Z sali sądowej

Zabił rodziców ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna nie trafi jednak do więzienia

9 marca 2021, 12:29
Pod koniec listopada w Jeninie koło Gorzowa doszło do wstrząsającego zabójstwa. 43-letni Krzysztof D. za pomocą łomu zabił ze szczególnym okrucieństwem swoich rodziców. Mężczyzna jednak nie trafi do więzienia, ponieważ w momencie popełniania zbrodni był niepoczytalny. Prokurator będzie wnioskował o umieszczenie 43-latka w zakładzie psychiatrycznym.

Strażacy są odpowiedzialni za pożar katedry? Prokuratura podjęła decyzję w tej sprawie

5 marca 2021, 13:20
Na początku stycznia do Prokuratury Rejonowej w Gorzowie wpłynęło zawiadomienie dotyczące możliwości popełnienia przestępstwa jeżeli chodzi o pożar katedry. Zawiadomienie złożył Marek Surmacz, radny sejmiku województwa lubuskiego, który uważał, że straż pożarna nie dochowała należytych procedur związanych z bezpieczeństwem i również powinna odpowiadać za pożar. Prokuratura właśnie zdecydowała, że nie ma podstaw do wszczęcia postępowania i strażacy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za pożar.

Trzy lata więzienia za poćwiartowanie zwłok konkubiny

15 lutego 2021, 18:13
W poniedziałek przed Sądem Rejonowym w Międzyrzeczu zapadł wyrok w sprawie Tadeusza M., który poćwiartował zwłoki swojej konkubiny – na mężczyźnie ciążyły również inne zarzuty. Sędzia uznał mężczyznę za winnego i wymierzył mu karę 3 lat pozbawienia wolności. Wyrok został ogłoszony pomimo tego, że Tadeusz M. jest osobą zaginioną.

Kulisy zbrodni. Tadeusz poćwiartował Józię za pomocą siekiery w szopce

3 lutego 2021, 08:31
W połowie lutego zapadnie wyrok w sprawie Tadeusza M., który jest oskarżony m.in. o poćwiartowanie zwłok swojej partnerki. Mężczyzny nie było na sali, ponieważ od grudnia 2020 roku jest osobą poszukiwaną, dlatego też sędzia odczytywał zeznania oskarżonego, które są po prostu szokujące. 69-latek w swoich zeznaniach opisywał w jaki sposób poćwiartował ciało Józefiny i jak jej szczątki trafiły do rzeki Warty.

Strażacy są odpowiedzialni za pożar katedry? Marek Surmacz złożył w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury

15 stycznia 2021, 11:59
Do Prokuratury Rejonowej w Gorzowie wpłynęło zawiadomienie dotyczące możliwości popełnienia przestępstwa jeżeli chodzi o pożar katedry. Zawiadomienie złożył Marek Surmacz, były wiceminister spraw wewnętrznych, obecnie radny sejmiku województwa lubuskiego, który uważa, że straż pożarna nie dochowała należytych procedur związanych z bezpieczeństwem i również powinna odpowiadać za pożar.

Właściciel antyaborcyjnej furgonetki został... uniewinniony

12 stycznia 2021, 13:22
We wtorek 12 stycznia odbyła się rozprawa apelacyjna w sprawie antyaborcyjnej furgonetki. Decyzją sądu pierwszej instancji właściciel pojazdu dopuścił się nieobyczajnego wybryku i miał zapłacić 1500 zł grzywny. Jednak Kazimierz Sokołowski nie zgadzał się z tą decyzją i odwołał się od wyroku. Decyzją Sądu Okręgowego w Gorzowie, właściciel antyaborcyjnej furgonetki został uniewinniony.

Sprawa antyaborcyjnej furgonetki wraca do sądu

10 stycznia 2021, 12:47
W październiku 2020 roku w Sądzie Rejonowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie antyaborcyjnej furgonetki Decyzją sądu, właściciel pojazdu miał zapłacić 1500 zł grzywny. Jednak Kazimierz Sokołowski nie zgadzał się z tą decyzją i odwołał się od wyroku. We wtorek 12 stycznia ruszy apelacja w Sądzie Okręgowym w Gorzowie.

Proces w sprawie pożaru katedry rusza od nowa

5 stycznia 2021, 15:45
Decyzją Sądu Okręgowego w Gorzowie proces apelacyjny w sprawie pożaru zostanie wznowiony. Wszystko przez to, że sędzia Ewa Wieczór zdecydowała się na zmianę kwalifikacji czynu. Ksiądz proboszcz Zbigniew K. będzie teraz odpowiadał za nieumyślne sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Proboszcz katedry ponownie przed sądem. „Ksiądz uważa, że winni są wszyscy dookoła, tylko nie on”

22 grudnia 2020, 11:38
We wrześniu sąd pierwszej instancji uznał, że oskarżony proboszcz Zbigniew K. jest winny niedopełnienia obowiązków oraz szeregu zaniedbań w związku z pożarem katedry i wymierzył mu karę 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Jak się okazało, zarówno obrońca księdza, jak i prokurator odwołał się od wyroku. We wtorek odbyła się rozprawa apelacyjna. Obrońca księdza chce jego uniewinnienia. Wyrok zostanie ogłoszony po Nowym Roku.

Zabił żonę i upozorował wypadek. Mężczyzna skazany na dożywocie!

11 grudnia 2020, 11:19
W piątek 11 grudnia w Sądzie Okręgowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie zabójstwa Agnieszki Rams przez jej męża. Sąd nie miał wątpliwości, że to właśnie Karol R. jest odpowiedzialny za zabójstwo kobiety i upozorowanie wypadku. Sędzia zdecydował wymierzyć mężczyźnie najwyższą z możliwych kar – karę dożywotniego pozbawienia wolności.


Fotoreportaże