Wiadomości

Turniej Grand Prix wróci do Gorzowa? Jest na to spora szansa

9 września 2021, 11:02
Zarząd Stali Gorzów wspólnie z władzami miasta chcą, aby turniej Grand Prix na żużlu wrócił do Gorzowa. Trwają obecnie negocjacje z nowym promotorem cyklu – grupą Discovery. Decyzja w sprawie tego czy Grand Prix zagości ponownie na stadionie im. Edwarda Jancarza zapadnie jeszcze we wrześniu.

Utrudnienia na Żwirowej

9 września 2021, 10:05
Od poniedziałki 13 września kierowcy jadący ul. Żwirową muszą liczyć się z utrudnieniami. Wszystko przez budowę kanalizacji deszczowej. Na odcinku około 100 metrów od skrzyżowania z ul. Bazaltową do ul. Zagłoby nastąpi zwężenie jezdni do jednego pasa ruchu. Ponadto zostanie zamknięty wjazd w ul. Bazaltową.

N-Park prawie gotowy. Wiemy, kiedy planowane jest otwarcie [zdjęcia]

8 września 2021, 21:00
Budowa parku handlowego N-Park w Gorzowie jest już na ostatniej prostej. Wszystkie lokale mają swoich najemców, w środku trwają prace adaptacyjne. Natomiast na zewnątrz prowadzone są roboty budowlane związane z budową parkingu oraz zagospodarowania terenu. W N-Parku znajdą się takie sklepy jak m.in. Biedronka, Rossmann, Pepco, Dealz, Sinsay czy też księgarnia Empik. Otwarcie zaplanowano pod koniec października.

Kierowca mercedesa pędził 249 km/h trasą S3 [film]

8 września 2021, 10:57
Kierowca mercedesa na trasie S3 jechał swoim autem jechał aż 249 kilometrów na godzinę, przekraczając prędkość o 129 km/h. Policjanci grupy Speed zakończyli jazdę mężczyzny. Kierowca tłumaczył się biznesowym spotkaniem, a gdy wysiadł z auta, nie mógł uwierzyć, że dogonił go radiowóz. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

Gorzowianie ruszają na grzyby. Gdzie szukać, aby znaleźć?

8 września 2021, 10:32
Powoli rozpoczyna się sezon na grzyby, więc wiele osób wyrusza w las w poszukiwaniu borowików, koźlarzy czy podgrzybków. Niektóre osoby dzielą się zdjęciami swoich „łowów” w sieci, inni dopytują się, gdzie pojechać na grzyby, aby coś znaleźć, bo w sprawdzonych miejscach nic nie ma.

Iwona Olek nowym wiceprezydentem Gorzowa

8 września 2021, 10:24
Gorzów ma nowego wiceprezydenta. Została Iwona Olek, która od 2016 roku była dyrektorem Wydziału Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych i Programowania Strategicznego. Zastąpi ona na tym stanowisku Agnieszkę Surmacz, która od 1 września kieruje budową hali przy Słowiance.

Miejskie wraki na sprzedaż

8 września 2021, 10:02
Władze Gorzowa wystawiły na sprzedaż forda mondeo, który stał się własnością miasta. Pojazd ma liczne uszkodzenia i nie działający silnik. Licytację zaplanowano na 21 września w Urzędzie Miasta Gorzowa.

Kto wyremontuje ul. Olimpijską i Trasę Nadwarciańską? Miasto ponownie szuka wykonawcy

8 września 2021, 09:23
Władze Gorzowa ogłosiły ponownie przetarg na przebudowę ul. Olimpijskiej oraz Trasy Nadwarciańskiej. Miasto czeka na zgłoszenia chętnych firm do środy 22 września. Poprzednie postępowanie zostało unieważnione przez awarię platformy zakupowej, co uniemożliwiło jednej z firm przystąpienie do przetargu.

Kabaret Neo-Nówka świętuje swoje 20-lecie również w Gorzowie

7 września 2021, 18:58
W piątek 17 września w gorzowskim amfiteatrze nie zabraknie dużej dawki dobrego humoru, a wszystko za sprawą kabaretu Neo-Nówka, który świętuje swoje 20-lecie. Impreza jest biletowana. Start o godz. 19.

Ktoś sprowadził na mieszkańców Lubna katastrofę zagrażającą ich życiu

7 września 2021, 16:01
W miniony weekend w podgorzowskim Lubnie doszło do pożaru nielegalnego składowiska opon i wraków samochodów. Akcja strażaków trwała prawie dobę, a ogień zagrażał sąsiednim budynkom mieszkalnym. Wójt gminy Lubiszyn wszczął postępowanie administracyjne w sprawie usunięcia nielegalnego składowiska. Natomiast policja prowadzi postępowanie pod kątem sprowadzenia katastrofy zagrażającej życiu lub zdrowiu w postaci pożaru.


Fotoreportaże