Wiadomości

Kiedy w końcu przejedziemy dwupasmową ul. Myśliborską?

6 lipca 2021, 17:17
Przebudowa ul. Myśliborskiej została zakończona z 7-miesięcznym poślizgiem. Chociaż dwupasmowa droga jest gotowa, to wciąż nie została w pełni otwarta dla kierowców, chociaż miało to nastąpić najpóźniej w piątek 2 lipca. Sprawdziliśmy dlaczego.

Treningi piłkarskie dla gorzowian

6 lipca 2021, 11:12
Każdy mieszkaniec Gorzowa będzie mógł od środy 7 lipca wziąć udział w treningach piłkarskich na stadionie Stilonu przy ul. Olimpijskiej. To propozycja spędzenia wakacji w mieście, zarówno dla najmłodszych, jak i starszych gorzowian.

Kierowca renault chciał uniknąć uderzenia w sarnę. Zderzył się z oplem [zdjęcia]

5 lipca 2021, 18:51
Przebiegająca przez drogę sarna przyczyniła się do wypadku do którego doszło w poniedziałkowe popołudnie na "starej trójce" na wysokości miejscowości Marwice. Doszło tam do zderzenia renault i opla. Jedna osoba została poszkodowana.

Poważne usterki w autobusach, którym dzieci miały jechać na wakacje

5 lipca 2021, 13:24
Autobusy podstawione przez przewoźników, którymi dzieci miały jechać na wakacje były niesprawne. Zgniła rama, wycieki z silnika, uszkodzone oświetlenie, pęknięta szyba czy niesprawne awaryjne otwieranie drzwi to usterki, które mogły wpłynąć na bezpieczeństwo przewożonych dzieci. Policjanci podczas kontroli nie zezwolili na podróż dwoma autobusami. Dopiero stan trzeciego nie budził żadnych zastrzeżeń i dzieci mogły bezpiecznie pojechać w podróż.

Wróci linia 128 łącząca os. Górczyn, Piaski i Staszica?

5 lipca 2021, 11:39
Radna Marta Bejnar-Bejnarowicz chce, aby miasto przywróciło linię 128, która była testowana przez kilka miesięcy i została zlikwidowana w czerwcu 2016 roku. Radna tłumaczy, że testy były za krótkie, a kursy odbywały się w godzinach, które nie odpowiadały mieszkańcom. Wiceprezydent Jacek Szymankiewicz nie mówi „nie” i zapewnia, że miasto podejdzie do próby przywrócenia linii łączącej os. Górczyn, Piaski i Staszica.

Staw w parku Róż zarasta. Tak wygląda rewitalizacja parku [zdjęcia]

5 lipca 2021, 09:22
Rewitalizacja parku Wiosny Ludów, czyli popularnego parku Róż to jedna z najbardziej kontrowersyjnych inwestycji w ostatnim czasie. Prace na pewno nie zostaną ukończone we wrześniu, ponieważ wykonawca nie zajął się w ogóle stawem, który po prostu zarasta. Postępu prac przy rozkopanych alejkach też nie widać. Jedynie zauważalna jest budowa schodów od strony ronda Kosynierów Gdyńskich.

Zniknie pomarańczowo-zielona elewacja szpitala. Budynek przejdzie termomodernizację

4 lipca 2021, 18:15
W najbliższych latach Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki przy ul. Dekerta w Gorzowie przejdzie metamorfozę. Lecznica szykuje się do ogromnej inwestycji jaką będzie termomodernizacja budynków na którą zostanie wydanych aż 210 mln zł. W ramach inwestycji zmieni się przede wszystkim elewacja. Kolor pomarańczowy i zielony zastąpi biel i szarość. Ponadto budynek zostanie ocieplony, zostanie zrobiona nowa wentylacja i klimatyzacja.

Gorzowska Orkiestra Dęta zrobiła show. Tak wyglądał pokaz musztry paradnej [film i zdjęcia]

4 lipca 2021, 17:25
W niedzielne popołudnie 4 lipca na Starym Rynku w Gorzowie odbył się pokaz musztry paradnej w wykonaniu Gorzowskiej Orkiestry Dętej. Przygotowania choreografii i muzyki na to wydarzenie trwało już od maja. A efekty? Bardzo spodobały się mieszkańcom Gorzowa, którzy zgromadzili się na Starym Rynku, aby oglądać pokaz.

Ktoś wyrzucił 4-miesięczną suczkę w worku. Rozpoczyna się wakacyjna plaga porzuceń zwierząt

4 lipca 2021, 13:39
Wakacje to przede wszystkim czas letnich wyjazdów. Niestety, każdego roku w okresie letnim wyraźnie rośnie liczba psów porzucanych na ulicy, przyprowadzanych do schronisk i wyrzucanych z samochodów gdzieś w lesie czy na polu. Tak było też pod koniec czerwca w Gorzowie, gdzie na polu została wyrzucona 4-miesięczna suczka w worku… Na szczęście udało się uratować psiaka i znaleźć mu nowy dom.

„Gorzowiaki”, czyli szlakiem turystycznym po Gorzowie

3 lipca 2021, 16:17
Zielona Góra ma swoje „Bachusiki”, a Gorzów będzie miał „Gorzowiaki”? Stworzenie 15 figurek z mosiądzu nawiązujących do historii miasta to pomysł jednego z mieszkańców Gorzowa ramach budżetu obywatelskiego 2022 w kategorii ogólnomiejskiej. Figurki miałyby zostać ustawione w różnych miejscach na terenie Gorzowa i tworzyć szlak turystyczny.


Fotoreportaże


x