Wiadomości › Straż pożarna

Pożar w Ciecierzycach. Płonął namiot z sadzonkami pomidorów

21 marca 2021, 19:22
Groźny pożar w Ciecierzycach w gminie Deszczno. Z ogniem walczyły trzy zastępy straży. Spłonął namiot foliowy, pod którym znajdowały się sadzonki pomidorów.

Pijany mężczyzna wszedł na słup wysokiego napięcia. Interweniowała straż pożarna i policja

19 marca 2021, 10:15
W piątkowy poranek przy ul. Fieldorfa-Nila w Gorzowie doszło do nietypowego zdarzenia. Mężczyzna wszedł na słup wysokiego napięcia i chciał skoczyć. Na miejsce została wezwana straż pożarna i policja. Jak się okazało, 33-latek był pijany. Miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Gorzów: Kobieta podtruta tlenkiem węgla

17 marca 2021, 11:32
W środowe przedpołudnie jedna osoba podtruła się tlenkiem węgla w bloku przy ul. Nowej w Gorzowie. Wszystko prawdopodobnie przez nieszczelną termę gazową. Na miejsce została wysłana straż pożarna, pogotowie, policja i pogotowie gazowe.

Przedszkola otrzymują maile o „rozpylonym gazie”

16 marca 2021, 11:13
We wtorek 16 marca do przedszkola w Gorzowa oraz Łupowie dotarły maile z informacją, że w placówce został rozpylony gaz. Na miejsce została wysyłana straż pożarna i policja.

W mieszkaniu ulatniał się gaz. W środku znajdowało się nieprzytomne małżeństwo

15 marca 2021, 10:41
O mały włos, a doszłoby do tragedii. W piątek 12 marca policjanci wraz ze strażakami uratowali życie starszego małżeństwa. Jak się okazało, w mieszkaniu ulatniał się gaz, natomiast w środku znajdowała się nieprzytomna 73-latka i jej 80-letni mąż. Małżeństwo zostało wyniesione na zewnątrz przez policjantów i przekazane pogotowiu, natomiast mieszkaniem zajęli się strażacy.

Piroman znów w akcji. Plaga pożarów w Gorzowie

12 marca 2021, 13:08
Kolejny dzień gorzowscy strażacy gaszą pożar śmietników. Tym razem ktoś podpalił śmietniki przy ul. Borowskiego. Jak przyznają strażacy, to dziewiąty pożar w ciągu ostatnich trzech dni.

Ktoś znów podpala śmietniki. Tym razem w centrum miasta [zdjęcia]

11 marca 2021, 21:11
Znów ktoś podpala śmietniki w centrum miasta. Kolejny dzień gorzowscy strażacy muszą gasić pożary w altankach śmietnikowych. Wcześniej paliły się śmietniki przy ulicy Krzywoustego i Kosynierów Gdyńskich, dziś przy Pocztowej i Zabytkowej.

Ktoś podpala śmietniki w Gorzowie

10 marca 2021, 10:13
We wtorkowy wieczór nieznany sprawca podpalał śmietniki jeden za drugim. Łącznie, w ciągu niespełna 30 minut spłonęło kilka śmietników w trzech lokalizacjach w Śródmieściu Gorzowa.

Śmigłowiec LPR wylądował na pasie zieleni przy Górczyńskiej [zdjęcia]

9 marca 2021, 13:45
We wtorkowe popołudnie doszło do niecodziennej sytuacji na os. Górczyn w Gorzowie. Na pasie zieleni pomiędzy jezdnią ul. Górczyńskiej, a blokami przy ul. Dowgielewiczowej wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ta sytuacja wzbudziła spore zainteresowanie wśród mieszkańców.

Pożar w kamienicy. Pijani lokatorzy źle podłożyli do pieca [film i zdjęcia]

7 marca 2021, 00:23
W sobotni wieczór przy ul. Prostej na Zawarciu w Gorzowie doszło do groźnego pożaru w jednej z kamienic. Spalił się cały pokój na parterze. Wszystko zaczęło się od źle podłożonego drewna do pieca kaflowego. Osoby przebywające w mieszkaniu, gdzie wybuchł pożar były pod wpływem alkoholu. Z uwagi na duże zadymienie potrzebna była pomoc strażaków w ewakuacji mieszkańców z drugiego piętra kamienicy.


Fotoreportaże