Wiadomości › Z sali sądowej

Oblali Henryka denaturatem i podpalili. Mężczyzna zmarł w szpitalu

23 kwietnia 2021, 20:14
46-letni Tomasz Sz. i 32-letni Krzysztof Ł. są oskarżeni o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem 64-letniego Henryka. Mężczyźni oblali swoją ofiarę denaturatem, a następnie podpalili. Henryk zmarł w szpitalu w wyniku poniesionych obrażeń. W Sądzie Okręgowym w Gorzowie trwa właśnie proces w tej sprawie. Oprawcom grozi od 12 do 25 lat więzienia lub dożywocie.

Skatował na śmierć swoją partnerkę. Trwa proces zabójcy

20 kwietnia 2021, 15:00
Przed Sądem Okręgowym w Gorzowie trwa proces 34-letniego mężczyzny, który jest oskarżony o zabójstwo i znęcanie się nad swoją 41-letnią partnerką. Paweł J. Brutalnie skatował kobietę, podczas jednej z awantur. Wszystko przez to, że mężczyzna był o nią zazdrosny. Grozi mu od 8 do 25 lat więzienia lub dożywocie.

Zaatakował dwóch mężczyzn maczetą. Mieszkaniec Gorzowa właśnie usłyszał wyrok

14 kwietnia 2021, 19:00
W sierpniu 2019 roku przy ul. Szarych Szeregów doszło do brutalnego ataku maczetą na dwóch mężczyzn. Sprawca został zatrzymany przez policję i usłyszał zarzuty dotyczące uszkodzenia ciała oraz kierowania gróźb karalnych, za co groziła kara do 5 lat więzienia. We wtorek 13 kwietnia w Sądzie Rejonowym w Gorzowie zapadł wyrok w tej sprawie. Sąd uznał, że mężczyzna jest winny i wymierzył mu karę 11 miesięcy pozbawienia wolności.

Zabójca rodziców trafi na oddział zamknięty szpitala psychiatrycznego

12 kwietnia 2021, 11:59
Pod koniec listopada 2020 roku w Jeninie koło Gorzowa doszło do wstrząsającego zabójstwa. 43-letni Krzysztof D. za pomocą łomu zabił ze szczególnym okrucieństwem swoich rodziców. Mężczyzna jednak nie trafi do więzienia, ponieważ w momencie popełniania zbrodni był niepoczytalny. Prokurator zawnioskował o umieszczenie 43-latka na oddziale zamkniętym w zakładzie psychiatrycznym. Jednak ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie Sąd Okręgowy w Gorzowie.

Kolejna sprawa antyaborcyjnej furgonetki w sądzie. Postępowanie zostało umorzone

25 marca 2021, 12:37
Sąd Rejonowy w Gorzowie umorzył postępowanie w sprawie Kazimierza Sokołowskiego, który jest właścicielem antyaborcyjnej furgonetki stojącej od ponad roku przed gorzowskim szpitalem. Chodziło o kolejną sprawę wywoływania zgorszenia banerami płodów po aborcji. Sąd zdecydował, że umorzy postępowanie, ponieważ Sokołowski nie będzie drugi raz sądzony za ten sam czyn, ponieważ wcześniej został w tej sprawie uniewinniony.

Zabójstwo Kristiny w pralni. Przed sądem staną policjanci

22 marca 2021, 15:20
Prokuratura Okręgowa w Szczecinie zakończyła właśnie śledztwo, które wszczęła po brutalnym zabójstwie Kristiny w pralni w Gorzowie. 26-letnia Ukrainka zgłaszała policjantom, że jest nękana i zastraszana przez Pawła R. Jednak policjanci uznali to za wykroczenie, a nie za przestępstwo. Prokuratura uznała, że trzej policjanci z II komisariatu w Gorzowie nie dopełnili swoich obowiązków i skierowała właśnie w tej sprawie akt oskarżenia do sądu.

Szpital wygrał w sądzie z właścicielem antyaborcyjnej furgonetki

18 marca 2021, 10:45
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie pozwał właściciela antyaborcyjnej furgonetki, która od ponad roku stoi przed gorzowskim szpitalem. Władze lecznicy podkreślały, że za napisy, które znalazły się na banerach zniesławiły szpital. W środę w Sądzie Rejonowym w Gorzowie zapadł wyrok w tej sprawie. Sąd uznał, że właściciel antyaborcyjnej furgonetki jest winny i wymierzył mu karę grzywny w wysokości 4 tys. zł oraz zobowiązał go do zapłaty nawiązki w wysokości 4 tys. zł na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wyrok za współorganizację Strajku Kobiet w Gorzowie

17 marca 2021, 19:23
Gorzowska działaczka LGBT Monika Drubkowska jako jedyna ze współorganizatorek jesiennych Strajków Kobiet w Gorzowie usłyszała zarzuty dotyczące naruszenia przepisów o zgromadzeniach. Sąd właśnie wymierzył jej karę nagany. Drubkowska podkreśla, że nie czuje się winna i będzie się odwoływać.

Ksiądz proboszcz winny zaniedbań w katedrze. Właśnie usłyszał wyrok

16 marca 2021, 12:18
We wtorek 16 marca w Sądzie Okręgowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie pożaru katedry, w którym oskarżony był obecny proboszcz Zbigniew K. Ksiądz odwołał się od wyroku Sądu Rejonowego w Gorzowie, który uznał go za winnego wymierzył mu karę 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Natomiast sąd drugiej instancji uznał, że proboszcz jest winny zaniedbań w katedrze i wymierzył mu karę 1 roku więzienia w zawieszeniu na rok oraz obowiązek powstrzymania się Zbigniewa K. od pełnienia funkcji związanych z realizacją zadań i obowiązków dotyczących zapewnienia ochrony przeciwpożarowej obiektów budowlanych.

Jaka kara za pożar katedry? Proboszcz czuje się niewinny

15 marca 2021, 09:54
We wtorek w Sądzie Okręgowym w Gorzowie zapadnie wyrok w sprawie pożaru katedry, w którym oskarżony jest obecny proboszcz Zbigniew K. Ksiądz odwołał się od wyroku Sądu Rejonowego w Gorzowie, który uznał go za winnego wymierzył mu karę 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Wyrok w tej sprawie zostanie ogłoszony we wtorek 16 marca. Obrońca proboszcza chce jego uniewinnienia, zresztą sam Zbigniew K. podkreśla, że jest niewinny i czuje się ofiarą.


Fotoreportaże