Wiadomości

Zaatakował przechodnia nożem. Będzie odpowiadał za usiłowanie zabójstwa

25 sierpnia 2021, 10:00
We wrześniu w Sądzie Okręgowym w Gorzowie ruszy proces Sebastiana G., który w ubiegłym roku w Skwierzynie dźgnął nożem w klatkę piersiową 59-letniego przechodnia. Mężczyzna w momencie ataku był kompletnie pijany, miał w swoim organizmie 3 promile alkoholu. Został oskarżony o usiłowanie zabójstwa. Grozi mu od 8 do 25 lat więzienia lub dożywocie.

Zadymienie w szynobusie. Na miejsce wysłano straż pożarną

25 sierpnia 2021, 09:03
Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło we wtorkowy wieczór w szynobusie jadącym z Kostrzyna nad Odrą do Krzyża. W trakcie jazdy w spalinowym zespole trakcyjnym doszło do zadymienia przestrzeni pasażerskiej. Maszynista podjął decyzję o zatrzymaniu szynobusa na stacji w Górkach Noteckich. Na miejsce zostało wysłanych pięć zastępów straży pożarnej.

Tak zmienia się rozbudowywana ul. Walczaka. Widać już, gdzie będzie druga jezdnia i torowisko [zdjęcia]

25 sierpnia 2021, 08:00
Sprawdziliśmy, jak pod koniec sierpnia wygląda rozbudowywana ul. Walczaka w Gorzowie. Wykonawca zakończył prace związane z budową odwodnienia nowej jezdni i torowiska na odcinku od ronda Gdańskiego do skrzyżowania z ul. Szarych Szeregów. Na zdjęciach z drona widać, jak będzie wyglądała ul. Walczaka po rozbudowie – gdzie będzie znajdowała się druga jezdnia oraz torowisko.

Gorzów: Tu warto mieszkać, bo bezrobocie jest bardzo niskie

25 sierpnia 2021, 07:27
W wielu rankingach Gorzów wypada dość blado. Są takie, w których „okupujemy” ostatnie miejsca, ale na szczęście są też i takie, w których znajdujemy się w czołówce. Tak jest dla przykładu w rankingu „Gdzie w Polsce jest najniższe bezrobocie”, który został stworzony przez portal Tu warto Mieszkać.

Psiaki ze schroniska w gorzowskiej Wartowni

24 sierpnia 2021, 14:17
Wolontariusze ze schroniska wychodzą do mieszkańców. Już w najbliższą niedzielę w gorzowskiej Wartowni w okolicach Wału Okrężnego będzie można spotkać się z opiekunami z gorzowskiego schroniska oraz z ich podopiecznymi. Impreza odbędzie się w najbliższą niedzielę w godzinach 16-18.

Nowe "miejskie lwy" wjechały do Gorzowa. To pierwsze takie autobusy w Polsce [film i zdjęcia]

24 sierpnia 2021, 11:47
We wtorek 24 sierpnia do Gorzowa przyjechało sześć nowych autobusów MAN Lion’s City 12. Pojazdy z całą pewnością będą się wyróżniać na ulicach miasta, ponieważ mają całkowicie nową stylistykę. Jak podkreślają przedstawiciele firmy MAN, to pierwsze tego typu autobusy w Polsce. Nowe „miejskie lwy” zastąpią wysłużone autobusy, które nie spełniają już norm ekologicznych.

Kto i za ile będzie wywoził nasze śmieci?

23 sierpnia 2021, 18:56
Do przetargu na wywóz śmieci na terenie Gorzowa i podgorzowskich gmin wpłynęły po trzy oferty. W przypadku wywozu śmieci z podgorzowskich gmin, najtańsza oferta jest wyższa o 3,1 mln zł. Oferta dotycząca wywozu śmieci z północnej części Gorzowa o ponad 500 tys. zł wyższa, a z południowej części Gorzowa jest poniżej budżetu.

Krzysztof Cugowski wystąpi w Gorzowie! Już na początku października

23 sierpnia 2021, 16:43
To będzie prawdziwe artystyczne wydarzenie. Praktycznie na samym starcie sezonu artystycznego, w Filharmonii Gorzowskiej zobaczymy prawdziwą gwiazdę. Krzysztof Cugowski zaśpiewa dla gorzowian dwukrotnie. Będzie to 8 października - o 17:30 i 20:00.

Wzięliśmy pod lupę sądowe długi mieszkańców Gorzowa. To prawie 3 miliony złotych!

23 sierpnia 2021, 16:04
Długi. Kto choć raz nie miał z nimi do czynienia, niech pierwszy rzuci kamień. Są długi, które spłacamy, są długi, o których zapominamy, lub chcielibyśmy zapomnieć. Ale są też długi, o których zapomnieć się nie da. To te najpoważniejsze - bo sądowe.

Gorzów będzie miastem dla pokoleń?

23 sierpnia 2021, 10:18
Podczas środowej Sesji Rady Miasta Gorzowa, radni będą głosować nad uchwałą w sprawie przyjęcia „Strategii Rozwoju Miasta Gorzowa Wielkopolskiego 2030”. Jest to dokumentu pod nazwą „Miasto dla pokoleń”, który określa wizję rozwoju Gorzowa na najbliższe lata, wytycza cele do realizacji i kierunki działań. Jak podkreśla prezydent Jacek Wójcicki, celem przyjęcia strategii jest poprawa jakości życia mieszkańców Gorzowa, zarówno młodych, jak i seniorów.


Fotoreportaże