Wiadomości

Wandale zniszczyli restaurację. Pocięli nożem krzesła

29 września 2021, 09:04
Kamery zainstalowane na budynkach, czy też w środku wielokrotnie już nagrywały wyczyny wandali lub złodziei, którzy niszczyli i okradali sklepy, czy restauracje. Tym razem do sieci trafił krótki film z Kłodawy, na którym to dwójka młodych panów niszczy kamerę, aby nikt nie widział ich działań.

Dramatyczny wypadek na przejeździe kolejowym. Matka z dziećmi wjechała wprost pod pociąg [film i zdjęcia]

28 września 2021, 16:47
Na przejeździe kolejowym w Motylewie doszło do dramatycznego wypadku. Kobieta kierująca samochodem osobowym marki chrysler wjechała wprost pod nadjeżdżający pociąg. Siła uderzenia była ogromna, ponieważ z auta praktycznie nic nie zostało. W pojeździe z kobietą podróżowała jeszcze dwójka dzieci w wieku 5 i 7 lat. Na miejscu jest straż pożarna, policja, pogotowie i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Czeka nas zapaść pogotowia? Wciąż nie ma porozumienia w sprawie podwyżek dla ratowników medycznych

28 września 2021, 15:28
Zbliża się 1 października, a więc dzień kiedy zaczną obowiązywać wypowiedzenia ratowników medycznych z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie. Niestety tej pory nie udało się dojść do porozumienia pomiędzy ratownikami, dysponentami, a wojewodą lubuskim. Ratownicy medyczni, którzy walczą o podwyżki podkreślają, że od 1 października może czekać nas zapaść systemu pogotowia ratunkowego w całym regionie.

Remont Trasy Nadwarciańskiej za prawie 1,4 mln zł

28 września 2021, 10:51
Władze Gorzowa rozstrzygnęły właśnie przetarg na remont Trasy Nadwarciańskiej. Przebudową drogi na długości około 1,2 km zajmie się firma Eurovia Polska S.A., która złożyła najtańszą ofertę. Inwestycja będzie kosztować miasto prawie 1,4 mln zł. Pierwsze prace powinny rozpocząć się w październiku.

Podpalał śmietniki i samochody. Wszystko relacjonował na żywo na facebooku [film]

28 września 2021, 09:57
W sobotni wieczór i niedzielę w nocy doszło do serii podpaleń śmietników oraz dwóch samochodów. Policjanci jeszcze w niedzielę zatrzymali 23-letniego mężczyznę odpowiedzialnego za podpalenia. Okazało się, że mężczyzna wszystko relacjonował na żywo na facebooku. W momencie zatrzymania, 23-latek był pijany, miał w swoim organizmie 1,5 promila alkoholu.

Niebezpieczna sytuacja na przejeździe rowerowym. Kto tu zawinił?

28 września 2021, 08:26
Takie sytuacje zdarzają się codziennie. Pomimo zaostrzenia przepisów, kierowcy wciąż wjeżdżają na przejście dla pieszych, czy przejazd dla rowerów nie upewniwszy się, że ktoś się do niego zbliża. Tak też było w poniedziałkowe popołudnie na ulicy Pomorskiej.

Na stadionie pojawił się tartan. Nowy obiekt zaczyna nabierać charakteru [film i zdjęcia]

27 września 2021, 16:40
W poniedziałek firma Tamex rozpoczęła układanie tartanu na budowanym stadionie lekkoatletycznym w Gorzowie. Nawierzchnia tartanowa pokryła niemal całą bieżnię, z wyłączeniem miejsca budowy trybun gdzie pracuje ciężki sprzęt. Nowy stadion lekkoatletyczny powinien być gotowy do 18 marca 2022 roku.

Jakie witaminy wzmacniają włosy?

27 września 2021, 14:02
Problem z wypadającymi włosami jest dosyć powszechny. Szacuje się, że może dotyczyć nawet większości społeczeństwa. Jak sobie z nim radzić? Gdzie szukać rozwiązania problemu? Z reguły w pierwszej kolejności pomocy szukamy wśród kosmetyków, które rzekomo mają pomóc w zahamowaniu wypadania włosów. W kolejnym kroku przychodzi czas na stosowanie tego co poleci farmaceuta a dopiero na końcu po pomoc kierujemy się do trychologa. Oczywiście czym szybciej skonsultujemy się ze specjalistą tym lepiej. Niemniej jednak wiele osób rozpoczyna od stosowania witamin i właśnie na tym aspekcie skupiamy się w niniejszym artykule. Zatem jakie witaminy warto stosować?

Skatepark poczeka jeszcze na rozbudowę

27 września 2021, 12:57
Władze Gorzowa właśnie otworzyły oferty, które wpłynęły do przetargu na rozbudowę skateparku w parku Kopernika. Jednak póki co, z inwestycji nic nie wyjdzie, ponieważ oferty ponad dwukrotnie przewyższają założony budżet. Najtańsza oferta jest wyższa aż o 628 tys. zł. To oznacza, że miasto unieważni przetarg i ogłosi nowe postępowanie.

Nocny pościg za 17-letnim kierowcą audi

27 września 2021, 11:52
W sobotę w nocy gorzowscy policjanci w centrum miasta chcieli zatrzymać do kontroli kierującego audi. Jednak ten zamiast zatrzymać pojazd, zaczął uciekać przed policyjnym radiowozem. Ucieczka audi zakończyła się w polu, a kierowca próbował uciekać jeszcze pieszo. Jak się okazało, za kierownicą pojazdu siedział 17-latek. Usłyszał zarzuty dotyczące niezatrzymania się do kontroli i ucieczki przed policjantami. Ponadto został ukarany mandatem w wysokości 1000 zł.


Fotoreportaże