Wiadomości

Wandale zniszczyli wielkanocne jaja na deptaku

1 kwietnia 2021, 11:20
Z okazji Wielkanocy deptak przy ul. Sikorskiego został ozdobiony pisankami ustawionymi na stojakach. Jednak po tym, jak pojawiły się na deptaku, stały się obiektem zainteresowania wandali. Jak informuje jeden z mieszkańców Gorzowa, dwa wielkanocne jaja zostały zniszczone.

Sprawdź, jakimi objazdami będą jeździły autobusy MZK po zamknięciu Chrobrego

1 kwietnia 2021, 10:31
Tuż po Wielkanocy ruszają prace na skrzyżowaniu ul. Chrobrego, Łokietka i Wybickiego. W pierwszym etapie prac zamknięta zostanie ul. Chrobrego na wysokości Arsenału. To oznacza spore utrudnia w centrum miasta, objazdy i korki. Objazdami będą kursować również autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Miasto nie przekaże 900 tys. zł na remont wieży katedry. Radni byli przeciw

31 marca 2021, 17:43
Podczas środowej Sesji Rady Miasta Gorzowa została poddana pod głosowanie uchwała w sprawie przyznania dotacji na prace konserwatorsko-budowlane w katedrze. Miasto miało przeznaczyć na remont wieży katedralnej 900 tys. zł, jednak dyskusja na temat finansowania tych prac była bardzo burzliwa. Ostatecznie uchwała nie została przyjęta, ponieważ aż 14 radnych głosowało przeciw przyznaniu dotacji dla kościoła.

Wojewoda chciał wygaszenia mandatu radnej Wojciechowskiej

31 marca 2021, 14:55
Podczas środowej Sesji Rady Miasta Gorzowa do porządku obrad został wprowadzony punkt dotyczący wniosku wojewody lubuskiego o wygaszenie mandatu radnej Grażyny Wojciechowskiej, a także punkt dotyczący odmowy wygaszenia mandatu. Chodziło o złamanie przez radną zakazu prowadzenia działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia gminy. 20 radnych głosowało za odmową wygaszenia mandatu radnej. Sama Grażyna Wojciechowska nie oddała głosu.

Zuchwałe kradzieże kwiatów z miejskich skwerów i donic

31 marca 2021, 11:15
Nie minął nawet tydzień od wiosennych nasadzeń kwiatów w Gorzowie, a złodzieje dali już o sobie znać. Z miejskich skwerów i kwietników zostały skradzione świeżo posadzone kwiaty, zostały po nich tylko dołki.

Dobry Wieczór Gorzów później, niż planowano

31 marca 2021, 10:29
Drugi rok z rzędu nie odbędą się Dni Gorzowa. Taką decyzje podjęły władze miasta w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców. Zamiast tego od 1 maja do końca września miały odbywać się spotkania kulturalne w ramach projektu „Dobry wieczór Gorzów”. Jednak ze względu na sytuację związaną z pandemią i wprowadzonymi obostrzeniami, rozpoczęcie projektu zostało przełożone.

Policjanci zatrzymali piromana recydywistę. Mężczyzna jest odpowiedzialny za ostatnie podpalenia w Gorzowie

31 marca 2021, 10:02
Gorzowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dwa podpalenia do których doszło w ubiegłym tygodniu przy ul. Fabrycznej w Gorzowie. Mężczyzna po podłożeniu ognia obserwował akcję służb. Okazało się, że 48-latek podpalił również dwa lata temu zakład wulkanizacyjny.

Zamknięta Chrobrego na wysokości Arsenału. Objazdy dla kierowców i MZK

31 marca 2021, 09:24
Od razu po Wielkanocy ruszą prace na najbardziej newralgicznym skrzyżowaniu w centrum Gorzowa, czyli skrzyżowaniu Chrobrego, Jagiełły i Wybickiego. Kierowcy muszą przygotować się na spore utrudnia w centrum miasta, objazdy i korki. Wszystko przez to, że zostanie zamknięte ul. Chrobrego na wysokości Arsenału.

4 powody dla których czekolada to dobry prezent na Dzień Matki

30 marca 2021, 23:11
26 maja to data, która w Polsce kojarzy się z Dniem Matki. Jest to najlepsza okazja do okazania swojej mamie miłości i wdzięczności za wszystko, co dla nas zrobiła. Z tej okazji przyjęło się obdarowywać mamy drobnymi upominkami. My proponujemy czekoladę w różnych postaciach. Dlaczego czekolada to dobry prezent na tę okazję?

900 tys. zł na prace w wieży katedralnej? Mieszkańcy i część radnych jest przeciw

30 marca 2021, 21:20
Podczas Sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbędzie się w środę 31 marca gorzowscy radni zajmą się uchwała w sprawie przyznania dotacji w wysokości 900 tys. zł na prace konserwatorsko-budowlane w wieży katedralnej. Jak się okazało, nie tylko mieszkańcy są przeciwni przekazaniu pieniędzy na katedrę, ale również część radnych, która już teraz zapowiedział, że będzie głosować przeciw.


Fotoreportaże


x