Z sali sądowej

Dziennikarz przegrał w sądzie z prezesem Stali Gorzów

22 grudnia 2021, 16:14
W środę 22 grudnia w Sądzie Rejonowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie o zniesławienie Marka Grzyba, prezesa Stali Gorzów przez Dariusza O., dziennikarza Interii. Chodziło o opisanie wyjazdu żużlowców i działaczy Stali Gorzów na obóz na Teneryfę.

Gorzów: Ruszył proces policjantów. Chodzi o sprawę zabójstwa Kristiny w pralni

6 grudnia 2021, 12:21
Trzej policjanci z II komisariatu policji w Gorzowie usłyszeli zarzuty niedopełnienia swoich obowiązków w związku ze sprawą Kristiny, która została brutalnie zabita w pralni. W poniedziałek 6 grudnia w Sądzie Rejonowym w Gorzowie ruszył proces policjantów. Żaden z oskarżonych funkcjonariuszy nie przyznaje się do winy. Grozi im do 3 lat więzienia.

Wojewoda przegrał w sądzie z miastem. Co z podwyżkami za parkowanie?

24 listopada 2021, 10:30
W środę w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym odbyła się rozprawa w sprawie stwierdzenia nieważności uchwały dotyczącej podwyżki opłat za parkowanie w strefie płatnego parkowania. Sąd doszedł do przekonania że wbrew stanowisku wojewody uchwała nie narusza podstawowych założeń prawa. Wyrok jest nieprawomocny. Teraz każda ze stron ma 30 dni na złożenie skargi kasacyjnej do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Żona poczęstowała męża kretem. Ruszył proces

5 listopada 2021, 17:37
W Sądzie Okręgowym w Gorzowie ruszył proces 55-letniej Krystyny M., która jest oskarżona o usiłowanie zabójstwa męża. Do zdarzenia doszło w marcu 2021 roku w miejscowości Stare Kurowo

Znęcał się nad 2-letnią Hanią. Najpierw został uniewinniony, teraz skazany

17 października 2021, 19:25
Kamil K., który miał znęcać się nad 2-letnią córką partnerki został uniewinniony w połowie stycznia 2020 roku. Prokurator złożył apelację, a Sąd Okręgowy uchylił wyrok sądu I instancji. Dlatego też sprawa ponownie wróciła do sądu, gdzie mężczyzna został uznany za winnego i został skazany 3 lata i 4 miesiące więzienia. Jednak od tego wyroku odwołał się obrońca mężczyzny i sprawa trafiła do Sądu Okręgowego. Ten również uznał Kamila K. za winnego i podtrzymał karę 3 lat i 4 miesięcy więzienia.

Czy dziennikarz zniesławił prezesa Stali Gorzów?

5 października 2021, 19:50
W środę 6 października w Sądzie Rejonowym w Gorzowie ruszy proces w sprawie o zniesławienie Marka Grzyba, prezesa Stali Gorzów przez Dariusza O., dziennikarza Interii. A chodzi o opisanie wyjazdu żużlowców i działaczy Stali Gorzów na obóz integracyjno-sportowy na Teneryfę. Prezes Grzyb uważa, że został zniesławiony i chce, aby Dariusz O. wpłacił 1 tys. zł na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Nie ma kary za zamalowanie antyaborcyjnej furgonetki

7 września 2021, 09:46
W miniony piątek 3 września w Sądzie Rejonowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie mieszkańca Gorzowa, który w ubiegłym roku zamalował antyaborcyjną furgonetkę stojącą przy szpitalu, a dokładnie wizerunek płodów po aborcji. Mężczyzna został oskarżony o zniszczenie mienia, chociaż w tej sprawie nie wpłynęło żadne zawiadomienie od właściciela pojazdu. Natomiast sąd zdecydował odstąpił od wymierzenia kary Stanisławowi Czerczakowi.

Zaatakował przechodnia nożem. Będzie odpowiadał za usiłowanie zabójstwa

25 sierpnia 2021, 10:00
We wrześniu w Sądzie Okręgowym w Gorzowie ruszy proces Sebastiana G., który w ubiegłym roku w Skwierzynie dźgnął nożem w klatkę piersiową 59-letniego przechodnia. Mężczyzna w momencie ataku był kompletnie pijany, miał w swoim organizmie 3 promile alkoholu. Został oskarżony o usiłowanie zabójstwa. Grozi mu od 8 do 25 lat więzienia lub dożywocie.

Po pijaku prowadził szpitalną karetkę. Sąd warunkowo umorzył postępowanie

9 sierpnia 2021, 20:22
W ubiegłym roku gorzowscy policjanci zatrzymali Łukasza C., który prowadził szpitalną karetkę będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyzna od razu stracił pracę w szpitalu, a sprawa trafiła do sądu. Jak się okazało, Sąd Rejonowy w Gorzowie zdecydował właśnie o warunkowym umorzeniu postępowania wobec Łukasza C. Ponadto orzekł wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów na rok oraz zobowiązał do zapłaty 6 tys. zł na rzecz funduszu pomocy pokrzywdzonym. Prokurator złożył już apelację w tej sprawie.

Oblali Henryka denaturatem i podpalili. Trafią do więzienia na 10 lat

13 lipca 2021, 15:35
W poniedziałek 12 lipca w Sądzie Okręgowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie dwóch mężczyzn, którzy oblali 64-letniego Henryka denaturatem, a następnie podpalili. Ofiara zmarła w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń. Sędzia zmienił kwalifikację czynu i Tomasz Sz. oraz Krzysztof Ł. odpowiadali za spowodowanie ciężkiego uszkodzenia ciała ze skutkiem śmiertelnym, a nie tak jak wcześniej wnioskował prokurator o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Sąd wymierzył obu mężczyznom karę 10 lat pozbawienia wolności


Fotoreportaże