Wiadomości

Policjanci zapobiegli tragedii nad jeziorem

12 kwietnia 2021, 13:41
Policjanci z Gorzowa zostali zaalarmowani przez rodzinę mężczyzny, który wyszedł z domu i chciał popełnić samobójstwo. Policjanci odnaleźli puste auto mężczyzny nad jeziorem Grabino (Gołębie) w gminie Kłodawa. W poszukiwania zostały zaangażowane większe siły, w tym policjanci z psem tropiącym oraz strażacy z łodzią. Na szczęście mężczyznę udało się odnaleźć, zanim zrobił sobie krzywdę.

Zabójca rodziców trafi na oddział zamknięty szpitala psychiatrycznego

12 kwietnia 2021, 11:59
Pod koniec listopada 2020 roku w Jeninie koło Gorzowa doszło do wstrząsającego zabójstwa. 43-letni Krzysztof D. za pomocą łomu zabił ze szczególnym okrucieństwem swoich rodziców. Mężczyzna jednak nie trafi do więzienia, ponieważ w momencie popełniania zbrodni był niepoczytalny. Prokurator zawnioskował o umieszczenie 43-latka na oddziale zamkniętym w zakładzie psychiatrycznym. Jednak ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie Sąd Okręgowy w Gorzowie.

Co z remontem zniszczonych schodów prowadzących do parku Siemiradzkiego?

12 kwietnia 2021, 11:20
Park Siemiradzkiego jest obecnie jednym z najchętniej wybieranym miejsc do spacerów przez mieszkańców Gorzowa. Jednak wiele osób wciąż dopytuje się, kiedy zostaną wyremontowane Schody Donikąd oraz schody terenowe od strony ul. Drzymały. O znalezienie pieniędzy na remont tych ostatnich zwrócił się właśnie do prezydenta Gorzowa, radny Piotr Wilczewski.

Gdzie szukać i jak wybrać najlepszego dystrybutora materaców miękkich?

11 kwietnia 2021, 12:00
Szukasz dla siebie dobrego dystrybutora materaców miękkich? Nie wiesz, gdzie go szukać? A może liczysz na wskazówki, które ułatwią Ci wybór? Możliwe, że znajdziesz je w naszym tekście, więc zachęcamy do zapoznania się z jego treścią!

Nad Wartą powstaje "Przystań Gorzowianka". Będzie można wypożyczyć łódź motorową

10 kwietnia 2021, 20:17
Jeżeli ktoś chciał kiedyś popływać łódką po Warcie i zobaczyć Gorzów z innej perspektywy, w końcu będzie miał na to szansę. Wszystko przez inwestycję jeden z mieszkanek Gorzowa, która postanowiła na terenie starego portu przy Wale Okrężnym otworzyć wypożyczalnię łodzi motorowych. „Przystań Gorzowianka” rozpocznie funkcjonowanie w sobotę 1 maja.

Miasto planuje kolejne łąki kwietne, ale najpierw czeka na efekty

10 kwietnia 2021, 19:40
Miasto czeka na to jak będą wyglądały łąki kwietne, które zostały zasiane jesienią ubiegłego roku. Te zostały zasiane w czterech lokalizacjach: w parku Górczyńskim, parku 750-Lecia Gorzowa, alei księdza Andrzejewskiego i na skarpie przy ul. Matejki. Jeżeli efekty będą zadowalające, urzędnicy planują już stworzenie łąk kwietnych w kolejnych sześciu miejscach w Gorzowie.

Prace w zabytkowej Willi Jaehnego idą pełną parą. Zobacz, jak wygląda remont w środku [zdjęcia]

9 kwietnia 2021, 16:59
Od listopada ubiegłego roku trwają intensywne prace przy modernizacji zabytkowej Willi Jaehnego przy ul. Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie. Wykonawca po raz kolejnych pochwalił się, jak roboty wyglądają wewnątrz budynku. Zdjęcia naprawdę robią wrażenie.

Gorzowianie potrzebują szczepionki na maruderów

9 kwietnia 2021, 14:05
Pilnie potrzebujemy nad Wartą szczepionki na maruderów i sceptyków. Tutejsi aktywiści oraz komentatorzy, krzepko i chyżo krytykują wszystko, co jest nowe oraz nie po ich myśli. Na szczęście większość mieszkańców jest zdania odmiennego.

Brutalny atak na kierowcę autobusu MZK za pomocą pręta

9 kwietnia 2021, 13:33
W czwartkowy wieczór doszło do brutalnego ataku na kierowcę autobusu Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie. Kierowca zwrócił pasażerowi uwagę, aby ten nie jadł w autobusie. Kiedy kolejne prośby nie poskutkowały, kierowca poprosił mężczyznę, aby ten wysiadł z pojazdu. Mężczyzna zaatakował kierowcę i uderzył go prętem w głowę, następnie zaczął niszczyć również autobus. Policjantom udało się zatrzymać agresywnego 30-latka.

Gorzowianie zadowoleni z życia w mieście. Tak wynika z sondażu IBRIS

9 kwietnia 2021, 12:34
Rzeczpospolita opublikowała kolejny cykl badań na temat jakości życia w miastach oraz ocenie ich prezydentów. Tym razem wśród ocenianych miast znalazł się Gorzów. Jak wynika z sondażu IBRIS, mieszkańcy są zadowoleni z życia w Gorzowie i wysoko oceniają usługi komunalne, czyli zaopatrzenie w ciepło, wodę, prąd i gaz. Najsłabiej wypada ochrona zdrowia. Wysoko oceniany jest również prezydent Jacek Wójcicki.


Fotoreportaże


x