Wiadomości › Straż pożarna

W kamienicy w centrum Gorzowa ulatnia się gaz [zdjęcia]

8 lutego 2019, 22:32
W piątkowy wieczór gorzowscy strażacy otrzymali zgłoszenie, że w jednym z mieszkań w kamienicy przy ul. Obotryckiej ulatnia się gaz. Na miejsce zostały wysłane cztery zastępy straży pożarnej oraz pogotowie gazowe.

Strażacy na próbę ewakuowali escape room w Gorzowie

8 lutego 2019, 18:10
Czy w gorzowskim escape roomie jest bezpiecznie? Sprawdzili to w piątek 8 lutego strażacy, którzy wraz z pracownikami obiektu przeprowadzili próbną ewakuację.

Czy niebezpieczny piroman spalił bezdomnego?

8 lutego 2019, 09:59
Gorzowska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie podpaleń do których dochodziło w ostatnich miesiącach na terenie Gorzowa. Za podpalenia śmietników i samochodów odpowiada Edward W., który został zatrzymany przez policję. Teraz śledczy sprawdzają czy 38-latek odpowiada również m.in. za pożar pustostanu, w którym spłonął bezdomny.

Zobacz, jak wyglądała akcja ratunkowa żubra [film]

5 lutego 2019, 08:20
Przez blisko 5 godzin kilkudziesięciu strażaków prowadziło akcję ratunkową żubra, pod którym zarwał się lód na jeziorze w powiecie strzelecko-drezdeneckim. Uratowanie zwierzęcia i wyciągnięcie go na brzeg nie było łatwym zadaniem, co możemy zobaczyć na filmie nagranym przez strażaków z OSP Mierzęcin.

Pod żubrem załamał się lód [zdjęcia]

3 lutego 2019, 17:42
W niedzielę strażacy z terenu województwa lubuskiego i zachodniopomorskiego mieli pełne ręce roboty. Przez blisko 5 godzin prowadzili akcję ratunkową żubra pod którym załamał się lód na jeziorze w powiecie strzelecko-drezdeneckim.

Na Górczynie spłonął samochód [zdjęcia]

29 stycznia 2019, 23:54
Zaparkowany na poboczu samochód stanął w ogniu. Zgłoszenie o pożarze gorzowska straż pożarna otrzymała około godziny 23:00. Na miejsce zjawiła się też policja. Informacje o zdarzeniu otrzymaliśmy od kierowców Askana Taxi.

Trzy osoby zatruły się czadem

28 stycznia 2019, 22:07
W poniedziałkowy wieczór w jednym z mieszkań w Witnicy koło Gorzowa doszło do podtrucia się tlenkiem węgla. Z mieszkania ewakuowano cztery osoby, w tym trzy zostały zabrane do szpitala z objawami zatrucia czadem.

Strażacy ćwiczyli akcję ratunkową na zamarzniętym kanale [zdjęcia]

24 stycznia 2019, 18:10
Trwają ferie zimowe, a na kanałach, stawach czy jeziorach utrzymuje się cienka warstwa lodu. Dlatego też strażacy z Gorzowa postanowili przećwiczyć pomoc osobie pod którą załamał się lód. Wszystko po to, aby wiedzieć jak zachować się podczas ewentualnej akcji ratunkowej.

Wybuchł piec w domu. Nie ma jednej ze ścian [film i zdjęcia]

19 stycznia 2019, 10:39
W sobotę doszło do wybuchu w budynku wielorodzinnym przy ul. Małorolnych w Gorzowie. Jedna ze ścian budynku uległa całkowitemu zniszczeniu. Jak mówią strażacy, doszło do wybuchu pieca. Poszkodowana została jedna osoba. Na miejscu jest straż pożarna, pogotowie gazowe, policja i pogotowie ratunkowe.

Poważny pożar mieszkania na os. Słonecznym [zdjęcia]

17 stycznia 2019, 18:14
Dwie osoby zostały poszkodowane w wyniku pożaru mieszkania na parterze kamienicy przy ul. Plac Słoneczny w Gorzowie. Na miejsce zostało zadysponowanych 7 zastępów straży pożarnej, dwie karetki pogotowia, policja i pogotowie gazowe.


Fotoreportaże