Wiadomości

Oferty na oświetlenie stadionu żużlowego szokują. Co dalej z inwestycją?

9 października 2021, 20:45
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzowie otworzył oferty, które wpłynęły do przetargu na modernizację oświetlenia murawy na stadionie żużlowym im. Edwarda Jancarza. Miasto przeznaczyło na ten cel 600 tys. zł, natomiast kwoty jakie zaproponowały firmy po prostu szokują. Najtańsza oferta wynosi prawie 1,9 mln zł, a najdroższa przekracza 3 mln zł. Dlatego też OSiR zamierza unieważnić przetarg.

To już koniec pięknej jesieni? W nocy będą przymrozki!

9 października 2021, 20:26
W naszym regionie słonecznie będzie tylko w niedzielę. Od wtorku synoptycy zapowiadają deszcz. Nie będą to ulewy, ale na większe przejaśnienia nie mamy co liczyć! Czeka nas też kilka chłodnych dni.

Gorzów: Chętne pary wciąż mogą zgłaszać się do programu in vitro

9 października 2021, 14:54
Pary z Gorzowa, które zmagają się z problemem niepłodności mogą wciąż zgłaszać się do programu in vitro, który jest dofinansowany z budżetu miasta Gorzowa. Jak zapewnia klinika, która jest realizatorem programu, wciąż są jeszcze wolne miejsca na 2021 rok. Natomiast osoby chcące skorzystać z pomocy w 2022 roku, będą mogły wysyłać swoje zgłoszenia od stycznia.

Pożar domu pod Gorzowem. Spalił się ganek i drzwi wejściowe [zdjęcia]

9 października 2021, 12:01
W sobotnie poranek doszło do pożaru domu we wsi Jeninek niedaleko Gorzowa. Na miejsce zostało wysłanych 7 zastępów straży pożarnej. Ogniem był objęty ganek oraz drzwi wejściowe. Na szczęście strażacy szybko opanowali sytuację.

10 zalet trwałej depilacji SHR in motion!

9 października 2021, 11:22
Od kilku lat na polskim rynku funkcjonuje portugalska marka salonów DepilConcept, specjalizujących się w trwałej, bezbolesnej depilacji SHR in motion, fotoodmładzaniu skóry oraz usuwaniu przebarwień, naczynek i trądziku. Sieć posiada już ponad 50 salonów w całej Polsce. Jakie są zalety trwałej depilacji SHR in motion?

Budynek po Tesco na Górczyńskiej sprzedany. Co tam powstanie?

8 października 2021, 20:00
Najpierw HIT, później Tesco - sklep przy ul. Górczyńskiej był z nami prawie 25 lat. W połowie sierpnia jednak został zamknięty na dobre. Od tamtej pory pojawiało się bardzo dużo spekulacji na temat tego, co powstanie na atrakcyjnej działce w samym sercu osiedla. Portal gorzowianin.com właśnie dowiedział się, kto kupił budynek po dawnym Tesco.

Na wykonawcę ul. Sosnkowskiego zostaną nałożone kary

8 października 2021, 11:57
Przebudowa ul. Sosnkowskiego według pierwotnej umowy miała zakończyć się do 30 czerwca, ale wykonawca zawnioskował o wydłużenie terminu 30 lipca. Ostatecznie droga została zrobiona dopiero pod koniec września. Dlatego też miasto zdecydowało, że nałoży na wykonawcę kary umowne. To 500 zł za każdy dzień zwłoki.

Oszukują metodą na rachmistrza. Naiwnych nie brakuje!

8 października 2021, 11:41
Oszustwo na rachmistrza wciąż jest bardzo popularne. Jedna na dziesięć osób przekazuje swoje dane do logowania osobom, które podszywają się pod rachmistrzów. Do przekazywania wrażliwych danych przyznają się głównie młode osoby w wieku od 18 do 24 lat.

W parku Róż w końcu widać zmiany. Zobacz, jak przebiegają prace [zdjęcia]

8 października 2021, 10:04
Wykonawca rewitalizacji parku Róż ma czas do końca listopada na 2021 roku na zakończenie inwestycji. Patrząc obecnie na to, co dzieje się w parku, można powiedzieć, że wykonawca w końcu wziął się do roboty. Porównując to, jak wyglądał park jeszcze miesiąc temu, a obecnie, to postęp robót jest spory.

Świąteczne oświetlenie Gorzowa za prawie 500 tys. zł?

7 października 2021, 13:52
Miasto otworzyło właśnie jedyną ofertę, która wpłynęła do przetargu na świąteczne oświetlenie Gorzowa. Niestety firma zaoferowała aż 496 tys. 426 zł za wykonanie usługi, czyli o 195 tys. 145 zł więcej, niż zapisało na ten cel miasto. Teraz prezydent Gorzowa będzie musiał zdecydować czy dołoży brakujące pieniądze i rozstrzygnie przetarg czy też go unieważni.


Fotoreportaże