Wiadomości › Straż pożarna

Trzy pożary w tym samym czasie. Ktoś celowo podkładał ogień [film i zdjęcia]

31 sierpnia 2021, 00:38
W poniedziałek 30 sierpnia tuż przed północną gorzowscy strażacy zostali postawieni na równe nogi. Niemal w tym samym czasie otrzymali trzy zgłoszenia dotyczące pożarów w kamieniach, w odległości zaledwie 250 metrów od siebie. Do działań zostało wysłanych łącznie 11 zastępów straży pożarnej. Służby nie mają wątpliwości, że było to celowe podpalenie.

Dwa byki wpadły do bagna. Na ratunek ruszyli strażacy [zdjęcia]

27 sierpnia 2021, 19:48
W piątkowy wieczór 27 sierpnia strażacy z Gorzowa zostali wezwani do nietypowej akcji ratunkowej. Przy ul. Zielnej w zakolu Starej Warty do bagna wpadły dwa byki. Zwierzęta utknęły w mule po sam grzbiet i nie mogły się samodzielnie wydostać. Na pomoc ruszyli strażacy.

Zadymienie w szynobusie. Na miejsce wysłano straż pożarną

25 sierpnia 2021, 09:03
Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło we wtorkowy wieczór w szynobusie jadącym z Kostrzyna nad Odrą do Krzyża. W trakcie jazdy w spalinowym zespole trakcyjnym doszło do zadymienia przestrzeni pasażerskiej. Maszynista podjął decyzję o zatrzymaniu szynobusa na stacji w Górkach Noteckich. Na miejsce zostało wysłanych pięć zastępów straży pożarnej.

Pożar budynku przy Myśliborskiej. W akcji 5 zastępów PSP

13 sierpnia 2021, 14:11
Od płonących śmieci zajęła się elewacja budynku. Wszystko to działo się w piątkowe popołudnie przy ulicy Myśliborskiej w Gorzowie. Na szczęście sytuacja została szybko opanowana.

Kierowca roztrzaskał forda o drzewo w drodze nad jezioro

31 lipca 2021, 19:39
W sobotnie popołudnie doszło do dramatycznie wyglądającego wypadku na drodze prowadzącej nad jezioro w Gliniku. Mężczyzna kierujący fordem w pewnym momencie zjechał na pobocze, gdzie uderzył w drzewo. Siła uderzenia była tak duża, że auto zostało kompletnie roztrzaskane i owinęło się wokół drzewa. Ranny mężczyzna został zabrany do szpitala.

Dwa poważne pożary pod Gorzowem

31 lipca 2021, 15:13
W sobotnie popołudnie doszło do pożaru lasu w miejscowości Borek oraz pożaru kombajnu i zboża na pniu w miejscowości Mościczki. Pożar lasu został już opanowany, natomiast w przypadku pożaru kombajnu i zboża cały czas trwa akcja gaśnicza.

Kolejna seria podpaleń w Ulimiu

29 lipca 2021, 20:02
W czwartkowy wieczór w podgorzowskim Ulimiu doszło do kolejnego podpalenia baraku. Na miejsce zostało wysłanych pięć zastępów straży pożarnej. To kolejny pożar w tym samym miejscu, co kilka dni temu i pod koniec czerwca. Strażacy z OSP Ulim i mieszkańcy proszą o pomoc w ujęciu podpalacza.

Pożar zboża na pniu koło Gorzowa [zdjęcia]

25 lipca 2021, 17:33
W niedzielne popołudnie doszło do pożaru zboża na pniu w miejscowości Racław koło Gorzowa. Na miejsce zostało wysłanych łącznie osiem zastępów straży pożarnej.

Seria podpaleń koło Gorzowa. Jest nagroda za wskazanie podpalacza [zdjęcia]

25 czerwca 2021, 12:00
W czwartkowy wieczór w Ulimiu koło Gorzowa doszło do pożaru dwóch samochodów osobowych. Jak podkreślają strażacy, przyczyną pożaru było podpalenie i to już trzecie tego typu zdarzenie w ostatnich dniach. Dlatego też strażacy z OSP Ulim wspólnie z mieszkańcami apelują o pomoc we wskazaniu podpalacza. Została też wyznaczona nagroda.

Kobieta straciła przytomność po szczepieniu w przychodni. Była reanimowana

23 czerwca 2021, 12:18
W środę 23 czerwca w przychodni przy ul. Jagiellońskiej w Kostrzynie nad Odrą zasłabła 66-letnia kobieta, która była po szczepieniu przeciwko COVID-19. Na miejsce została wysłana karetka pogotowia oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a także straż pożarna. Stan kobiety był na tyle poważny, że musiała być reanimowana. Została zabrana śmigłowcem LPR do szpitala w Gorzowie.


Fotoreportaże