Wiadomości

Nowe MAN-y przyjadą do Gorzowa. Zastąpią wysłużone autobusy

20 sierpnia 2021, 11:01
We wtorek 24 sierpnia do Gorzowa przyjedzie sześć nowych autobusów firmy MAN. Pojazdy z całą pewnością będą się wyróżniać na ulicach miasta. Wszystko przez to, że autobusy będą w całkowicie nowej stylistyce. Nowe MAN-y zastąpią pojazdy, które są w złym stanie technicznym i nie spełniają już norm ekologicznych.

Inneko tłumaczy, dlaczego segregowane śmieci trafiają do jednej śmieciarki

20 sierpnia 2021, 09:06
Segregujecie śmieci, które i tak później trafiają do jednej śmieciarki? Inneko w Gorzowie tłumaczy, dlaczego tak się zdarza. Dzieje się tak, gdy operator odbierający śmieci stwierdzi, że do pojemnika na śmieci segregowane wrzucane są śmieci zmieszane. Wówczas ma wręcz obowiązek odebrania śmieci, ale pojazdem na odpady zmieszane.

Sprawdź, co będzie się działo w weekend w Gorzowie

20 sierpnia 2021, 08:46
Przed nami kolejny weekend pełen muzyczno-rozrywkowych propozycji - zarówno na Starym Rynku, Wartowni czy w filharmonii. Nie zabraknie również warsztatów dla najmłodszych. Z kolei na rzece Warcie odbędą się wyścigi smoczych łodzi. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Surowiec: Parking kiss&ride sprawdza się świetnie. Takich miejsc powinno być więcej [zdjęcia]

20 sierpnia 2021, 07:49
Od tygodnia niedaleko głównego wejścia do szpitala na Dekerta funkcjonuje parking kiss&ride, czyli miejsce gdzie kierowcy w bezpieczny sposób mogą zatrzymać auto i wysadzić lub odebrać pacjenta ze szpitala. Jak przyznaje wiceprezes gorzowskiego szpitala Robert Surowiec, parking sprawdza się świetnie, ponieważ korzysta z niego wiele osób.

Weekendowe potańcówki w parku Górczyńskim. Niektórym mieszkańcom przeszkadza muzyka

19 sierpnia 2021, 19:00
W parku Górczyńskim powstał lokal, w którym odbywają się weekendowe potańcówki. Spora grupa gorzowian jest zachwycona nowym miejscem spotkań i chętnie bierze udział w zabawie. Jednak pojawiają się również głosy mieszkańców Gorzowa, którzy twierdzą, że głośna muzyka im przeszkadza i park to nie jest miejsce na tego typu imprezy.

Czytelnik: Ciągle słyszymy, że są inne, ważniejsze inwestycje [zdjęcia]

19 sierpnia 2021, 13:37
Do redakcji portalu gorzowianin.com napisał czytelnik Tomasz, który zwraca uwagę na fatalny stan ul. Szmaragdowej. Mieszkaniec Gorzowa dopytuje się czy zniszczona ulica ma szansę na remont, skoro dwie inne osiedlowe drogi zostaną niedługo wyremontowane. Pan Tomasz podkreśla, że ciągle słyszy od miasta, że są inne, ważniejsze inwestycje.

Batalia o podwyżki za parkowanie. Radni zdecydują czy sprawa znajdzie swój finał w sądzie

19 sierpnia 2021, 12:03
Podczas sierpniowej Sesji Rady Miasta Gorzowa, radni zdecydują czy podejmą uchwałę w sprawie wniesienia skargi na rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody lubuskiego, które zablokowało podwyżki opłat za parkowanie. Wyższe ceny na terenie płatnej strefy parkowanie miały obowiązywać od 2 sierpnia, ale wojewoda unieważnił uchwałę radnych. Teraz prezydent Jacek Wójcicki chce skierować sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, ale musi mieć na to zgodę radnych.

Co to będzie za widowisko! Na Warcie będą ścigać się smocze łodzie

19 sierpnia 2021, 11:41
W niedzielę 22 sierpnia na rzece Warcie w Gorzowie odbędą się wyścigi smoczych łodzi. W imprezie mogą wziąć zarówno dzieci, jak i dorośli, pod warunkiem, że wcześniej zgłosili chęć udziału. Każda załoga smoczej łodzi musi liczyć minimum 8 osób. Start imprezy w niedzielę o godz. 9.45 na przystani Klubu Sportowego „Admira”.

26-latek był poszukiwany za przemyt narkotyków. Został zatrzymany przez „łowców głów”

19 sierpnia 2021, 08:24
Lubuscy „łowcy głów” zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu gorzowskiego, który był poszukiwany listem gończym w celu odbycia kary dwóch lat więzienia za przemyt znacznych ilości narkotyków. Mężczyzna chcąc uniknąć kary ukrywał się za granicą. Został zatrzymany, kiedy na chwilę zjechał do Polski.

Agnieszka powie o której przyjedzie tramwaj lub autobus. Trwa test tablic [film]

18 sierpnia 2021, 23:29
Wykonawca systemu dynamicznej informacji pasażerskiej rozpoczął właśnie test tablic ledowych na przystankach komunikacji miejskiej w Gorzowie. Na początek testowane są dwie tablice – jedna na przystanku tramwajowym, druga na przystanku autobusowym. Cały system dynamicznej informacji pasażerskiej wraz z monitoringiem zostanie uruchomiony jesienią.


Fotoreportaże