Z sali sądowej

Kopnął kobietę z impetem w brzuch. Cios okazał się śmiertelny

17 października 2022, 17:46
Paweł Z. stanął w poniedziałkowy poranek przed sądem. Mężczyzna odpowie za to, że w maju 2022 roku kopnął swoją konkubinę w brzuch i zostawił ją na trawniku przed domem. 49-latka zmarła, a na jej ciele znaleziono krwiak z wyraźnie odbitym protektorem obuwia i fragmentem napisu z marką producenta. Mężczyźnie grozi nawet dożywocie.

Obrońca pedofila z Gorzowa: Sędzia wymierzył mu zbyt dotkliwą karę

21 września 2022, 14:28
W Sądzie Apelacyjnym w Szczecinie zapadł wyrok w sprawie brutalnego gwałtu na 9-letniej dziewczynce do którego doszło dwa lata temu na Zawarciu w Gorzowie. Sąd Apelacyjny podtrzymał wyrok pierwszej instancji i oskarżony Mateusz K. trafi do więzienia na 20 lat. Ponadto mężczyzna ma zakaz zbliżania się do swojej ofiary przez 15 lat.

Toporkiem chciał wymierzyć sprawiedliwość. Rusza proces krewkiego 60-latka

18 września 2022, 23:22
Stał w kolejce do kasy, gdy nagle podszedł do niego inny mężczyzna. Zanim się zorientował, dostał trzy ciosy toporkiem w głowę. Sceny mrożące krew w żyłach miały miejsce w jednym z marketów w Strzelcach Krajeńskich. Za kilka dni rusza proces w tej sprawie.

Śmiertelnie potrącił 4-latka. "Nie jestem w stanie spojrzeć ojcu Piotrusia w oczy"

8 września 2022, 15:00
W czwartek 8 września przed Sądem Rejonowym w Gorzowie ruszył proces w sprawie Krystiana K., który śmiertelnie potrącił 4-letniego Piotrusia. Mężczyzna częściowo przyznał się do winy i odpowiadał na pytania sądu. Krystian K. opisywał w jakich okolicznościach doszło do tragedii, dlaczego uciekł z miejsca wypadku oraz w jakich okolicznościach zatrzymała go policja.

Śmiertelne potrącił 4-latka. Rusza proces kierowcy chevroleta camaro

20 sierpnia 2022, 15:24
Na początku września przed Sądem Rejonowym w Gorzowie ruszy proces w sprawie Krystiana K., który śmiertelnie potrącił 4-letniego Piotrusia. Mężczyzna będzie odpowiadał za naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w wyniku czego zginął 4-latek oraz za nieudzielenie pomocy i ucieczkę z miejsca wypadku. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Dźgnął go nożem, bo przeszkadzała mu zbyt głośna muzyka

1 sierpnia 2022, 12:13
Przeszkadzała mu zbyt głośna muzyka, więc poprosił o jej ściszenie. W zamian za to otrzymał trzy ciosy nożem. Do tych mrożących krew w żyłach wydarzeń doszło w czerwcu ubiegłego roku w hostelu przy ulicy Walczaka - w okolicach ulicy Fieldorfa Nila. Niedawno przed Sądem Okręgowym w Gorzowie zapadł wyrok w tej sprawie.

Do sądu wraca sprawa śmiertelnego pobicia mieszkańca Gorzowa

27 lipca 2022, 14:03
We wrześniu w Sądzie Okręgowym w Gorzowie rozpocznie się ponowny proces w sprawie Jurija K., który jest oskarżony o pobicie ze skutkiem śmiertelnym mieszkańca Gorzowa. Wcześniej sąd uznał mężczyznę za winnego i wymierzył mu karę 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Jednak Sąd Apelacyjny w Szczecinie skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia.

Kupował podróbki biżuterii na AliExpress. W Polsce sprzedawał jako oryginały

11 lipca 2022, 19:30
Do Sądu Rejonowego w Gorzowie trafił akt oskarżenia w sprawie 31-letniego mieszkańca Gorzowa, który oszukał blisko 350 osób. Mężczyzna kupował na chińskim portalu biżuterię za kilkanaście złotych, na której były znaki towarowe światowego producenta. W Polsce wystawiał je do sprzedaży za kilkukrotnie wyższe ceny jako oryginalne. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Śmiertelnie potrącił 4-letniego Piotrusia. Grozi mu do 12 lat więzienia

27 czerwca 2022, 10:34
Do Sądu Rejonowego w Gorzowie wpłynął akt oskarżenia w sprawie Krystiana K., który w październiku 2021 roku śmiertelnie potrącił 4-letniego Piotrusia i uciekł z miejsca wypadku. Mężczyźnie grozi od 2 do 12 lat więzienia.

Krzysztof utonął na basenie Słowianki. Ratownicy zostali skazani

19 maja 2022, 15:20
W środę 18 maja w Sądzie Rejonowym w Gorzowie zapadł wyrok sprawie śmierci 54-letniego Krzysztofa na basenie Słowianki. Na ławie oskarżonych zasiadali ratownicy - Monika Sz. i Wojciech Ś., którzy usłyszeli zarzuty narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia osoby nad którą ciąży obowiązek opieki. Sąd uznał, że ratownicy są winni i wymierzył im odpowiednio karę 6 i 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.


Fotoreportaże