Wiadomości

Szop pracz na latarni. Na miejsce wezwano strażaków

4 maja 2022, 14:51
Nietypowa interwencja strażaków z Kostrzyna nad Odrą. W środowy poranek zostali wezwani do... szopa pracza, który utknął na samym szczycie przydrożnej latarni. Jak się okazało zwierzę weszło na górę, ale już nie mogło zejść z latarni, dlatego mieszkańcy postanowili wezwać strażaków.

Drukarnie internetowe świetne dla biznesu

4 maja 2022, 14:21
Reklama tradycyjna w dobie internetu bywa pomijana, jednakże warto pamiętać, że ludzie wciąż bardziej ufają temu, co wydrukowane. Dlatego tworząc ofertę marketingową, nie zapominajmy o plakatach czy ulotkach. Jak może nam w tym pomóc drukarnia? Podpowiadamy!

Stary Rynek zamienił się w parking. Mieszkaniec dopytuje się czy księża mieli pozwolenie

4 maja 2022, 14:18
Jeszcze przed Wielkanocą plac Starego Rynku w Gorzowie zamienił się w wielki parking dla księży, którzy uczestniczyli w mszy św. w katedrze. Mieszkaniec Gorzowa dopytuje się czy księża mieli pozwolenie na parkowanie oraz czy miasto zamierza coś zrobić, aby uniemożliwić parkowanie w tym miejscu.

Koniec marzeń o elektryfikacji linii kolejowej do Gorzowa

4 maja 2022, 13:47
Po raz kolejny nasze miasto zostało zepchnięte na sam koniec kolejowych planów. Jak wynika z najnowszej wersji Krajowego Planu Kolejowego, nie ma nawet mowy o tej szumnie zapowiadanej inwestycji. Ratunkiem dla Gorzowa może być przebudowa linii do Zbąszynka.

Unikatowe badania w szpitalu w Gorzowie

4 maja 2022, 09:53
Lekarze dwóch oddziałów szpitala w Gorzowie połączyli siły i pacjenci po wszczepieniu stentgraftu są kontrolowani za pomocą ultrasonografu z kontrastem. Jest to nowatorski sposób, który jest bardzo korzystny dla pacjentów.

Pożar lasu pod Gorzowem. W akcji samoloty gaśnicze

3 maja 2022, 15:37
We wtorkowe popołudnie doszło do pożaru lasu nad jeziorem Gołębim w Kłodawie koło Gorzowa. Na miejsce zostały wysłane cztery zastępy straży pożarnej oraz samoloty gaśnicze. Spaleniu uległa ściółka w lesie. Sytuacja jest opanowana, trwa dogaszanie.

Lody z okienka w Gorzowie. Czy jest drogo? Sprawdzamy ceny

2 maja 2022, 13:10
Lody z okienka w Gorzowie nigdy nie przestały być popularne. Czy to włoskie, czy świderki, czy bijące ostatnio rekordy popularności tzw. lody naturalne/rzemieślnicze. Coraz wyższe temperatury sprawiają, że chętnie odwiedzamy znane gorzowskie okienka z lodami. Jednak wyjście na lody z całą rodziną, może okazać się sporym wydatkiem.

Pożar domu pod Gorzowem. Jedna osoba zatruła się dymem

2 maja 2022, 12:17
W poniedziałek nad ranem w miejscowości Lubczyno doszło do pożaru domu jednorodzinnego znajdującego się za zabudowie innych budynków mieszkalnych. Spaleniu uległo poddasze, uszkodzony został również sąsiedni dom. W wyniku pożaru jedna osoba zatruła się dymem.

W Gorzowie odbędzie się pierwszy Festiwal Roślin

2 maja 2022, 11:42
W najbliższy weekend w hali sportowej przy ul. Chopina w Gorzowie odbędzie się Festiwal Roślin. Organizatorzy wydarzenia przygotowali dla uczestników wyjątkowe odmiany roślin prosto z hodowli, doniczki, środki ochrony roślin, a także ekologiczne nawozy.

Wybił butelką szybę w autobusie. Zraniona została 14-latka

2 maja 2022, 11:15
W niedzielne popołudnie doszło do niebezpiecznego zdarzenia przy ul. Walczaka w Gorzowie, gdzie 21-letni mężczyzna rzucił butelką w autobus MZK i wybił w nim szybę. Podróżująca autobusem 14-latka została zraniona odłamkami szkła. Policjantom udało się zatrzymać mężczyznę kilka ulic dalej.


Fotoreportaże