Wiadomości › Straż pożarna

Strażacy uratowali topiącego się konia

21 maja 2020, 09:24
Do nietypowej interwencji straży pożarnej doszło w środowy wieczór w miejscowości Santok. W starym korycie rzeki Warty topił się koń. Po dwugodzinnej akcji ratowniczej, strażakom udało się uratować zwierzę.

Pożar samochodu i garażu na os. Staszica [film]

18 maja 2020, 08:46
W nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do poważnego pożaru przy ul. Grottgera w Gorzowie. Spalił się samochód osobowy marki nissan, dwie bramy garażowe. Uszkodzony został również fiar punto, który był zaparkowany po drugiej stronie jezdni.

Alarm bombowy w Nova Park i Askanie

4 maja 2020, 18:43
W poniedziałkowe popołudnie służby otrzymały zgłoszenie o podejrzeniu podłożenia ładunku wybuchowego w dwóch galeriach handlowych w Gorzowie - Nova Park i Askanie. Na miejsce została wysłana straż pożarna i policja.

Czy w gminie Santok grasuje podpalacz?

30 kwietnia 2020, 15:37
W czwartek nad ranem doszło do kolejnego w ostatnich tygodniach pożaru w gminie Santok. Tym razem palił się dom w miejscowości Gralewo. Władze gminy oraz straż pożarna są zaniepokojone ilością pożarów i nie wykluczają, że ktoś celowo podpala budynku lub trawy.

Pożar odciął drogę ucieczki. Strażacy ściągali ludzi z dachu [film i zdjęcia]

26 kwietnia 2020, 22:34
W niedzielny wieczór doszło do pożaru palet i śmieci składowanych przy wejściu do klatki schodowej w jednej z kamienic przy ul. Budowlanych. Ogień był na tyle spory, że nadpaleniu uległa klatka schodowa, przez co było duże zadymienie. Strażacy musieli ewakuować mieszkańców, którzy uciekli na dach.

Pożar w centrum Gorzowa [film i zdjęcia]

23 kwietnia 2020, 00:42
W nocy ze środy na czwartek doszło do pożaru pustostanu przy ul. Młyńskiej w Gorzowie. Na miejsce zostało wysłanych pięć zastępów straży pożarnej.

Ogromny pożar kurników pod Gorzowem [zdjęcia]

10 kwietnia 2020, 20:26
Przez ponad sześć godzin 12 zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem dwóch kurników w miejscowości Mąkoszyce w gminie Santok koło Gorzowa. W wyniku pożaru spłonęło około 20 tys. kilkudniowych kurczaków, a kolejne tysiące kurcząt udusiło się dymem.

Wybuch butli z gazem w domu pod Gorzowem

20 marca 2020, 19:52
W piątkowy wieczór w miejscowości Stanowice koło Gorzowa doszło do wybuchu butli z gazem w domu dwurodzinnym. Na szczęście nikomu nic się nie stało, jednak została naruszona konstrukcja budynku. Na miejscu pracuje sześć zastępów straży pożarnej.

Pożar warsztatu samochodowego, a później stodoły [zdjęcia]

6 marca 2020, 20:18
W piątkowy wieczór doszło do dwóch poważnych pożarów – pierwszy miał miejsce w Chwałowicach i tam spaleniu uległ budynek warsztatowy z wyposażeniem, natomiast w Gorzowie spaliła się stodoła wypełniona słomą.

Gorzów: Rodzina podtruta tlenkiem węgla

29 lutego 2020, 13:37
W sobotnie południe w jednym z mieszkań przy ul. Kwiatowej w Gorzowie doszło do zatrucia tlenkiem węgla. Do szpitala została zabrana 5-osobowa rodzina, w tym troje małych dzieci, w wieku 12 miesięcy, 3 lat i 4 lat.


Fotoreportaże