Wiadomości

Budowa fundamentów pod halę widowiskowo-sportową idzie pełną parą [zdjęcia]

1 czerwca 2021, 13:31
Wykonawca hali widowiskowo-sportowej w Gorzowie prowadzi intensywne prace związane z budową stóp fundamentowych wraz ze zbrojeniami. Fundamenty powinny być gotowe do końca czerwca, tak aby można było ruszyć z kolejnym etapem prac. Według umowy, hala powinna być gotowa do stycznia 2023 roku.

"Gorzów dla Pokoleń". Mieszkańcy zgłosili uwagi do strategii rozwoju miasta

1 czerwca 2021, 11:00
Miasto przygotowało strategię rozwoju Gorzowa 2030, której hasłem przewodnim jest „Miasto dla pokoleń”. Mieszkańcy Gorzowa mogli zgłaszać swoje uwagi i spostrzeżenia dotyczące tego dokumentu. Łącznie do strategii zgłoszono aż 192 wnioski i uwagi. Złożyli je nie tylko gorzowianie, ale również radni czy przedstawiciele miejskich instytucji.

IMGW ostrzega przed burzami z gradem

1 czerwca 2021, 10:16
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed burzami z gradem na terenie Gorzowa i województwa lubuskiego. We wtorek 1 czerwca mogą wystąpić burze z intensywnymi opadami deszczu oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie mogą wystąpić również opady gradu.

Co się buduje przy Walczaka? To kolejna część parku handlowego [zdjęcia]

31 maja 2021, 19:39
W budynku, w którym mieściła się zakładowa straż pożarna byłych zakładów Stilon przy ul. Walczaka zostały otwarte lokale usługowe. Jednak to nie wszystko. Budowana jest właśnie druga część Parku Handlowego Walczaka, która będzie się składała z dwupiętrowego, przeszklonego budynku. Całość powinna być gotowa do końca 2021 roku.

Porwanie dziecka jest łatwe. Szokujący eksperyment w gorzowskich przedszkolach

31 maja 2021, 16:24
Porwanie dziecka jest dużo prostsze, niż nam się wydaje. Udowodniła to gorzowska reporterka Polsat News, która w poniedziałek przeprowadziła eksperyment w dwóch przedszkolach na terenie Gorzowa. Reporterce udało się "uprowadzić" z placu zabaw kilkoro dzieci. Tylko jeden chłopiec odmówił i uciekł.

Instagram like - jak zdobyć więcej like?

31 maja 2021, 16:14
Budowanie pozycji na Instagramie to pasjonujące zajęcie. Wydawać by się mogło, że jeśli jest ponad miliard użytkowników tego serwisu to nie będzie z tym problemu. Rzeczywistość okazuje się nieco mniej kolorowa.

Zderzenie hondy i busa. Osobówka dachowała [zdjęcia]

31 maja 2021, 12:51
W poniedziałkowe południe na osiedlu Europejskim w Gorzowie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego marki honda i busa firmy kurierskiej. Kierujący hondą nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z busem, następnie auto osobowe dachowało.

Większe pieniądze na modernizację deptaka na Hawelańskiej i brak chętnych firm

31 maja 2021, 11:32
Władze Gorzowa wspólnie z radnymi zdecydowały, że zwiększą o 1 mln zł budżet na modernizację deptaku przy ul. Hawelańskiej wraz ul. Hawelańską i Wełniany Rynek. Liczyły, że w ten sposób uda się rozstrzygnąć postępowanie i ruszyć z pracami. Jednak tym razem, do przetargu nie zgłosiła się żadna chętna firma.

Co z naprawą zapadającej się skarpy przy moście Staromiejskim?

31 maja 2021, 09:29
Skarpa przy moście Staromiejskim zaczęła zapadać się kilka miesięcy temu. Miasto ogłosiło przetarg i wybrało firmę, która miała zająć się jej naprawą. Póki co, żadne prace nie ruszyły, chociaż termin zakończenia inwestycji to końcówka czerwca. Jak się okazuje, powodem jest wysoki stan wód rzeki Warty.

Kierująca audi potrąciła rowerzystę

31 maja 2021, 09:02
Do niebezpiecznego wypadku doszło w poniedziałkowy poranek na rondzie Górczyńskim w Gorzowie. Kierująca samochodem osobowym marki audi potrąciła rowerzystę, który przejeżdżał przez oznakowany przejazd rowerowy. Ranny mężczyzna został zabrany przez pogotowie do szpitala.


Fotoreportaże


x