Wiadomości

Seniorka tym razem nie straciła pieniędzy

5 listopada 2021, 10:57
Oszuści znów próbowali wyłudzić pieniądze. Tym razem przytomnością umysłu wykazała się pracownica poczty, która podejrzewając próbę oszustwa, powiadomiła policjantów.

Ewakuacja pasażerów pociągu Intercity. Ktoś zostawił torbę

4 listopada 2021, 17:33
Express InterCity Berolina z Warszawy do Berlina miał dziś przymusowy postój pod Świebodzinem. Obsługa pociągu znalazła porzucony bagaż. Pociąg zatrzymano, pasażerów ewakuowano, a na miejsce wezwano służby ratunkowe.

Alert RCB. Mieszkańcy dostają wiadomości z ostrzeżeniami

4 listopada 2021, 15:38
W czwartkowy wieczór, w nocy oraz w piątek nad ranem ma mocno wiać, w porywach nawet do 90 km/h. Możliwe są również przerwy w dostawie prądu. Przed zagrożeniem ostrzega Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, a operatorzy wysyłają na telefony alerty. Każdy, kto znajduje się na obszarze potencjalnego zagrożenia, powinien otrzymać wiadomość tekstową.

Zamiast drzew, będzie zbiornik retencyjny. Radna: Proszę się opamiętać!

4 listopada 2021, 11:38
Władze Gorzowa planują budowę kolejnego zbiornika retencyjnego w mieście, tym razem przy ul. Ryskiej na os. Europejskim. Jednak, aby zbiornik został wybudowany, trzeba będzie wyciąć blisko 90 drzew, co nie podoba się mieszkańcom pobliskich bloków oraz radnej Marcie Bejnar-Bejnarowicz, która zwróciła się w tej sprawie z interpelacją do prezydenta Gorzowa.

Rusza sezon na ślizganie. Słowianka otwiera lodowisko!

4 listopada 2021, 10:12
Już w piątek 5 listopad rusza lodowisko na gorzowskiej Słowiance. Wszystko dzięki niskim temperaturom utrzymującym się w ostatnich dniach, które pozwoliły na utworzenie tafli lodu. Start w piątek o godz. 12. Klienci mogą wypożyczyć łyżwy na miejscu lub skorzystać z własnego sprzętu.

I LOVE GORZÓW!

3 listopada 2021, 22:52
Muszę dziś przywołać ubiegłotygodniową sesję gorzowskich rajców. Niby wszystko przewidywalne do bólu, ale padło na niej kilka ciekawych konstatacji. Takich, co to definiują nadwarciański klimat oraz krajobraz. Ta dyskusja o miłym w brzmieniu napisie nie jest niewinnym pieprzykiem na brzydkiej gębie gorzowskiego samorządu, ale wiele mówiącym wrzodem.

Rozpoczęło się wylewanie asfaltu na Trasie Nadwarciańskiej [zdjęcia]

3 listopada 2021, 15:12
Jeszcze tylko do soboty 6 listopada mają potrwać utrudnienia związane z remontem Trasy Nadwarciańskiej. W środowe popołudnie 3 listopada zgodnie z planem rozpoczęło się układanie pierwszej warstwy asfaltu na wewnętrznych pasach drogi.

Prezydent Wójcicki przeprasza za utrudnienia i jednoczesne remonty

3 listopada 2021, 13:29
Podczas porannych i popołudniowych godzin szczytu, kierowcy muszą się liczyć ze staniem w korkach nawet po kilkadziesiąt minut. Wszystko przez zamkniętą ul. Chrobrego na wysokości Arsenału i trwający remont Trasy Nadwarciańskiej. Prezydent Jacek Wójcicki przeprasza, że dwa tak ważne remonty prowadzone są w tym samym czasie, ale miasto musiało do końca roku wykorzystać pieniądze.

Chrobrego gotowa dopiero w maju 2022 roku! Jest wniosek wykonawcy prac

3 listopada 2021, 12:47
Prace przy przebudowie ul. Chrobrego i Mieszka I w Gorzowie potrwają dłużej, niż do końca grudnia 2021. Konsorcjum firm ZUE i FDO, które zajmuje się realizacją inwestycji, właśnie złożyło w Urzędzie Miasta Gorzowa, wniosek o przedłużenie terminu aż o 5 miesięcy. Tym samym ul. Chrobrego i Mieszka I powinna być gotowa do 26 maja 2022 roku.


Fotoreportaże