Straż pożarna

Gorzów: Pożar na parterze kamienicy [zdjęcia]

25 września 2021, 18:38
W sobotnie popołudnie doszło do pożaru na parterze kamienicy. Na miejsce zostały wysłane trzy zastępy straży pożarnej oraz policja. Wszystkie osoby, które przebywały wewnątrz budynku, ewakuowały się przed przyjazdem służb. Trwa akcja gaśnicza.

Trwa dogaszanie ogromnego pożaru w Lubnie [film i zdjęcia]

4 września 2021, 12:45
Po całonocnej akcji gaśniczej w Lubnie koło Gorzowa, w której brało udział 21 zastępów straży pożarnej, w sobotę 4 września strażacy rozpoczęli dogaszanie nielegalnego składowiska opon i wraków samochodów, które znajdowało się na jednej z posesji. Obecnie na miejscu pracuje 7 zastępów straży pożarnej, w tym 2 cysterny oraz dwie koparko-ładowarki. Dogaszanie potrwa do sobotniego wieczora.

Ogromny pożar koło Gorzowa. Płonie nielegalne składowisko opon w Lubnie [film i zdjęcia]

3 września 2021, 20:42
Płonie nielegalne składowisko opon i części samochodowych pomiędzy budynkami mieszkalnymi w Lubnie. Na miejscu pracuje 21 zastępów straży pożarnej z całego powiatu gorzowskiego, w tym 3 cysterny i kontener pianotwórczy.

Pożar w kamienicy w Śródmieściu Gorzowa. To kolejne podpalenie? [zdjęcia]

31 sierpnia 2021, 23:01
We wtorkowy wieczór gorzowscy strażacy zostali wezwani do pożaru klatki schodowej w kamienicy przy ul. Borowskiego. Na miejsce zostało wysłanych pięć zastępów straży pożarnej. To kolejny pożar w tej okolicy. Strażacy nie wykluczają podpalenia.

Trzy pożary w tym samym czasie. Ktoś celowo podkładał ogień [film i zdjęcia]

31 sierpnia 2021, 00:38
W poniedziałek 30 sierpnia tuż przed północną gorzowscy strażacy zostali postawieni na równe nogi. Niemal w tym samym czasie otrzymali trzy zgłoszenia dotyczące pożarów w kamieniach, w odległości zaledwie 250 metrów od siebie. Do działań zostało wysłanych łącznie 11 zastępów straży pożarnej. Służby nie mają wątpliwości, że było to celowe podpalenie.

Dwa byki wpadły do bagna. Na ratunek ruszyli strażacy [zdjęcia]

27 sierpnia 2021, 19:48
W piątkowy wieczór 27 sierpnia strażacy z Gorzowa zostali wezwani do nietypowej akcji ratunkowej. Przy ul. Zielnej w zakolu Starej Warty do bagna wpadły dwa byki. Zwierzęta utknęły w mule po sam grzbiet i nie mogły się samodzielnie wydostać. Na pomoc ruszyli strażacy.

Zadymienie w szynobusie. Na miejsce wysłano straż pożarną

25 sierpnia 2021, 09:03
Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło we wtorkowy wieczór w szynobusie jadącym z Kostrzyna nad Odrą do Krzyża. W trakcie jazdy w spalinowym zespole trakcyjnym doszło do zadymienia przestrzeni pasażerskiej. Maszynista podjął decyzję o zatrzymaniu szynobusa na stacji w Górkach Noteckich. Na miejsce zostało wysłanych pięć zastępów straży pożarnej.

Pożar budynku przy Myśliborskiej. W akcji 5 zastępów PSP

13 sierpnia 2021, 14:11
Od płonących śmieci zajęła się elewacja budynku. Wszystko to działo się w piątkowe popołudnie przy ulicy Myśliborskiej w Gorzowie. Na szczęście sytuacja została szybko opanowana.

Kierowca roztrzaskał forda o drzewo w drodze nad jezioro

31 lipca 2021, 19:39
W sobotnie popołudnie doszło do dramatycznie wyglądającego wypadku na drodze prowadzącej nad jezioro w Gliniku. Mężczyzna kierujący fordem w pewnym momencie zjechał na pobocze, gdzie uderzył w drzewo. Siła uderzenia była tak duża, że auto zostało kompletnie roztrzaskane i owinęło się wokół drzewa. Ranny mężczyzna został zabrany do szpitala.

Dwa poważne pożary pod Gorzowem

31 lipca 2021, 15:13
W sobotnie popołudnie doszło do pożaru lasu w miejscowości Borek oraz pożaru kombajnu i zboża na pniu w miejscowości Mościczki. Pożar lasu został już opanowany, natomiast w przypadku pożaru kombajnu i zboża cały czas trwa akcja gaśnicza.


Fotoreportaże