2020, 11:38
We wrześniu sąd pierwszej instancji uznał, że oskarżony proboszcz Zbigniew K. jest winny niedopełnienia obowiązków oraz szeregu zaniedbań w związku z pożarem katedry i wymierzył mu karę 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Jak się okazało, zarówno obrońca księdza, jak i prokurator odwołał się od wyroku. We wtorek odbyła się rozprawa apelacyjna. Obrońca księdza chce jego uniewinnienia. Wyrok zostanie ogłoszony po Nowym Roku.

Zabił żonę i upozorował wypadek. Mężczyzna skazany na dożywocie!

11 grudnia 2020, 11:19
W piątek 11 grudnia w Sądzie Okręgowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie zabójstwa Agnieszki Rams przez jej męża. Sąd nie miał wątpliwości, że to właśnie Karol R. jest odpowiedzialny za zabójstwo kobiety i upozorowanie wypadku. Sędzia zdecydował wymierzyć mężczyźnie najwyższą z możliwych kar – karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Sprawa pożaru katedry wraca do sądu!

3 grudnia 2020, 08:56
We wrześniu sąd pierwszej instancji uznał, że oskarżony proboszcz Zbigniew K. jest winny niedopełnienia obowiązków oraz szeregu zaniedbań w związku z pożarem katedry i wymierzył mu karę 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Jak się okazało, zarówno obrońca księdza, jak i prokurator odwołał się od wyroku. Rozprawa apelacyjna odbędzie się jeszcze w grudniu, tuż przed świętami.

Brutalna zbrodnia nad jeziorem. Sprawa kanibali właśnie trafiła do sądu

17 listopada 2020, 10:06
Do Sądu Okręgowego w Gorzowie wpłynął akt oskarżenia przeciwko czterem mężczyznom, którzy są oskarżeni o pozbawienie wolności ofiary, a następnie brutalne zabójstwo. Mężczyźni obcięli swojej ofierze głowę i dopuścili się aktu kanibalizmu. Pozostałe części zwłok utopili w jeziorze. Grozi im 25 lat więzienia lub dożywocie.

Jurek Owsiak uniewinniony za przekleństwa na Pol’and’Rock Festival

15 listopada 2020, 19:43
Sąd Okręgowy w Gorzowie wydał właśnie wyrok, w którym uniewinnił Jurka Owsiaka za używanie wulgaryzmów podczas zakończenia 25. Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą. Chociaż sąd pierwszej instancji uznał Owsiaka za winnego. A chodziło o zakończenie festiwalu podczas którego był wykonywany utwór „Z tylu chmur”, a Jurek Owsiak będąc na scenie nie przebierał w słowach odnosząc się do ówczesnej sytuacji w kraju.

Zapadł wyrok w sprawie antyaborcyjnej ciężarówki

22 października 2020, 17:15
1500 złotych grzywny ma zapłacić właściciel antyaborcyjnej furgonetki, która stoi zaparkowana przed szpitalem w Gorzowie Wielkopolskim. Dziś zapadł wyrok w tej sprawie. Właściciel pojazdu, który zawiesił drastyczne obrazy na plandece, nie zamierza go usuwać.


Fotoreportaże