Wiadomości

Pożar pustostanu w Gorzowie. Ranny mężczyzna

20 maja 2021, 22:09
Pożar pustostanu na terenie byłej jednostki wojskowej w Gorzowie. Dym było widać nawet z osiedla Dolinki. O zdarzeniu zaalarmowali nas czytelnicy.

Owce na wypasie. Zwierzęta wróciły na Gorzowskie Murawy [film]

20 maja 2021, 12:11
Stado kilkudziesięciu owiec wypasa się już na Gorzowskich Murawach. Zwierzęta wróciły na teren rezerwatu, gdzie będą żywymi kosiarkami jeszcze przez najbliższych pięć lat. Wypas odbywa się w sposób kontrolowany, a owce przebywają w zagrodach.

Pijany kierowca opla uderzył w słup trakcyjny. Auto wpadło na torowisko [zdjęcia]

20 maja 2021, 11:10
W środowy wieczór doszło do wypadku na zjeździe z ronda Ofiar Katynia w ul. Pomorską w Gorzowie. Kierujący samochodem osobowym marki opel uderzył w słup trakcyjny, następnie auto wpadło na torowisko tramwajowe. Okazało się, że kierowca był pijany. Miał w swoim organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Policyjny dron znów kontroluje kierowców na Piłsudskiego

20 maja 2021, 10:45
W czwartkowy poranek wysoko nad ulicą pojawił się policyjny dron. Funkcjonariusze z góry doskonale widzą, jakie przewinienia popełniają kierowcy.

Prace archeologiczne i budowa torowiska. Tak wygląda inwestycja przy Chrobrego i Mieszka I [zdjęcia]

20 maja 2021, 10:44
Trwają prace przy przebudowie ul. Chrobrego i Mieszka I w Gorzowie. Obecnie wykonawca pracuje na całym zakresie inwestycji – od ul. Pocztowej do ul. Roosevela. W okolicach Arsenału trwają prace archeologiczne, natomiast na odcinku koło ul. Łokietka pojawiła się podbudowa pod torowisko, a przy ul. Mickiewicza torowisko jest już praktycznie gotowe.

Kierowca opla uderzył w słup. Auto zatrzymało się na torowisku [zdjęcia]

19 maja 2021, 23:15
W środowy wieczór doszło do wypadku na zjeździe z ronda Ofiar Katynia w ul. Pomorską w Gorzowie. Kierujący samochodem osobowym marki opel uderzył w słup trakcyjny, następnie auto zatrzymało się na torowisku tramwajowym. Dwie osoby zostały poszkodowane.

W Gorzowie zostanie otwartych kilka punktów rejestracji na szczepienia

19 maja 2021, 17:28
Władze Gorzowa w ramach Narodowego Programu Szczepień otworzyło dwa masowych szczepień – jeden na terenie lodowiska Słowianki, drugi w Przystani Sportów Wodnych. Teraz miasto chce ułatwić zapisy na szczepienia i otwiera cztery punkty rejestracji.

Schody Donikąd w rozsypce. Czy kiedykolwiek doczekamy się ich remontu?

19 maja 2021, 12:30
W tym roku minęło 19 lat od zamknięcia zniszczonych Schodów Donikąd i niestety wciąż nie wiadomo, kiedy zostaną wyremontowane. Jeden z mieszkańców Gorzowa złożył do Budżetu Obywatelskiego 2022 wniosek o remont schodów. Jednak ten został odrzucony. Miasto tłumaczy dlaczego.

Na jakie pomysły wpadli mieszkańcy Gorzowa? Część z nich została odrzucona

19 maja 2021, 11:49
W tym roku mieszkańcy zgłosili do Budżetu Obywatelskiego 28 wniosków w kategorii ogólnomiejskiej. Jak się okazało, 10 wniosków uzyskało pozytywną opinię i trafią pod głosowanie, natomiast aż 13 pomysłów zostało odrzuconych, a 5 wycofali sami wnioskodawcy. Sprawdziliśmy na jakie pomysły wpadli mieszkańcy Gorzowa.

Czy rozbudowa ul. Myśliborskiej zakończy się w terminie? [zdjęcia]

19 maja 2021, 11:05
Wiele inwestycji drogowych w Gorzowie zostało ukończonych ze sporym poślizgiem. Dlatego też gorzowianie zastanawiają się czy przebudowa ul. Myśliborskiej zakończy się w terminie. Tym bardziej, że patrząc na plac budowy, wykonawca ma jeszcze sporo pracy. Według ostatniej umowy z miastem, droga powinna być gotowa do połowy czerwca 2021 roku.


Fotoreportaże


x