Wiadomości

Pisze się nowa polityczna historia miasta

8 czerwca 2021, 22:12
W gorzowskiej polityce jest źle. A nawet jeszcze gorzej. Zewsząd słyszymy, że prezydentowi Wójcickiemu idzie dobrze, a chciałoby się mu za coś przyłożyć. Sądząc po dyskusji oraz głosowaniu nad absolutorium, jest z tym poważny problem.

Lato dwóch plemion…

8 czerwca 2021, 14:20
W Gorzowie na dobre zagościło lato. Maj bardziej przypominał marzec, ale cieszmy się chwilą. Zieleń przebija się przez szary beton. Nawet rozkopane miasto pięknieje. Tak licznych inwestycji nie pamiętają najstarsi gorzowianie. Za 2-3 lata miasto zyska nowe oblicze.

Od lipca czeka nas podwyżka opłat za śmieci!

8 czerwca 2021, 14:01
Mamy złe wiadomości dla mieszkańców Gorzowa oraz gminy Kłodawa, Deszczno, Santok, Bogdaniec i Lubiszyn. Od 1 lipca czeka nas podwyżka opłat za śmieci o 8 zł za osobę. To oznacza, że zamiast 24 zł, zapłacimy 32 zł za osobę. Związek Celowy Gmin MG6 zrezygnował natomiast z rozliczania mieszkańców według zużycia wody.

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy ciężarówki. Mężczyzna zasnął w radiowozie

8 czerwca 2021, 11:45
Na drodze krajowej nr 22 koło Gorzowa doszło do obywatelskiego zatrzymania pijanego kierowcy pojazdu ciężarowego typu cysterna. 47-letni kierowca ciężarówki nie był w stanie jechać prosto i co chwilę zjeżdżał na pobocze. Kiedy ciężarówka zjechała na zatoczkę autobusową, kierowca samochodu osobowego, który jechał za nim, wyciągnął ze stacyjki kluczyki. Okazało się, że 47-latek ma w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Zatrzymany mężczyzna zasnął w policyjnym radiowozie.

Poważne potrącenie pieszego na Piłsudskiego [zdjęcia]

8 czerwca 2021, 10:24
We wtorkowy poranek przy ul. Piłsudskiego doszło do potrącenia pieszego. Kierujący volkswagenem wyjeżdżał z parkingu sklepu Netto i potrącił mężczyznę poza wyznaczonym przejściem dla pieszych. Mężczyzna z otwartym złamaniem nogi został zabrany do szpitala.

Egzamin praktyczny na prawo jazdy. Gorzów na szarym końcu z wynikami zdawalności

7 czerwca 2021, 13:13
Są takie Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego, gdzie egzamin praktyczny na prawo jazdy kategorii B jest zdać łatwo, a są takie, gdzie ta zdawalność jest na niskim poziomie. Jak się okazuje, Ostrołęka może pochwalić się najwyższym wynikiem zdawalności na poziomie 53,03%. A Gorzów? Zajmuje niestety 38 miejsce na 41 Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego z wynikiem 28,38%.

Gorzowianie kręcą kilometry, ale to Nowa Sól jest na czele

7 czerwca 2021, 11:51
Gorzów jest na mocnym piątym miejscu klasyfikacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Kilometry kręci też Nowa Sól, która po pierwszy tygodniu rywalizacji zajmuje fotel lidera.

Koniec z darmowym parkowaniem na parkingu Filharmonii Gorzowskiej

7 czerwca 2021, 11:15
Filharmonia Gorzowska ogłosiła właśnie przetarg na zarządzanie dwupoziomowym parkingiem. Firma, która wygra postępowanie będzie zajmowała się nie tylko utrzymaniem parkingu, ale również pobieraniem opłat. Za parkowanie nie będą płacić melomani. Wszystko przez to, że dwupoziomowy parking zamienił się w miejsce garażowe dla wielu mieszkańców okolicznych bloków, a przestał pełnić funkcję parkingu dla melomanów i osób, które chcą coś szybko załatwić w centrum Gorzowa.

Kibice Stali Gorzów szczepią się podczas meczu [zdjęcia]

6 czerwca 2021, 18:43
Stal Gorzów w niedzielny wieczór podejmuje na własnym torze Mistrza Polski Unię Leszno. Kibice, którzy przyszli na stadion mogą połączyć przyjemne z pożytecznym – obejrzeć hitowe starcie i przy okazji zaszczepić się przeciwko COVID-19. Jak się okazuje, chętnych kibiców nie brakuje.

Mała kanapa rozkładana, na której wyśpisz się jak dziecko

6 czerwca 2021, 13:00
Kanapa rozkładana, narożna lub jej klasyczna wersja, jest jednym z najczęściej spotykanych w naszych domach mebli. Listę pełnionych przez nią zadań otwiera podniesienie komfortu popołudniowego wypoczynku, poprawa warunków siedzenia w trakcie spotkań z przyjaciółmi, a także zapewnienie wygody podczas codziennego spania. Skupiając się na ostatniej z wymienionych funkcji, prezentujemy kilka propozycji, które wesprą Twój zdrowy sen, zapewnią również kapitalne warunki do regenerującej drzemki!


Fotoreportaże


x