Wiadomości

Tramwaj wraca na Piaski. Na razie na próbę

12 lipca 2022, 09:25
Coraz bliżej uruchomienia torowiska na osiedle Piaski. Ostatni tramwaj z Piasków odjechał w październiku 2017 roku, a testowo wrócić ma na tę trasę już w środę 13 lipca 2022 roku.

Kupował podróbki biżuterii na AliExpress. W Polsce sprzedawał jako oryginały

11 lipca 2022, 19:30
Do Sądu Rejonowego w Gorzowie trafił akt oskarżenia w sprawie 31-letniego mieszkańca Gorzowa, który oszukał blisko 350 osób. Mężczyzna kupował na chińskim portalu biżuterię za kilkanaście złotych, na której były znaki towarowe światowego producenta. W Polsce wystawiał je do sprzedaży za kilkukrotnie wyższe ceny jako oryginalne. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Nie będzie przystanku kolejowego Gorzów Zachód

11 lipca 2022, 13:16
Kolejowo Gorzów się zwija, zamiast rozwijać. Zielona Góra marzy o kolei aglomeracyjnej, która połączy lubuskie trójmiasto. My marzymy o tym, żeby pociągi jeździły na czas i notorycznie się nie psuły. O rozwoju już nawet nie ma co myśleć, bo obiecane wcześniej nowe przystanki „wypadły” z rządowego programu.

Atrakcyjne działki inwestycyjne na sprzedaż. Miasto może zarobić ponad 10 mln zł

11 lipca 2022, 13:08
Władze Gorzowa wystawiły na sprzedaż trzy działki inwestycyjne - przy ul. Jedwabniczej, Odlewników i Żelaznej. Jeden z najbardziej atrakcyjnych terenów to ten przy ul. Jedwabniczej, ponieważ jest przeznaczony m.in. pod budowę obiektów handlu wielkopowierzchniowego. Przetarg odbędzie się w połowie września.

Kolej na kolej. Plus dla Polregio, ale co z inwestycjami PKP PLK?

11 lipca 2022, 11:15
Jako częsty pasażer lubuskich pociągów regionalnych z satysfakcją potwierdzam doniesienia redakcji przedstawione w artykule pt: Lubuska kolej wraca na właściwe tory. Oby na dłużej! Jest punktualniej, stabilniej, a także wygodniej.

Młodzież jeszcze poczeka na internat

11 lipca 2022, 11:05
Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie unieważniła przetarg na przebudowę szpitala zakaźnego przy ul. Warszawskiej na potrzeby internatu dla uczniów Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu. Wszystko przez to, że jedyna oferta, która została złożona w przetargu przekraczała budżet o ponad 21 mln zł.

Trwa przegląd drzewostanu w Gorzowie. Ile drzew pójdzie do wycinki?

11 lipca 2022, 10:06
Gwałtowne zjawiska pogodowe, które w ostatnim czasie przeszły przeszły przez Gorzów spowodowały, że władze Gorzowa podjęły o decyzję o przeglądzie drzew na terenie miasta. Pierwsze wyniki inwentaryzacji pokazują, że w centrum miasta jest 77 obumarłych lub obumierające bez szans na przeżycie.

Śmigłowiec LPR wylądował koło Filharmonii Gorzowskiej

10 lipca 2022, 19:43
W niedzielę doszło do niecodziennej sytuacji na os. Dolinki w Gorzowie. Przed Filharmonią Gorzowską wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jak się okazało, w jednym z mieszkań przy ul. Widok zasłabł mężczyzna, natomiast w mieście zabrakło wolnej karetki, dlatego też na miejsce został wysłany śmigłowiec.

Gorzów: Co z budową Aldi na os. Górczyn?

10 lipca 2022, 18:17
Czytelnicy portalu gorzowianin.com dopytują się czy budowa sklepu Aldi w pawilonie przy ul. Piłsudskiego w Gorzowie jest aktualna, ponieważ od kilku tygodni nie widać żadnych prac w budynku. Jak zapewnia biuro prasowe Aldi, sklep ma zostać otwarty dla klientów do końca 2022 roku.

Czytelniczka: Park zamienił się w dżunglę [zdjęcia]

10 lipca 2022, 14:37
Miasto wprowadziło ograniczenia koszenia traw w Gorzowie. To sprawiło, że wiele miejsc zaczyna po prostu zarastać, na co zwracają uwagę sami gorzowianie. Tym razem mieszkańcy skarżą się na zarośnięty park 750-lecia.


Fotoreportaże