Wiadomości › Z sali sądowej

Brutalne zabójstwo Kristiny w pralni. Policjanci jednak staną przed sądem w Gorzowie

15 czerwca 2021, 18:01
Trzej policjanci z II komisariatu w Gorzowie nie dopełnili swoich obowiązków w związku ze sprawą Kristiny, która została brutalnie zabita w pralni. Dlatego też do Sądu Rejonowego w Gorzowie został skierowany akt oskarżenia w tej sprawie. Jednak gorzowski sąd zwrócił się do Sądu Najwyższego o rozważenie możliwości przekazania sprawy innemu sądowi. Jednak Sąd Najwyższy odmówił i proces policjantów odbędzie się przed Sądem Rejonowym w Gorzowie.

Zabił rodziców ze szczególnym okrucieństwem. Zamiast do więzienia, trafi do szpitala psychiatrycznego

10 czerwca 2021, 21:21
Jesienią ubiegłego roku w Jeninie koło Gorzowa doszło do wstrząsającego zabójstwa. 43-letni Krzysztof D. za pomocą łomu zabił ze szczególnym okrucieństwem swoich rodziców. Mężczyzna jednak nie trafi do więzienia, ponieważ w momencie popełniania zbrodni był niepoczytalny. Sąd Okręgowy w Gorzowie zdecydował o umieszczeniu mężczyzny w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.

Dźgnął nożem swojego brata i groził mu śmiercią. Teraz odpowie przed sądem

28 maja 2021, 15:00
W noworoczny wieczór podczas libacji alkoholowej w jednym z mieszkań w Wojcieszycach koło Gorzowa doszło do awantury pomiędzy braćmi i ataku nożem. 37-letni mężczyzna zaatakował swojego brata, zadając mu ciosy nożem, a przy tym grożąc śmiercią. Do Sądu Rejonowego w Gorzowie trafił właśnie akt oskarżenia w tej sprawie.

Krzysztof utonął na basenie Słowianki. Ruszył proces ratowników

12 maja 2021, 14:00
W środę 12 maja w Sądzie Rejonowym w Gorzowie ruszył proces w sprawie śmierci 54-letniego Krzysztofa na basenie Słowianki. Na ławie oskarżonych zasiada dwóch ratowników, którzy usłyszeli zarzuty narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia osoby nad którą ciąży obowiązek opieki. Zarówno Monika Sz., jak i Wojciech Ś. nie przyznają się do winy. Grozi im do 5 lat więzienia.

Zamalował antyaborcyjną furgonetkę. Ruszył proces mieszkańca Gorzowa

5 maja 2021, 12:55
W środę 5 maja w Sądzie Rejonowym w Gorzowie ruszył proces w sprawie mieszkańca Gorzowa, który w maju ubiegłego roku zamalował antyaborcyjną furgonetkę, a dokładnie wizerunek płodów po aborcji. Mężczyzna został oskarżony o zniszczenie mienia, chociaż w tej sprawie nie wpłynęło żadne zawiadomienie od właściciela pojazdu. Pan Stanisław nie przyznaje się do winy i tłumaczył, że jego celem nie było zniszczenie mienia, a usunięcie obrzydliwego banera z przestrzeni publicznej.

Zabójstwo Kristiny w pralni. Policjanci nie staną przed gorzowskim sądem?

27 kwietnia 2021, 21:46
Prokuratura Okręgowa w Szczecinie uznała, że trzej policjanci z II komisariatu w Gorzowie nie dopełnili swoich obowiązków w związku ze sprawą Kristiny, która została zabita w pralni. Dlatego też do Sądu Rejonowego w Gorzowie został skierowany akt oskarżenia w tej sprawie. Jednak jak się okazuje, nie wiadomo czy gorzowski sąd w ogóle zajmie się tą sprawą, bo właśnie wysłał do Sądu Najwyższego wniosek o... rozważenie możliwości przekazania sprawy innemu sądowi.

Oblali Henryka denaturatem i podpalili. Mężczyzna zmarł w szpitalu

23 kwietnia 2021, 20:14
46-letni Tomasz Sz. i 32-letni Krzysztof Ł. są oskarżeni o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem 64-letniego Henryka. Mężczyźni oblali swoją ofiarę denaturatem, a następnie podpalili. Henryk zmarł w szpitalu w wyniku poniesionych obrażeń. W Sądzie Okręgowym w Gorzowie trwa właśnie proces w tej sprawie. Oprawcom grozi od 12 do 25 lat więzienia lub dożywocie.

Skatował na śmierć swoją partnerkę. Trwa proces zabójcy

20 kwietnia 2021, 15:00
Przed Sądem Okręgowym w Gorzowie trwa proces 34-letniego mężczyzny, który jest oskarżony o zabójstwo i znęcanie się nad swoją 41-letnią partnerką. Paweł J. Brutalnie skatował kobietę, podczas jednej z awantur. Wszystko przez to, że mężczyzna był o nią zazdrosny. Grozi mu od 8 do 25 lat więzienia lub dożywocie.

Zaatakował dwóch mężczyzn maczetą. Mieszkaniec Gorzowa właśnie usłyszał wyrok

14 kwietnia 2021, 19:00
W sierpniu 2019 roku przy ul. Szarych Szeregów doszło do brutalnego ataku maczetą na dwóch mężczyzn. Sprawca został zatrzymany przez policję i usłyszał zarzuty dotyczące uszkodzenia ciała oraz kierowania gróźb karalnych, za co groziła kara do 5 lat więzienia. We wtorek 13 kwietnia w Sądzie Rejonowym w Gorzowie zapadł wyrok w tej sprawie. Sąd uznał, że mężczyzna jest winny i wymierzył mu karę 11 miesięcy pozbawienia wolności.

Zabójca rodziców trafi na oddział zamknięty szpitala psychiatrycznego

12 kwietnia 2021, 11:59
Pod koniec listopada 2020 roku w Jeninie koło Gorzowa doszło do wstrząsającego zabójstwa. 43-letni Krzysztof D. za pomocą łomu zabił ze szczególnym okrucieństwem swoich rodziców. Mężczyzna jednak nie trafi do więzienia, ponieważ w momencie popełniania zbrodni był niepoczytalny. Prokurator zawnioskował o umieszczenie 43-latka na oddziale zamkniętym w zakładzie psychiatrycznym. Jednak ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie Sąd Okręgowy w Gorzowie.


Fotoreportaże