Straż pożarna

„Bitwa o wozy”, czyli wóz dla OSP za najwyższą frekwencję wyborczą

20 czerwca 2020, 16:23
Ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji chce, aby frekwencja wyborcza w niedzielę 28 czerwca była jak największa. Dlatego też ogłosiło akcję „Bitwa o wozy”, która polega na tym, że 16 jednostek OSP z całej Polski otrzyma nowy wóz bojowy. Warunek? Musi to być gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją wyborczą w województwie.

Gorzów ponownie został zalany [film]

13 czerwca 2020, 16:43
W sobotę przez Gorzów przeszła burza z intensywnymi opadami deszczu, której lokalnie towarzyszył również grad. Ulewa sprawiła, że zostały zalane piwnice, garaże czy ulice. Strażacy wyjeżdżali do tej pory do ponad 50 zdarzeń i wciąż otrzymują zgłoszenia.

Burza z gradem nad Gorzowem [zdjęcia]

13 czerwca 2020, 14:03
W sobotnie popołudnie przez Gorzów przechodzi burza, której towarzyszą intensywne opady deszczu, a w niektórych miejscach nawet grad. Niektóre ulice w mieście są już powoli zalewane.

Sarna utknęła w ogrodzeniu. Na pomoc ruszyli strażacy

3 czerwca 2020, 09:49
We wtorkowy poranek strażacy z OSP Kłodawa otrzymali zgłoszenie o sarnie, która utknęła w ogrodzeniu w miejscowości Chwalęcice. Na szczęście strażakom udało się oswobodzić zwierzę i puścić je wolno.

Strażacy uratowali topiącego się konia

21 maja 2020, 09:24
Do nietypowej interwencji straży pożarnej doszło w środowy wieczór w miejscowości Santok. W starym korycie rzeki Warty topił się koń. Po dwugodzinnej akcji ratowniczej, strażakom udało się uratować zwierzę.

Pożar samochodu i garażu na os. Staszica [film]

18 maja 2020, 08:46
W nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do poważnego pożaru przy ul. Grottgera w Gorzowie. Spalił się samochód osobowy marki nissan, dwie bramy garażowe. Uszkodzony został również fiar punto, który był zaparkowany po drugiej stronie jezdni.

Alarm bombowy w Nova Park i Askanie

4 maja 2020, 18:43
W poniedziałkowe popołudnie służby otrzymały zgłoszenie o podejrzeniu podłożenia ładunku wybuchowego w dwóch galeriach handlowych w Gorzowie - Nova Park i Askanie. Na miejsce została wysłana straż pożarna i policja.

Czy w gminie Santok grasuje podpalacz?

30 kwietnia 2020, 15:37
W czwartek nad ranem doszło do kolejnego w ostatnich tygodniach pożaru w gminie Santok. Tym razem palił się dom w miejscowości Gralewo. Władze gminy oraz straż pożarna są zaniepokojone ilością pożarów i nie wykluczają, że ktoś celowo podpala budynku lub trawy.

Pożar odciął drogę ucieczki. Strażacy ściągali ludzi z dachu [film i zdjęcia]

26 kwietnia 2020, 22:34
W niedzielny wieczór doszło do pożaru palet i śmieci składowanych przy wejściu do klatki schodowej w jednej z kamienic przy ul. Budowlanych. Ogień był na tyle spory, że nadpaleniu uległa klatka schodowa, przez co było duże zadymienie. Strażacy musieli ewakuować mieszkańców, którzy uciekli na dach.

Pożar w centrum Gorzowa [film i zdjęcia]

23 kwietnia 2020, 00:42
W nocy ze środy na czwartek doszło do pożaru pustostanu przy ul. Młyńskiej w Gorzowie. Na miejsce zostało wysłanych pięć zastępów straży pożarnej.


Fotoreportaże