Wiadomości

Prace przy przebudowie ul. Okólnej przebiegają bez problemów [zdjęcia]

10 września 2021, 09:24
Za nami pierwszy miesiąc prac przy przebudowie ul. Okólnej. Wykonawca jest już na końcowym etapie remontu pierwszego fragmentu drogi – ułożono część nowych krawężników oraz pierwszą warstwę asfaltu. W najbliższych tygodniach przystąpi do kolejnego etapu prac. Przedsiębiorstwo Usługowo-Drogowe Drogus z Gorzowa ma czas do 23 grudnia 2021 roku na realizację inwestycji.

Pod osłoną nocy ktoś zdemolował kościół, bo... nie było czego kraść

9 września 2021, 16:05
W środę w nocy doszło do włamania w kościele parafii Ewangelicko-Augsburskiej przy ul. Walczaka w Gorzowie. Złodziej lub złodzieje włamali się do środka, a kiedy zobaczyli, że nie ma nic wartościowego, co można było ukraść – postanowili zdemolować wnętrze. Natomiast w trakcie włamania zapalili kilka papierosów, a niedopałki zostawili na dywanie.

Koniec z problemami w dodzwonieniu się do rejestracji szpitala. Został uruchomiony system call center

9 września 2021, 11:25
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie wprowadził spore ułatwienia na swoich pacjentów. Został uruchomiony system call center dzięki któremu dodzwonienie się do szpitalnej rejestracji jest łatwiejsze. Codziennie gorzowski szpital odbiera około 250 telefonów od pacjentów, a średni czas oczekiwania to 44 sekundy.

FlixBus zawiesza bezpośrednie połączenie ze stolicą. Był za niski popyt

9 września 2021, 11:24
Gorzów znów traci bezpośrednie połączenie autobusowe z Poznaniem, Warszawą, czy Łodzią. Tym razem linię obsługującą między innymi mieszkańców naszego miasta zawiesił Flixbus.

Turniej Grand Prix wróci do Gorzowa? Jest na to spora szansa

9 września 2021, 11:02
Zarząd Stali Gorzów wspólnie z władzami miasta chcą, aby turniej Grand Prix na żużlu wrócił do Gorzowa. Trwają obecnie negocjacje z nowym promotorem cyklu – grupą Discovery. Decyzja w sprawie tego czy Grand Prix zagości ponownie na stadionie im. Edwarda Jancarza zapadnie jeszcze we wrześniu.

Utrudnienia na Żwirowej

9 września 2021, 10:05
Od poniedziałki 13 września kierowcy jadący ul. Żwirową muszą liczyć się z utrudnieniami. Wszystko przez budowę kanalizacji deszczowej. Na odcinku około 100 metrów od skrzyżowania z ul. Bazaltową do ul. Zagłoby nastąpi zwężenie jezdni do jednego pasa ruchu. Ponadto zostanie zamknięty wjazd w ul. Bazaltową.

N-Park prawie gotowy. Wiemy, kiedy planowane jest otwarcie [zdjęcia]

8 września 2021, 21:00
Budowa parku handlowego N-Park w Gorzowie jest już na ostatniej prostej. Wszystkie lokale mają swoich najemców, w środku trwają prace adaptacyjne. Natomiast na zewnątrz prowadzone są roboty budowlane związane z budową parkingu oraz zagospodarowania terenu. W N-Parku znajdą się takie sklepy jak m.in. Biedronka, Rossmann, Pepco, Dealz, Sinsay czy też księgarnia Empik. Otwarcie zaplanowano pod koniec października.

Kierowca mercedesa pędził 249 km/h trasą S3 [film]

8 września 2021, 10:57
Kierowca mercedesa na trasie S3 jechał swoim autem jechał aż 249 kilometrów na godzinę, przekraczając prędkość o 129 km/h. Policjanci grupy Speed zakończyli jazdę mężczyzny. Kierowca tłumaczył się biznesowym spotkaniem, a gdy wysiadł z auta, nie mógł uwierzyć, że dogonił go radiowóz. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

Gorzowianie ruszają na grzyby. Gdzie szukać, aby znaleźć?

8 września 2021, 10:32
Powoli rozpoczyna się sezon na grzyby, więc wiele osób wyrusza w las w poszukiwaniu borowików, koźlarzy czy podgrzybków. Niektóre osoby dzielą się zdjęciami swoich „łowów” w sieci, inni dopytują się, gdzie pojechać na grzyby, aby coś znaleźć, bo w sprawdzonych miejscach nic nie ma.

Iwona Olek nowym wiceprezydentem Gorzowa

8 września 2021, 10:24
Gorzów ma nowego wiceprezydenta. Została Iwona Olek, która od 2016 roku była dyrektorem Wydziału Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych i Programowania Strategicznego. Zastąpi ona na tym stanowisku Agnieszkę Surmacz, która od 1 września kieruje budową hali przy Słowiance.


Fotoreportaże