Wiadomości

Nowe trasy i godziny odjazdów. Ważne zmiany w komunikacji miejskiej

28 lipca 2022, 10:15
W poniedziałek 1 sierpnia na os. Piaski w Gorzowie wracają tramwaje. W związku z tym zlikwidowana zostanie zastępcza linia autobusowa T2. Jednak to niejedyne zmiany w komunikacji miejskiej, które czekają na pasażerów. Rozkład niektórych linii autobusowych ulegnie korekcie, a inne autobusy pojadą nową trasą.

Jaki niwelator budowlany wybrać? Sprawdź ofertę iSPRZET!

27 lipca 2022, 18:29
Wykonywanie odpowiednich pomiarów to nieodłączny element każdego rodzaju prac budowlanych i remontowych. Prawdziwi fachowcy, w celu zachowania maksymalnej dokładności i efektywności, do wykonywania niezbędnych pomiarów i obliczeń wykorzystują uniwersalne niwelatory budowlane – urządzenia pomiarowe, dzięki którym wyznaczanie pionów, poziomów oraz niwelacja terenu są dużo prostsze i zajmują zaledwie chwilę. Odpowiednio dokładne pomiary to konieczność, jeżeli chcemy osiągnąć zamierzony efekt, jaki więc niwelator na budowę wybrać?

Lipy miały zostać przycięte. Interweniowali mieszkańcy

27 lipca 2022, 15:07
Mieszkańcy ul. Borowskiego sprzeciwili się planowanej wycince drzew, którą zaplanowano na środę 27 lipca. Interweniowali w tej sprawie w Urzędzie Miasta Gorzowa. Jak się okazało, ich zainteresowanie sprawą przyniosło efekty, ponieważ przycinka lip na koronach została wstrzymana. Prace obejmą natomiast przycięcie odrostów od pnia nad drogą i chodnikiem.

Do sądu wraca sprawa śmiertelnego pobicia mieszkańca Gorzowa

27 lipca 2022, 14:03
We wrześniu w Sądzie Okręgowym w Gorzowie rozpocznie się ponowny proces w sprawie Jurija K., który jest oskarżony o pobicie ze skutkiem śmiertelnym mieszkańca Gorzowa. Wcześniej sąd uznał mężczyznę za winnego i wymierzył mu karę 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Jednak Sąd Apelacyjny w Szczecinie skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia.

Awaria systemu informatycznego w gorzowskim urzędzie

27 lipca 2022, 13:19
W Urzędzie Miasta Gorzowa doszło do awarii systemów informatycznych. W związku z tym, mieszkańcy którzy od 18 lipca składali wnioski za pośrednictwem platformy ePUAP muszą skontaktować się osobiście lub telefonicznie z urzędnikami danego wydziału.

Warta się wzmacnia, nie tylko kadrowo. Jutro niespodzianka dla kibiców

26 lipca 2022, 20:04
Wielkimi krokami zbliża się kolejny sezon piłkarski. Występująca w III lidze Warta Gorzów szykuje się do rozgrywek. Ostatnio pojawiły się informacje o zakontraktowaniu nowych zawodników, a niebawem klub poinformuje o kolejnej niespodziance.

Czynsze ostro w górę. Tak źle jeszcze nie było

26 lipca 2022, 19:05
Mieszkańcy bloków należących do spółdzielni oraz zarządów nieruchomości na terenie Gorzowa otrzymują właśnie pisma w sprawie nowych czynszów, które będą obowiązywać od sierpnia. Wzrosła opłata nie tylko za ogrzewanie, ale również za wodę i ścieki.

Tragedia na osiedlu Staszica w Gorzowie. Nie żyje kobieta

26 lipca 2022, 16:38
We wtorkowe popołudnie przy ul. Matejki na os. Staszica w Gorzowie doszło do tragicznego zdarzenia. Starsza kobieta wyskoczyła z okna mieszkania na 8 piętrze. Niestety nie przeżyła upadku.

Czytelnik: Plac budowy zarasta trawą i hula tam wiatr. Co z budową Aldi?

26 lipca 2022, 14:17
Czytelnicy portalu gorzowianin.com dopytują się czy budowa sklepu Aldi wraz ze szwedzką restauracją Max Burgers przy ul. Warszawskiej jest nadal aktualna. Wszystko przez to, że od kilku miesięcy na placu budowy nic się nie dzieje i teren zarasta trawą oraz chwastami.

Ściółka w lesie sucha jak pieprz. O tragedię nietrudno

26 lipca 2022, 12:20
Od poniedziałku 25 lipca na terenach leśnych w województwie lubuskim obowiązuje III najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. To oznacza, że ogień może wzniecić nawet najmniejsza iskra czy niedopałek papierosa. Dlatego leśnicy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przebywania w lesie, a w razie zauważenia pożaru, o natychmiastowe powiadomienie służb.


Fotoreportaże