Tylko u nas

Pięć par pociągów dalekobieżnych z Gorzowa. Zobacz nowości!

25 sierpnia 2021, 19:20
Potwierdzają się nasze pierwsze informacje o zwiększeniu ilości pociągów dalekobieżnych odjeżdżających z Gorzowa. Od grudnia 2021 roku pasażerowie z naszego miasta zyskają dodatkowe połączenie z południem Polski. Zniknie niestety poranny pociąg do Gdyni.

Agnieszka powie o której przyjedzie tramwaj lub autobus. Trwa test tablic [film]

18 sierpnia 2021, 23:29
Wykonawca systemu dynamicznej informacji pasażerskiej rozpoczął właśnie test tablic ledowych na przystankach komunikacji miejskiej w Gorzowie. Na początek testowane są dwie tablice – jedna na przystanku tramwajowym, druga na przystanku autobusowym. Cały system dynamicznej informacji pasażerskiej wraz z monitoringiem zostanie uruchomiony jesienią.

Hulajnogi w Gorzowie. Droga zabawka, czy dobra alternatywa?

18 czerwca 2021, 23:09
Sprawdziliśmy na własnej skórze, czy hasła reklamowe tych, którzy wynajmują nam hulajnogi, to „pic na wodę”, czy może szczera prawda? Krótka podróż do centrum miasta kosztowała nas więcej, niż jednorazowy, normalny bilet tramwajowy. Na hulajnogę nie musimy czekać, bo ona czeka na nas.

Zwolnienia w Tesco przy Górczyńskiej i likwidacja sklepu

1 czerwca 2021, 15:30
Wszystko wskazuje na to, że w miejsce Tesco przy Górczyńskiej w Gorzowie nie powstanie sklep Netto. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, duńska sieć nie jest zainteresowana przejęciem wielkich marketów – w tym tego w naszym mieście.

8-latek przyszedł do szkoły z nożem. Matka chłopca będzie miała ograniczoną władzę rodzicielską?

25 maja 2021, 19:20
Na początku maja w klasie integracyjnej w Szkole Podstawowej nr 13 w Gorzowie doszło do niebezpiecznej sytuacji. 8-letni chłopiec przyniósł na lekcje nóż. Jak podkreślają rodzice pozostałych dzieci, chłopiec od dłuższego czasu gnębi ich dzieci. Sprawą zajmuje się kuratorium oraz wydział rodzinny i nieletnich Sądu Rejonowego w Gorzowie. W sądzie toczy się postępowanie o ograniczenie władzy rodzicielskiej matce 8-latka.

Oblali Henryka denaturatem i podpalili. Mężczyzna zmarł w szpitalu

23 kwietnia 2021, 20:14
46-letni Tomasz Sz. i 32-letni Krzysztof Ł. są oskarżeni o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem 64-letniego Henryka. Mężczyźni oblali swoją ofiarę denaturatem, a następnie podpalili. Henryk zmarł w szpitalu w wyniku poniesionych obrażeń. W Sądzie Okręgowym w Gorzowie trwa właśnie proces w tej sprawie. Oprawcom grozi od 12 do 25 lat więzienia lub dożywocie.

"Gorzowianin" niebawem pojawi się na torach

15 października 2020, 13:37
Nowe Spalinowe Zespoły Trakcyjne, to światełko w tunelu na dość nieciekawej mapie kolejowej naszego regionu. Pojazdy produkowane przez nowosądecki Newag mają pojawić się na naszych torach do końca listopada tego roku. Będą nosić nazwy: Gorzowianin i Papusza.

Gorzów: SOR dla karetek zamknięty z powodu koronawirusa

12 października 2020, 21:32
W poniedziałkowy wieczór została zamknięta hala wjazdowa dla karetek w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Gorzowie. Wszystko z powodu kornawirusa, Karetki z pacjentami są odsyłane do innych szpitali.

Co widział kierowca MZK, kiedy doszło do potrącenia? [film]

25 sierpnia 2020, 18:17
Miejski Zakład Komunikacji wysłał do Urzędu Miasta pismo z wnioskiem o przesunięcie przejścia dla pieszych na którym ostatnio doszło do potrącenia mężczyzny przez kierowcę autobusu MZK. Na nagraniu z kamery monitoringu znajdującej się z przodu autobusu widać, że kierowca mógł zauważyć pieszego dopiero w ostatniej chwili.

Apel prezydenta Wójcickiego do mieszkańców Gorzowa [film]

25 marca 2020, 18:46
Od środy 25 marca obowiązują kolejne obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa. Dlatego też prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki postanowił zaapelować do mieszkańców, aby zostali w domach i przede wszystkim nie okłamywali medyków, tak jak miało to miejsce w Zielonej Górze.


Fotoreportaże