Wiadomości › Straż pożarna

Przerwany gazociąg na Warszawskiej [zdjęcia]

16 stycznia 2019, 15:10
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w środę w rejonie skrzyżowania ul. Warszawskiej i Hejmanowskiej. Podczas prac ziemnych został przerwany gazociąg. Straż pożarna ewakuowała mieszkańców pobliskiego budynku.

Zablokowana krajowa 22 pod Gorzowem [zdjęcia]

13 stycznia 2019, 20:15
W niedzielny wieczór spadające drzewo zerwało linię energetyczną i zablokowało drogę krajową nr 22 na wysokości miejscowości Kiełpin pod Gorzowem. Kilkanaście metrów dalej kolejne drzewo przewróciło się na jezdnię. Na miejsce zostały zadysponowane zastępy straży pożarnej, które zajęły się usuwaniem powalonych drzew.

Zwłoki kobiety zasypane śmieciami w Gorzowie

8 stycznia 2019, 12:29
Przez ostatni miesiąc sąsiedzi nie widzieli starszej kobiety, która mieszkała w jednym z bloków przy ul. Bema w Gorzowie. Okazało się, że mieszkanie jest zasypane śmieciami, a zwłoki kobiety leżą pod jedną z hałd śmieci.

Czy w lubuskich escape roomach jest bezpiecznie?

8 stycznia 2019, 10:15
Wyniki kontroli przeprowadzonych przez straż pożarną wykazały uchybienia i nieprawidłowości we wszystkich czterech escape roomach na terenie województwa lubuskiego. W przypadku Gorzowa wyłączono z użytkowania jeden pokój, a w Zielonej Górze zamknięto jeden escape room.

Pożar opuszczonego domu na Al. 11 Listopada

7 stycznia 2019, 21:35
W poniedziałkowy wieczór doszło do pożaru pustostanu przy Al. 11 Listopada w Gorzowie. Ogień został szybko opanowany, a strażacy przystąpili do dogaszania i przeszukiwania budynku.

Nieprawidłowości w lubuskich escape roomach

6 stycznia 2019, 15:03
W sobotę 5 stycznia na terenie województwa lubuskiego odbyły się kontrole escape roomów. Strażacy sprawdzili jeden obiekt na terenie Gorzowa i trzy na terenie Zielonej Góry. Wszędzie straż pożarna stwierdziła nieprawidłowości.

Strażacy kontrolują escape room

5 stycznia 2019, 13:40
Straż pożarna przeprowadziła w sobotę kontrolę escape roomu w Gorzowie. Wszystko przez tragiczne wydarzenia w Koszalinie, gdzie w pożarze właśnie escape roomu zginęło pięć 15-latek. Strażacy mają sprawdzać tego typu obiekty pod względami zabezpieczenia przeciwpożarowego i możliwości szybkiej ewakuacji uczestników zabawy z zamkniętych pokoi.

Kobieta zatruła się czadem w centrum Gorzowa

3 stycznia 2019, 20:23
W jednym z mieszkań w kamienicy przy ul. Pocztowej w Gorzowie doszło do zatrucia tlenkiem węgla. Do szpitala została zabrana kobieta, która zasłabła w łazience.

Pożar w centrum Gorzowa [film i zdjęcia]

2 stycznia 2019, 17:06
Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 16:30. Gorzowska straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze w jednej z kamienic przy ulicy Kosynierów Gdyńskich. Na miejsce natychmiast skierowane zostały służby ratunkowe.

Pożar kamienicy na Zawarciu [film i zdjęcia]

20 grudnia 2018, 21:58
W czwartkowy wieczór doszło do pożaru kamienicy przy ul. Przemysłowej w Gorzowie. Ogień objął cały dach budynku. Na miejsce zostało wysłanych 6 zastępów straży pożarnej.


Fotoreportaże