Wiadomości

„Łowcy głów” zatrzymali poszukiwanego listem gończym gorzowianina

14 kwietnia 2021, 08:27
Policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie zatrzymali 32-letniego gorzowianina, który od marca był poszukiwany listem gończym. Mężczyzna ma do odbycia karę 5 lat pozbawienia wolności za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się dystrybucją narkotyków na szeroka skalę.

Darmowe maseczki wciąż do rozdania. Tym razem w jednym punkcie

13 kwietnia 2021, 10:13
Władze Gorzowa zdecydowały o sposobie dystrybucji maseczek, przekazanych miastu z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Wcześniej ich dystrybucja dwukrotnie odbywała się w kilku punktach na terenie miasta. Rozdano wtedy około 150 tysięcy maseczek. Do wydania pozostało około 350 tysięcy. Dlatego też miasto postanowiło zmienić sposób rozdawania maseczek.

Skarpa przy moście Staromiejskim zostanie w końcu naprawiona

13 kwietnia 2021, 10:05
Władze Gorzowa w drugim postępowaniu wybrały firmę, która zajmie się naprawą zapadającej się skarpy przy moście Staromiejskim od strony ul. Fabrycznej. Wykonawca będzie miał czas na naprawę do 30 czerwca.

W Gorzowie powstaną dwa punkty masowych szczepień przeciw COVID-19

12 kwietnia 2021, 16:44
Władze Gorzowa przygotowują samorządowy punkt szczepień przeciw COVID-19. Jak się okazuje, w Gorzowie powstaną dwa takie punkty. Pierwszy na terenie lodowiska Słowianki, a drugi w przystani sportów wodnych przy ul. Fabrycznej. Szczepienia masowe mają ruszyć 19 kwietnia. Jak informuje miasto, oba punkty będą miały łączną przepustowość 1 tys. szczepień dziennie.

Policjanci zapobiegli tragedii nad jeziorem

12 kwietnia 2021, 13:41
Policjanci z Gorzowa zostali zaalarmowani przez rodzinę mężczyzny, który wyszedł z domu i chciał popełnić samobójstwo. Policjanci odnaleźli puste auto mężczyzny nad jeziorem Grabino (Gołębie) w gminie Kłodawa. W poszukiwania zostały zaangażowane większe siły, w tym policjanci z psem tropiącym oraz strażacy z łodzią. Na szczęście mężczyznę udało się odnaleźć, zanim zrobił sobie krzywdę.

Zabójca rodziców trafi na oddział zamknięty szpitala psychiatrycznego

12 kwietnia 2021, 11:59
Pod koniec listopada 2020 roku w Jeninie koło Gorzowa doszło do wstrząsającego zabójstwa. 43-letni Krzysztof D. za pomocą łomu zabił ze szczególnym okrucieństwem swoich rodziców. Mężczyzna jednak nie trafi do więzienia, ponieważ w momencie popełniania zbrodni był niepoczytalny. Prokurator zawnioskował o umieszczenie 43-latka na oddziale zamkniętym w zakładzie psychiatrycznym. Jednak ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie Sąd Okręgowy w Gorzowie.

Co z remontem zniszczonych schodów prowadzących do parku Siemiradzkiego?

12 kwietnia 2021, 11:20
Park Siemiradzkiego jest obecnie jednym z najchętniej wybieranym miejsc do spacerów przez mieszkańców Gorzowa. Jednak wiele osób wciąż dopytuje się, kiedy zostaną wyremontowane Schody Donikąd oraz schody terenowe od strony ul. Drzymały. O znalezienie pieniędzy na remont tych ostatnich zwrócił się właśnie do prezydenta Gorzowa, radny Piotr Wilczewski.

Gdzie szukać i jak wybrać najlepszego dystrybutora materaców miękkich?

11 kwietnia 2021, 12:00
Szukasz dla siebie dobrego dystrybutora materaców miękkich? Nie wiesz, gdzie go szukać? A może liczysz na wskazówki, które ułatwią Ci wybór? Możliwe, że znajdziesz je w naszym tekście, więc zachęcamy do zapoznania się z jego treścią!

Nad Wartą powstaje "Przystań Gorzowianka". Będzie można wypożyczyć łódź motorową

10 kwietnia 2021, 20:17
Jeżeli ktoś chciał kiedyś popływać łódką po Warcie i zobaczyć Gorzów z innej perspektywy, w końcu będzie miał na to szansę. Wszystko przez inwestycję jeden z mieszkanek Gorzowa, która postanowiła na terenie starego portu przy Wale Okrężnym otworzyć wypożyczalnię łodzi motorowych. „Przystań Gorzowianka” rozpocznie funkcjonowanie w sobotę 1 maja.

Miasto planuje kolejne łąki kwietne, ale najpierw czeka na efekty

10 kwietnia 2021, 19:40
Miasto czeka na to jak będą wyglądały łąki kwietne, które zostały zasiane jesienią ubiegłego roku. Te zostały zasiane w czterech lokalizacjach: w parku Górczyńskim, parku 750-Lecia Gorzowa, alei księdza Andrzejewskiego i na skarpie przy ul. Matejki. Jeżeli efekty będą zadowalające, urzędnicy planują już stworzenie łąk kwietnych w kolejnych sześciu miejscach w Gorzowie.


Fotoreportaże


x