Wiadomości

N-Park prawie gotowy. Wiemy, kiedy planowane jest otwarcie [zdjęcia]

8 września 2021, 21:00
Budowa parku handlowego N-Park w Gorzowie jest już na ostatniej prostej. Wszystkie lokale mają swoich najemców, w środku trwają prace adaptacyjne. Natomiast na zewnątrz prowadzone są roboty budowlane związane z budową parkingu oraz zagospodarowania terenu. W N-Parku znajdą się takie sklepy jak m.in. Biedronka, Rossmann, Pepco, Dealz, Sinsay czy też księgarnia Empik. Otwarcie zaplanowano pod koniec października.

Kierowca mercedesa pędził 249 km/h trasą S3 [film]

8 września 2021, 10:57
Kierowca mercedesa na trasie S3 jechał swoim autem jechał aż 249 kilometrów na godzinę, przekraczając prędkość o 129 km/h. Policjanci grupy Speed zakończyli jazdę mężczyzny. Kierowca tłumaczył się biznesowym spotkaniem, a gdy wysiadł z auta, nie mógł uwierzyć, że dogonił go radiowóz. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

Gorzowianie ruszają na grzyby. Gdzie szukać, aby znaleźć?

8 września 2021, 10:32
Powoli rozpoczyna się sezon na grzyby, więc wiele osób wyrusza w las w poszukiwaniu borowików, koźlarzy czy podgrzybków. Niektóre osoby dzielą się zdjęciami swoich „łowów” w sieci, inni dopytują się, gdzie pojechać na grzyby, aby coś znaleźć, bo w sprawdzonych miejscach nic nie ma.

Iwona Olek nowym wiceprezydentem Gorzowa

8 września 2021, 10:24
Gorzów ma nowego wiceprezydenta. Została Iwona Olek, która od 2016 roku była dyrektorem Wydziału Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych i Programowania Strategicznego. Zastąpi ona na tym stanowisku Agnieszkę Surmacz, która od 1 września kieruje budową hali przy Słowiance.

Miejskie wraki na sprzedaż

8 września 2021, 10:02
Władze Gorzowa wystawiły na sprzedaż forda mondeo, który stał się własnością miasta. Pojazd ma liczne uszkodzenia i nie działający silnik. Licytację zaplanowano na 21 września w Urzędzie Miasta Gorzowa.

Kto wyremontuje ul. Olimpijską i Trasę Nadwarciańską? Miasto ponownie szuka wykonawcy

8 września 2021, 09:23
Władze Gorzowa ogłosiły ponownie przetarg na przebudowę ul. Olimpijskiej oraz Trasy Nadwarciańskiej. Miasto czeka na zgłoszenia chętnych firm do środy 22 września. Poprzednie postępowanie zostało unieważnione przez awarię platformy zakupowej, co uniemożliwiło jednej z firm przystąpienie do przetargu.

Kabaret Neo-Nówka świętuje swoje 20-lecie również w Gorzowie

7 września 2021, 18:58
W piątek 17 września w gorzowskim amfiteatrze nie zabraknie dużej dawki dobrego humoru, a wszystko za sprawą kabaretu Neo-Nówka, który świętuje swoje 20-lecie. Impreza jest biletowana. Start o godz. 19.

Ktoś sprowadził na mieszkańców Lubna katastrofę zagrażającą ich życiu

7 września 2021, 16:01
W miniony weekend w podgorzowskim Lubnie doszło do pożaru nielegalnego składowiska opon i wraków samochodów. Akcja strażaków trwała prawie dobę, a ogień zagrażał sąsiednim budynkom mieszkalnym. Wójt gminy Lubiszyn wszczął postępowanie administracyjne w sprawie usunięcia nielegalnego składowiska. Natomiast policja prowadzi postępowanie pod kątem sprowadzenia katastrofy zagrażającej życiu lub zdrowiu w postaci pożaru.

Jaka powinna być minimalna szerokość drogi dojazdowej do działki?

7 września 2021, 15:42
Wiele niedomówień i niejasności budzi kwestia szerokości drogi dojazdowej do działki. Zwykle mamy na myśli działkę budowlaną, na której planujemy prywatną inwestycję – budowę domu i zagospodarowanie całej posesji. Przepisy nie są oczywiste do interpretacji i sporo osób zastanawia się, czy taka droga ma mieć 3 metry czy też 5 metrów szerokości. Jest to zwłaszcza istotne w kontekście konieczności wyznaczenia służebności drogi.

Archeolodzy wrócili na Chrobrego. Będzie poślizg w inwestycji? [zdjęcia]

7 września 2021, 10:20
Trwa przebudowa ul. Chrobrego i Mieszka I na całym odcinku planowanej inwestycji. W połowie sierpnia zostały zasypane odkrycia archeologiczne przy ul. Chrobrego na wysokości Arsenału, a archeolodzy zakończyli swoje prace, przez co wykonawca mógł ruszyć z dalszymi robotami. Jednak wraz z początkiem września na Chrobrego wrócili archeolodzy, którzy tym razem prowadzą prace na wysokości ul. Pocztowej. Tym samym wykonawca zastanawia się czy nie złożyć w Urzędzie Miasta Gorzowa wniosku o nowy termin realizacji inwestycji.


Fotoreportaże