Wiadomości

Ukradł worki z piaskiem sprzed biblioteki. Sprawa będzie miała finał w sądzie [film]

13 lipca 2022, 18:03
Policjanci dotarli do kierowcy skody, który sprzed Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie ukradł kilka worków z piaskiem. Mężczyzna tłumaczył się, że potrzebne były mu worki, a sam piasek wysypał. Funkcjonariusze zdecydowali o skierowaniu sprawy do sądu.

Wybili dziurę w ścianie i włamali się do sklepu

13 lipca 2022, 13:10
W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do włamania do Sklepu Polskiego przy ul. Ulimskiej w Gorzowie. Złodzieje, aby dostać się do środka wybili dziurę w ścianie. Ich łupem padły przede wszystkim papierosy oraz niewielka ilość alkoholu.

Prace modernizacyjne na stacji pomp Górczyn. Będą problemy z wodą

13 lipca 2022, 11:58
W czwartek 14 lipca późnym wieczorem Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie rozpocznie prace modernizacyjne na stacji pomp Górczyn. W związku z tym od godz. 22 w czwartek do godz. 6 rano w piątek 15 lipca mieszkańcy części Gorzowa oraz Wawrowa, Wojcieszyc, Czechowa, Janczewa, Różanek, Gralewa i Górek nie będą mieć wody w kranach.

Kierowca skody ukradł worki z piaskiem sprzed biblioteki [film]

13 lipca 2022, 11:17
Do zuchwałej kradzieży doszło przed Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gorzowie. Kierowca skody jadąc ul. Kosynierów Gdyńskich, zatrzymał auto, a następnie ukradł worki z piaskiem. Wszystko nagrała kamera monitoringu. Sprawą zajmuje się policja.

Twist i Helmut na jednym stali torze. Ruszyły testy torowiska na Piaski

13 lipca 2022, 11:02
W końcu! Po blisko pięciu latach remontu w końcu gorzowskie tramwaje ruszyły w kierunku osiedla Piaski. Z małym poślizgiem, spowodowanym koniecznością wyczyszczenia torowiska, nowy Twist i stary Helmut znalazły się na torze przy ulicy Chrobrego.

Od czego zależy wysokość odszkodowania w UK i jaki jest cennik za uszczerbek?

13 lipca 2022, 10:08
Każdy, kto uległ mniej lub bardziej poważnemu wypadkowi na terenie Wielkiej Brytanii, może się starać o uzyskanie odszkodowania finansowego. Warunkiem jest oczywiście posiadanie standardowego ubezpieczenia i brak własnej odpowiedzialności za zaistnienie danego zdarzenia. Jeśli interesuje nas odszkodowanie w UK, cennik za poszczególne uszczerbki na zdrowiu zostanie zaprezentowany w dalszej części artykułu.

Wyjazd do Czech śladami Bohumila Hrabala

13 lipca 2022, 09:54
Bohumil Hrabal, choć zadebiutował w wieku 49 lat, stał się ulubieńcem czeskiej literatury i nie tylko. Film nakręcony na podstawie jego opowiadania "Pociągi pod specjalnym nadzorem" doczekał się nawet Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego za rok 1967. Pisarz uznawany jest za jednego z najwybitniejszych twórców XX wieku.

Linia autobusowa T2 zmienia trasę

13 lipca 2022, 09:46
Od czwartku 14 lipca linia autobusowa T2 i 510 będzie kursowała zmienioną trasą. Wszystko przez zakończenie przebudowy ul. Chrobrego i Mieszka I wraz ze skrzyżowaniem ul. Roosevelta, Mieszka I i Kazimierza Wielkiego. Autobusy na Piaski będą kursowały do 1 sierpnia, czyli do momentu kiedy zostanie uruchomiona linia tramwajowa nr 2 i 3.

Międzynarodowe psie piękności opanują stadion żużlowy

12 lipca 2022, 14:04
W najbliższy weekend stadion żużlowy im. Edwarda Jancarza w Gorzowie opanuje ponad 1,7 tys. psich piękności. Wszystko w ramach międzynarodowej wystawy psów rasowych International Dog Show CACIB. Start imprezy w sobotę o godz. 10.

Co z budową wielopoziomowego parkingu w Gorzowie? [zdjęcia]

12 lipca 2022, 12:32
W połowie roku Lubuski Urząd Wojewódzki miał wybrać firmę, która w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego wybuduje parking wielopoziomowy przy ul. Jagiellończyka w Gorzowie. Jednak ze względu na sytuację ekonomiczną, zdecydowano się przedłużyć negocjacje z trzema firmami zainteresowanymi budową parkingu.


Fotoreportaże