Wiadomości › Straż pożarna

W mieszkaniu ulatniał się gaz. W środku znajdowało się nieprzytomne małżeństwo

15 marca 2021, 10:41
O mały włos, a doszłoby do tragedii. W piątek 12 marca policjanci wraz ze strażakami uratowali życie starszego małżeństwa. Jak się okazało, w mieszkaniu ulatniał się gaz, natomiast w środku znajdowała się nieprzytomna 73-latka i jej 80-letni mąż. Małżeństwo zostało wyniesione na zewnątrz przez policjantów i przekazane pogotowiu, natomiast mieszkaniem zajęli się strażacy.

Piroman znów w akcji. Plaga pożarów w Gorzowie

12 marca 2021, 13:08
Kolejny dzień gorzowscy strażacy gaszą pożar śmietników. Tym razem ktoś podpalił śmietniki przy ul. Borowskiego. Jak przyznają strażacy, to dziewiąty pożar w ciągu ostatnich trzech dni.

Ktoś znów podpala śmietniki. Tym razem w centrum miasta [zdjęcia]

11 marca 2021, 21:11
Znów ktoś podpala śmietniki w centrum miasta. Kolejny dzień gorzowscy strażacy muszą gasić pożary w altankach śmietnikowych. Wcześniej paliły się śmietniki przy ulicy Krzywoustego i Kosynierów Gdyńskich, dziś przy Pocztowej i Zabytkowej.

Ktoś podpala śmietniki w Gorzowie

10 marca 2021, 10:13
We wtorkowy wieczór nieznany sprawca podpalał śmietniki jeden za drugim. Łącznie, w ciągu niespełna 30 minut spłonęło kilka śmietników w trzech lokalizacjach w Śródmieściu Gorzowa.

Śmigłowiec LPR wylądował na pasie zieleni przy Górczyńskiej [zdjęcia]

9 marca 2021, 13:45
We wtorkowe popołudnie doszło do niecodziennej sytuacji na os. Górczyn w Gorzowie. Na pasie zieleni pomiędzy jezdnią ul. Górczyńskiej, a blokami przy ul. Dowgielewiczowej wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ta sytuacja wzbudziła spore zainteresowanie wśród mieszkańców.

Pożar w kamienicy. Pijani lokatorzy źle podłożyli do pieca [film i zdjęcia]

7 marca 2021, 00:23
W sobotni wieczór przy ul. Prostej na Zawarciu w Gorzowie doszło do groźnego pożaru w jednej z kamienic. Spalił się cały pokój na parterze. Wszystko zaczęło się od źle podłożonego drewna do pieca kaflowego. Osoby przebywające w mieszkaniu, gdzie wybuchł pożar były pod wpływem alkoholu. Z uwagi na duże zadymienie potrzebna była pomoc strażaków w ewakuacji mieszkańców z drugiego piętra kamienicy.

Strażak z OSP w drodze do pożaru uderzył fordem w drzewo. Był pijany...

6 marca 2021, 18:54
W sobotnie popołudnie doszło do pożaru w miejscowości Rybakowo. Palił się dom strażaka z ochotniczej straży pożarnej. W międzyczasie na drodze ze Zdroiska do Rybakowa doszło do wypadku. Strażak z OSP Różanki, który jechał autem do pożaru w Rybakowie uderzył fordem w drzewo. Jak się okazało, mężczyzna był pijany.

Strażacy sprawdzają wały przeciwpowodziowe

27 lutego 2021, 12:10
Chociaż sytuacja hydrologiczna w powiecie gorzowskim nie daje powodów do niepokoju, to jednak strażacy z Gorzowa i Kostrzyna nad Odrą sprawdzają stan wałów przeciwpowodziowych i innych obiektów hydrotechnicznych wzdłuż rzeki Warty i Odry.

Pożar w Metalowcu. Mieszkańcy zostali bez prądu

27 lutego 2021, 11:17
W sobotę w nocy doszło do pożaru w budynku Metalowca przy ul. Złotego Smoka w Gorzowie. Ogień pojawił się na korytarzu na pierwszym piętrze. Na miejsce zostało wysłanych sześć zastępów straży pożarnej, policja i pogotowie elektryczne. Okazało się, że doszło do pożaru skrzynki elektrycznej.

Pożar w domu jednorodzinnym koło Gorzowa [zdjęcia]

22 lutego 2021, 20:20
W poniedziałkowy wieczór doszło do pożaru w domu jednorodzinnym w Gliniku koło Gorzowa. Na miejsce zostało wysłanych sześć zastępów straży pożarnej. Okazało się, że spaleniu uległo jedno z pomieszczeń.


Fotoreportaże


x