Straż pożarna

Podpalacz złapany na gorącym uczynku

11 sierpnia 2020, 12:10
W poniedziałkowe popołudnie doszło do trzech pożarów trawy i ściółki leśnej pod Gorzowem. Jak się okazało, ogień był podkładany przez mężczyznę, który został zatrzymany na gorącym uczynku przez mieszkańca Ulimia. Podpalacz został przekazany policji.

Pijany mężczyzna pływał w Warcie [zdjęcia]

18 lipca 2020, 22:09
W sobotni wieczór strażacy wraz z policją wyciągali z Warty mężczyznę, który postanowił popływać w rzece, chociaż jest to zabronione. Jak się okazało, mężczyzna był pijany.

Pożar kuchenki gazowej i ewakuacja mieszkańców

7 lipca 2020, 20:42
Do groźnego pożaru doszło we wtorkowy wieczór przy ul. Słonecznej w Gorzowie. W mieszkaniu znajdującym się na czwartym piętrze zapaliła się kuchenka gazowa. Strażacy ewakuowali około 30 osób z budynku.

Pożar w rozdzielni na stadionie żużlowym

3 lipca 2020, 22:02
Po 10 biegu meczu Moje Bermudy Stal Gorzów – Eltrox Włókniarz Częstochowa, na stadionie zgasło światło. Jak się okazało, w znajdującej się poza koroną stadionu rozdzielni elektrycznej, doszło do pożaru.W pewnym momencie Istniało realne zagrożenie dla kibiców i zawodników, strażacy jednak szybko opanowali pożar. Policja była gotowa na ewakuację całego stadionu.

„Bitwa o wozy”, czyli wóz dla OSP za najwyższą frekwencję wyborczą

20 czerwca 2020, 16:23
Ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji chce, aby frekwencja wyborcza w niedzielę 28 czerwca była jak największa. Dlatego też ogłosiło akcję „Bitwa o wozy”, która polega na tym, że 16 jednostek OSP z całej Polski otrzyma nowy wóz bojowy. Warunek? Musi to być gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją wyborczą w województwie.

Gorzów ponownie został zalany [film]

13 czerwca 2020, 16:43
W sobotę przez Gorzów przeszła burza z intensywnymi opadami deszczu, której lokalnie towarzyszył również grad. Ulewa sprawiła, że zostały zalane piwnice, garaże czy ulice. Strażacy wyjeżdżali do tej pory do ponad 50 zdarzeń i wciąż otrzymują zgłoszenia.

Burza z gradem nad Gorzowem [zdjęcia]

13 czerwca 2020, 14:03
W sobotnie popołudnie przez Gorzów przechodzi burza, której towarzyszą intensywne opady deszczu, a w niektórych miejscach nawet grad. Niektóre ulice w mieście są już powoli zalewane.

Sarna utknęła w ogrodzeniu. Na pomoc ruszyli strażacy

3 czerwca 2020, 09:49
We wtorkowy poranek strażacy z OSP Kłodawa otrzymali zgłoszenie o sarnie, która utknęła w ogrodzeniu w miejscowości Chwalęcice. Na szczęście strażakom udało się oswobodzić zwierzę i puścić je wolno.

Strażacy uratowali topiącego się konia

21 maja 2020, 09:24
Do nietypowej interwencji straży pożarnej doszło w środowy wieczór w miejscowości Santok. W starym korycie rzeki Warty topił się koń. Po dwugodzinnej akcji ratowniczej, strażakom udało się uratować zwierzę.

Pożar samochodu i garażu na os. Staszica [film]

18 maja 2020, 08:46
W nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do poważnego pożaru przy ul. Grottgera w Gorzowie. Spalił się samochód osobowy marki nissan, dwie bramy garażowe. Uszkodzony został również fiar punto, który był zaparkowany po drugiej stronie jezdni.


Fotoreportaże