Straż pożarna

Ogromne wsparcie lubuskich strażaków. Tony sprzętu pojadą do strażaków z Ukrainy [zdjęcia]

28 lutego 2022, 13:28
Strażacy z województwa lubuskiego przekażą strażakom z Ukrainy tony sprzętu niezbędnego do gaszenia pożarów i pomocy rannym cywilom. W zbiórkę sprzętu aktywnie włączyły się jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, które chociaż same za wiele nie mają, to postanowiły wesprzeć ukraińskich strażaków.

Dramatyczny wypadek. Pracownik energetyki został porażony prądem

21 lutego 2022, 10:43
W poniedziałkowy poranek doszło do dramatycznego wypadku w Wojcieszycach koło Gorzowa. Pracownik energetyki, który pracował przy usuwaniu awarii, został porażony prądem. Na miejsce została wysłana straż pożarna, policja, pogotowie i śmigłowiec LPR.

Brak prądu dramatem dla ludzi pod respiratorami. Pomagają strażacy

19 lutego 2022, 10:35
Orkan Eunice łamie drzewa i zrywa linie energetyczne. Bez prądu są setki mieszkańców od Witnicy aż do Kostrzyna nad Odrą. Brak prądu to dramat dla trzech mieszkańców powiatu gorzowskiego, którzy są podłączeni do respiratorów. Strażacy dowożą im agregaty i paliwo. Jednak paliwa może zabraknąć, ponieważ zamknięte są stacje benzynowe.

Cmentarz na Żwirowej zamknięty do odwołania [zdjęcia]

19 lutego 2022, 09:49
Zarządca cmentarza komunalnego przy ul. Żwirowej w Gorzowie zdecydował o zamknięciu nekropolii dla mieszkańców. Wszystko przez silny wiatr, który łamie gałęzie i konary drzew, przez co stwarza zagrożenie dla zdrowia i życia gorzowian.

Gorzów: Orkan Eunice sieje spustoszenie. Połamane drzewa, zerwane dachy, brak prądu

19 lutego 2022, 08:57
Przez województwo lubuskie przechodzi orkan Eunice. Drzewa łamią się jak zapałki, zrywane są dachy i linie energetyczne, przez co tysiące mieszkańców nie mają prądu. W Gorzowie i powiecie gorzowskim strażacy interweniowali ponad 200 razy.

Gorzów: Drzewo wyrwane z korzeniami spadło na zaparkowane samochody [zdjęcia]

18 lutego 2022, 21:41
W piątkowy wieczór strażacy wyjeżdżają do pierwszych zdarzeń związanych z usuwaniem skutków orkanu Eunice. W Gorzowie wichura wyrwała drzewo z korzeniami, które następnie spadło na zaparkowane samochody.

Połamane drzewa i uszkodzone dachy. Strażacy usuwają skutki silnego wiatru

17 lutego 2022, 10:14
Przez całą noc i nad ranem w całym regionie mocno wieje. Wiatr łamie drzewa i gałęzie. Strażacy z PSP i OSP wyjeżdżają do kolejnych zdarzeń.

Ogromny pożar na działkach. Płonęła murowana altana [zdjęcia]

11 lutego 2022, 09:55
Blisko cztery godziny trwała akcja gaśnicza murowanej altany na działkach przy ul. Szarych Szeregów w Gorzowie. Z ogniem walczyły cztery zastępy straży pożarnej.

Gorzów: Na peronie zapaliła się lokomotywa [zdjęcia]

9 lutego 2022, 14:32
Pożar lokomotywy na stacji Gorzów Wielkopolski Wschodni. Zgłoszenie do gorzowskich strażaków wpłynęło tuż przed 14. W akcji biorą udział dwa zastępy PSP.

Strażacy z OSP Bogdaniec proszą o pomoc. Potrzebują pieniędzy na nowy wóz

9 lutego 2022, 08:48
Na co dzień pomagają mieszkańcom, ale także gaszą pożary czy wyjeżdżają do wypadków. Dzisiaj sami proszą o pomoc. Strażacy z OSP Bogdaniec zbierają pieniądze na nowy wóz, bo ich bus kilka dni temu uległ poważnej awarii i został wycofany z podziału bojowego. Liczy się każda złotówka.


Fotoreportaże