Wiadomości

Gorzowianie zadowoleni z życia w mieście. Tak wynika z sondażu IBRIS

9 kwietnia 2021, 12:34
Rzeczpospolita opublikowała kolejny cykl badań na temat jakości życia w miastach oraz ocenie ich prezydentów. Tym razem wśród ocenianych miast znalazł się Gorzów. Jak wynika z sondażu IBRIS, mieszkańcy są zadowoleni z życia w Gorzowie i wysoko oceniają usługi komunalne, czyli zaopatrzenie w ciepło, wodę, prąd i gaz. Najsłabiej wypada ochrona zdrowia. Wysoko oceniany jest również prezydent Jacek Wójcicki.

Zakaz eksponowania drastycznych treści w mieście. Co dalej z obywatelskim projektem?

9 kwietnia 2021, 09:57
Mieszkanka Gorzowa złożyła w magistracie obywatelski projekt uchwały, która zakazuje eksponowania drastycznych treści na terenie miasta Gorzowa. Jak się okazało, uchwała została negatywnie zaopiniowana przez prezydenta Jacka Wójcickiego. Jednak projektem i tak zajmą się radni podczas kwietniowej Sesji Rady Miasta Gorzowa.

Hawelańska i Wełniany Rynek czekają na zmiany. Trzy firmy chętne na remont

8 kwietnia 2021, 13:00
Deptak przy ul. Hawelańskiej wraz z ul. Hawelańską i Wełniany Rynek mają przejść całkowitą metamorfozę i stać się miejscem bardziej przyjaznym mieszkańcom. Do przetargu na przeprowadzenie prac zgłosiły się trzy firmy, których oferty przekraczają założony budżet. Jeżeli miasto zdecyduje dołożyć się brakujące pieniądze, to prace powinny zostać zrealizowane w ciągu 7 miesięcy.

Tragiczny wypadek na drodze do Kostrzyna. Nie żyją dwie osoby

7 kwietnia 2021, 18:43
W środowe popołudnie na drodze wojewódzkiej nr 132 w miejscowości Dąbroszyn doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Kierujący samochodem volkswagen z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Kierowca wraz z pasażerem zginęli na miejscu.

Miasto daje szansę dłużnikom. Będą mieli więcej czasu na spłatę zaległości

7 kwietnia 2021, 16:35
Mieszkańcy Gorzowa, którzy zalegają z opłatami wobec Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej mogą skorzystać z programu oddłużeniowego, którego funkcjonowania zostało wydłużone do końca 2021 roku. W pierwszym półroczu do ZGMu wpłynęło w tej sprawie około 80 wniosków.

Zamknięta Chrobrego koło Arsenału i minirondo przy katedrze [zdjęcia]

7 kwietnia 2021, 11:32
W środę 7 kwietnia od samego rana została zamknięta ul. Chrobrego na wysokości Arsenału. W związku z tym zostały wprowadzone spore zmiany w organizacji ruchu w centrum Gorzowa. Zostały wyznaczone objazdy, którymi kursują również autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji. Wśród nowości jest to, że na skrzyżowaniu koło katedry powstało minirondo. Utrudnienia potrwają co najmniej pięć miesięcy.

Rusza nabór do żłobków. Sprawdź, co musisz wiedzieć o rekrutacji

7 kwietnia 2021, 09:53
W połowie kwietnia rusza nabór do żłobków miejskich w Gorzowie. Zgłaszanie dzieci do poszczególnych placówek będzie odbywać się za pomocą systemu elektronicznego do końca kwietnia. Również papierową kartę zgłoszenia trzeba będzie donieść do wybranej placówki do 30 kwietnia.

W gminie Kłodawa grasuje podpalacz? Paliły się trawy i domek w policyjnym ośrodku wczasowym [zdjęcia]

6 kwietnia 2021, 20:29
Strażacy z Gorzowa oraz OSP z gminy Kłodawa mieli we wtorek pełne ręce roboty. Wszystko za sprawą czterech pożarów traw. Natomiast wieczorem wpłynęło kolejne zgłoszenie dotyczące pożaru domku na terenie ośrodka wczasowego, który należy do Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie. Strażacy nie mają wątpliwości, że doszło do celowego podpalenia.

Sprawdź, od kiedy będzie można robić zakupy w Leroy Merlin w Gorzowie [zdjęcia]

6 kwietnia 2021, 15:47
Wszystko jest zapinane na ostatni guzik tuż przed otwarciem dla klientów sklepu budowlanego Leroy Merlin przy ul. Słowiańskiej w Gorzowie. Trwa układanie towaru w zewnętrznym ogrodzie i porządkowanie terenu. Wszystko przez to, że od środy 7 kwietnia będzie można już robić zakupy w gorzowskim Leroy Merlin. Póki co, nie będzie hucznego otwarcia sklepu ze względu na panujące obostrzenia.

epaka.pl – najlepszy partner Twojej wysyłki

6 kwietnia 2021, 13:02
Coraz więcej mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego robi zakupy przez Internet tym samym korzystając z usług firm kurierskich. Nie ma w tym nic dziwnego bo rynek zakupów online ciągle rośnie. Właściciele mniejszych i większych sklepów internetowych codziennie wysyłają dziesiątki przesyłek swoim klientom, ale nie tylko oni korzystają z usług firm kurierskich.


Fotoreportaże


x