Straż pożarna

Wichura w Gorzowie. Wiatr łamał drzewa jak zapałki [film]

22 października 2021, 10:04
Ostatnie dwadzieścia cztery godziny, to był pracowity czas dla strażaków z Gorzowa oraz całego województwa lubuskiego. Straż pożarna przez cały czwartek odnotowała prawie 1 tys. zdarzeń związanych z silnym wiatrem, z czego 135 w Gorzowie i powiecie gorzowskim. Strażacy wyjeżdżali przede wszystkim do usuwania połamanych drzew, które blokowały drogi, a także uszkodzonych pojazdów i dachów.

Wiatr łamie drzewa i gałęzie. Strażacy mają pełne ręce roboty [film i zdjęcia]

21 października 2021, 10:10
Od samego rana w czwartek 21 października strażacy z Gorzowa i okolic mają pełne ręce roboty. Co chwilę są wysyłani do kolejnych zdarzeń dotyczących usuwania skutków silnego wiatru. Strażacy wyjeżdżają do połamanych drzew i konarów.

Pożar hali produkcyjnej pod Gorzowem. „Wszystko płonęło jak pochodnia” [zdjęcia]

18 października 2021, 08:57
Przez kilka godzin 14 zastępów straży pożarnej z Gorzowa i okolicznych miejscowości walczyło z pożarem hali produkcyjnej w miejscowości Chwałowice. Całkowitemu spaleniu uległa hala w której znajdowały się materiały potrzebne do produkcji wianków na 1 listopada.

Płonie hala produkcyjna pod Gorzowem. W akcji 14 zastępów straży pożarnej

17 października 2021, 18:30
Kilkanaście zastępów straży pożarnej z Gorzowa i okolic walczy z pożarem obiektu gospodarczego w Chwałowicach. Cała hala jest objęta ogniem, dlatego też strażacy skupiają się na obronie budynku mieszkalnego.

Wypadek na Słowiańskiej. Strażacy wycinali zakleszczoną osobę

12 października 2021, 14:19
Kolejne poważne zdarzenie drogowe w Gorzowie Wielkopolskim. Doszło do niego na ulicy Słowiańskiej - na pasie ruchu w kierunku ulicy Kosynierów Gdyńskich. Droga w tym miejscu jest zablokowana.

Pożar domu pod Gorzowem. Spalił się ganek i drzwi wejściowe [zdjęcia]

9 października 2021, 12:01
W sobotnie poranek doszło do pożaru domu we wsi Jeninek niedaleko Gorzowa. Na miejsce zostało wysłanych 7 zastępów straży pożarnej. Ogniem był objęty ganek oraz drzwi wejściowe. Na szczęście strażacy szybko opanowali sytuację.

Ciężarówka uderzyła w sarnę. Z naczepy wysypał się granulat [zdjęcia]

7 października 2021, 09:40
Strażacy z Gorzowa w czwartek nad ranem mieli pełne ręce roboty. Zostali wezwani do zdarzenia przy ul. Kasprzaka, gdzie kierujący samochodem ciężarowym uderzył w sarnę. Wskutek gwałtownego hamowania, z naczepy zaczął wysypywać się granulat. Akcja strażaków trwała niemal trzy godziny.

Pali się auto na parkingu centrum handlowego [zdjęcia]

30 września 2021, 16:54
W czwartkowe popołudnie doszło do pożaru samochodu osobowego marki ford na parkingu wielopoziomowych w centrum handlowym Nova Park. Na miejsce zostało wysłanych pięć zastępów straży pożarnej. Wszyscy klienci oraz pracownicy Nova Park zostali ewakuowani.

Wypadek na Kasprzaka. Starszy mężczyzna zasłabł za kierownicą

26 września 2021, 12:46
Groźne zdarzenie drogowe na ulicy Kasprzaka w Gorzowie. Doszło tam do czołowego zderzenia dwóch pojazdów. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży, policję i zespół ratownictwa medycznego.

Ktoś znowu podpala śmietniki w Gorzowie

25 września 2021, 23:10
Gorzowscy strażacy w ciągu kilkudziesięciu minut wyjeżdżali cztery razy do płonących śmietników. Do pożarów doszło przy ul. 30 Stycznia, Kosynierów Gdyńskim i Kazimierza Wielkiego. Strażacy nie mają wątpliwości, że były to celowe podpalenia, a ogień podłożyła ta sama osoba. Następnie palił się również śmietnik i samochód przy Al. 11 Listopada.


Fotoreportaże