Wiadomości › Straż pożarna

Koń utknął w bagnie. Uratowali go strażacy [zdjęcia]

2 października 2020, 13:15
Do nietypowej interwencji straży pożarnej doszło w środowe popołudnie w miejscowości Wojcieszyce. W bagnie utknął koń, którego na szczęście udało się uratować. Zwierzę zostało następnie przekazane pod opiekę weterynarza.

Piorun uderzył w dom pod Gorzowem

23 września 2020, 19:45
Nad północą województwa lubuskiego przechodzi burza, której towarzyszą silne wyładowania atmosferyczne. Jeden z piorunów uderzył w dom w miejscowości Krasowiec koło Gorzowa, w wyniku czego zaczął palić się dach budynku. Na miejsce zostało wysłanych 8 zastępów straży pożarnej.

Ktoś podpala stogi siana pod Gorzowem [zdjęcia]

20 września 2020, 20:41
W niedzielny wieczór strażacy walczą z pożarami stogów siana w okolicach Janczewa i Wawrowa. Strażacy nie mają wątpliwości, że jest to celowe podpalenie.

Ślisko na Wyszyńskiego [zdjęcia]

30 sierpnia 2020, 23:02
Przy ul. Wyszyńskiego została rozlana substancja ropopochodna, która w połączeniu z opadami deszczu sprawiła, że jezdnia pomiędzy rondem Barlineckim i WOŚP była śliska. Przekonał się o tym kierujący mazdą, który wpadł w poślizg i uderzył w latarnię.

Pożar lasu pod Gorzowem. W akcji samoloty gaśnicze

21 sierpnia 2020, 15:27
W piątkowe popołudnie doszło do pożaru lasu pomiędzy Chwalęcicami, a Santockiem. Ogień pojawił się w sześciu różnych lokalizacjach. Na miejsce zostało wysłanych łącznie 10 zastępów straży pożarnej.

Pożar odpadów pod Gorzowem [zdjęcia]

17 sierpnia 2020, 10:16
W poniedziałkowy poranek na terenie jednej z firm w Stanowicach koło Gorzowa doszło do pożaru. Spłonęły blisko 3 tony baterii po recyklingu. W akcji gaśniczej uczestniczyły cztery zastępy straży pożarnej.

Podpalacz złapany na gorącym uczynku

11 sierpnia 2020, 12:10
W poniedziałkowe popołudnie doszło do trzech pożarów trawy i ściółki leśnej pod Gorzowem. Jak się okazało, ogień był podkładany przez mężczyznę, który został zatrzymany na gorącym uczynku przez mieszkańca Ulimia. Podpalacz został przekazany policji.

Pijany mężczyzna pływał w Warcie [zdjęcia]

18 lipca 2020, 22:09
W sobotni wieczór strażacy wraz z policją wyciągali z Warty mężczyznę, który postanowił popływać w rzece, chociaż jest to zabronione. Jak się okazało, mężczyzna był pijany.

Pożar kuchenki gazowej i ewakuacja mieszkańców

7 lipca 2020, 20:42
Do groźnego pożaru doszło we wtorkowy wieczór przy ul. Słonecznej w Gorzowie. W mieszkaniu znajdującym się na czwartym piętrze zapaliła się kuchenka gazowa. Strażacy ewakuowali około 30 osób z budynku.

Pożar w rozdzielni na stadionie żużlowym

3 lipca 2020, 22:02
Po 10 biegu meczu Moje Bermudy Stal Gorzów – Eltrox Włókniarz Częstochowa, na stadionie zgasło światło. Jak się okazało, w znajdującej się poza koroną stadionu rozdzielni elektrycznej, doszło do pożaru.W pewnym momencie Istniało realne zagrożenie dla kibiców i zawodników, strażacy jednak szybko opanowali pożar. Policja była gotowa na ewakuację całego stadionu.


Fotoreportaże


x