Wiadomości

Niebezpieczna sytuacja na przejeździe rowerowym. Kto tu zawinił?

28 września 2021, 08:26
Takie sytuacje zdarzają się codziennie. Pomimo zaostrzenia przepisów, kierowcy wciąż wjeżdżają na przejście dla pieszych, czy przejazd dla rowerów nie upewniwszy się, że ktoś się do niego zbliża. Tak też było w poniedziałkowe popołudnie na ulicy Pomorskiej.

Na stadionie pojawił się tartan. Nowy obiekt zaczyna nabierać charakteru [film i zdjęcia]

27 września 2021, 16:40
W poniedziałek firma Tamex rozpoczęła układanie tartanu na budowanym stadionie lekkoatletycznym w Gorzowie. Nawierzchnia tartanowa pokryła niemal całą bieżnię, z wyłączeniem miejsca budowy trybun gdzie pracuje ciężki sprzęt. Nowy stadion lekkoatletyczny powinien być gotowy do 18 marca 2022 roku.

Jakie witaminy wzmacniają włosy?

27 września 2021, 14:02
Problem z wypadającymi włosami jest dosyć powszechny. Szacuje się, że może dotyczyć nawet większości społeczeństwa. Jak sobie z nim radzić? Gdzie szukać rozwiązania problemu? Z reguły w pierwszej kolejności pomocy szukamy wśród kosmetyków, które rzekomo mają pomóc w zahamowaniu wypadania włosów. W kolejnym kroku przychodzi czas na stosowanie tego co poleci farmaceuta a dopiero na końcu po pomoc kierujemy się do trychologa. Oczywiście czym szybciej skonsultujemy się ze specjalistą tym lepiej. Niemniej jednak wiele osób rozpoczyna od stosowania witamin i właśnie na tym aspekcie skupiamy się w niniejszym artykule. Zatem jakie witaminy warto stosować?

Skatepark poczeka jeszcze na rozbudowę

27 września 2021, 12:57
Władze Gorzowa właśnie otworzyły oferty, które wpłynęły do przetargu na rozbudowę skateparku w parku Kopernika. Jednak póki co, z inwestycji nic nie wyjdzie, ponieważ oferty ponad dwukrotnie przewyższają założony budżet. Najtańsza oferta jest wyższa aż o 628 tys. zł. To oznacza, że miasto unieważni przetarg i ogłosi nowe postępowanie.

Nocny pościg za 17-letnim kierowcą audi

27 września 2021, 11:52
W sobotę w nocy gorzowscy policjanci w centrum miasta chcieli zatrzymać do kontroli kierującego audi. Jednak ten zamiast zatrzymać pojazd, zaczął uciekać przed policyjnym radiowozem. Ucieczka audi zakończyła się w polu, a kierowca próbował uciekać jeszcze pieszo. Jak się okazało, za kierownicą pojazdu siedział 17-latek. Usłyszał zarzuty dotyczące niezatrzymania się do kontroli i ucieczki przed policjantami. Ponadto został ukarany mandatem w wysokości 1000 zł.

Ulicę Nadbrzeżną czekają zmiany

27 września 2021, 11:31
Miasto chce poprawić funkcję rekreacyjną ul. Nadbrzeżnej, która znajduje się na Bulwarze Zachodnim. Dlatego też podczas najbliższej Sesji Rady Miasta Gorzowa, radni podejmą uchwałę w sprawie pozbawienie ul. Nadbrzeżnej kategorii drogi gminnej. Ma to pozwolić na dzierżawienie miejsca pod ogródki gastronomiczne, natomiast gorzowianie będą mogli wykupić stałe abonamenty na parkowanie.

Seria podpaleń w Gorzowie. Policja zatrzymała mężczyznę

26 września 2021, 20:46
W sobotni wieczór i niedzielę w nocy doszło do serii podpaleń śmietników, spłonął też samochód. Dlatego też strażacy na miejsce zdarzeń wezwali policję. Jeszcze w niedzielę w nocy, policjantom udało się zatrzymać mężczyznę odpowiedzialnego za podpalenia.

Nowe loże na stadionie żużlowym rozeszły się jak ciepłe bułeczki

26 września 2021, 15:00
Ekskluzywnie umeblowane wnętrze, nowoczesne wyposażenie łazienek, telewizor i specjalny balkon. Tak wyglądają nowoczesne loże na stadionie żużlowym, które zostały wybudowane po prawej stronie od wieżyczki. Nowe loże zostały oddane do użytku tuż przed meczem Stali Gorzów z Unią Leszno.

Zderzenie autobusu MZK z busem. Bok MANa został zniszczony [zdjęcia]

26 września 2021, 13:20
W niedzielne południe na drodze wojewódzkiej nr 130, a dokładnie na skrzyżowaniu z drogą na Marwice i Lubno doszło do wypadku z udziałem autobusu Miejskiego Zakładu Komunikacji i busa. W wyniku zdarzenia, zniszczony został bok MANa. Na szczęście w środku autobusu jadącego do Lubna nie było żadnych pasażerów.

Sieci komórkowe to nie tylko „wielka czwórka”. Czym kuszą operatorzy wirtualni?

26 września 2021, 12:57
Rywalizacja sieci komórkowych tylko pozornie sprowadzona jest do konkurencji wiodących marek na rynku. Choć oczywiście to T-Mobile, Orange, Plus i Play są liderami w Polsce, szczególnie młodsze pokolenie odważnie stawia na wirtualnych operatorów mających równie ciekawe oferty. Jakie tego typu marki?


Fotoreportaże