Wiadomości › Straż pożarna

Strażacy ćwiczyli akcję ratunkową na zamarzniętym kanale [zdjęcia]

24 stycznia 2019, 18:10
Trwają ferie zimowe, a na kanałach, stawach czy jeziorach utrzymuje się cienka warstwa lodu. Dlatego też strażacy z Gorzowa postanowili przećwiczyć pomoc osobie pod którą załamał się lód. Wszystko po to, aby wiedzieć jak zachować się podczas ewentualnej akcji ratunkowej.

Wybuchł piec w domu. Nie ma jednej ze ścian [film i zdjęcia]

19 stycznia 2019, 10:39
W sobotę doszło do wybuchu w budynku wielorodzinnym przy ul. Małorolnych w Gorzowie. Jedna ze ścian budynku uległa całkowitemu zniszczeniu. Jak mówią strażacy, doszło do wybuchu pieca. Poszkodowana została jedna osoba. Na miejscu jest straż pożarna, pogotowie gazowe, policja i pogotowie ratunkowe.

Poważny pożar mieszkania na os. Słonecznym [zdjęcia]

17 stycznia 2019, 18:14
Dwie osoby zostały poszkodowane w wyniku pożaru mieszkania na parterze kamienicy przy ul. Plac Słoneczny w Gorzowie. Na miejsce zostało zadysponowanych 7 zastępów straży pożarnej, dwie karetki pogotowia, policja i pogotowie gazowe.

Przerwany gazociąg na Warszawskiej [zdjęcia]

16 stycznia 2019, 15:10
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w środę w rejonie skrzyżowania ul. Warszawskiej i Hejmanowskiej. Podczas prac ziemnych został przerwany gazociąg. Straż pożarna ewakuowała mieszkańców pobliskiego budynku.

Zablokowana krajowa 22 pod Gorzowem [zdjęcia]

13 stycznia 2019, 20:15
W niedzielny wieczór spadające drzewo zerwało linię energetyczną i zablokowało drogę krajową nr 22 na wysokości miejscowości Kiełpin pod Gorzowem. Kilkanaście metrów dalej kolejne drzewo przewróciło się na jezdnię. Na miejsce zostały zadysponowane zastępy straży pożarnej, które zajęły się usuwaniem powalonych drzew.

Zwłoki kobiety zasypane śmieciami w Gorzowie

8 stycznia 2019, 12:29
Przez ostatni miesiąc sąsiedzi nie widzieli starszej kobiety, która mieszkała w jednym z bloków przy ul. Bema w Gorzowie. Okazało się, że mieszkanie jest zasypane śmieciami, a zwłoki kobiety leżą pod jedną z hałd śmieci.

Czy w lubuskich escape roomach jest bezpiecznie?

8 stycznia 2019, 10:15
Wyniki kontroli przeprowadzonych przez straż pożarną wykazały uchybienia i nieprawidłowości we wszystkich czterech escape roomach na terenie województwa lubuskiego. W przypadku Gorzowa wyłączono z użytkowania jeden pokój, a w Zielonej Górze zamknięto jeden escape room.

Pożar opuszczonego domu na Al. 11 Listopada

7 stycznia 2019, 21:35
W poniedziałkowy wieczór doszło do pożaru pustostanu przy Al. 11 Listopada w Gorzowie. Ogień został szybko opanowany, a strażacy przystąpili do dogaszania i przeszukiwania budynku.

Nieprawidłowości w lubuskich escape roomach

6 stycznia 2019, 15:03
W sobotę 5 stycznia na terenie województwa lubuskiego odbyły się kontrole escape roomów. Strażacy sprawdzili jeden obiekt na terenie Gorzowa i trzy na terenie Zielonej Góry. Wszędzie straż pożarna stwierdziła nieprawidłowości.

Strażacy kontrolują escape room

5 stycznia 2019, 13:40
Straż pożarna przeprowadziła w sobotę kontrolę escape roomu w Gorzowie. Wszystko przez tragiczne wydarzenia w Koszalinie, gdzie w pożarze właśnie escape roomu zginęło pięć 15-latek. Strażacy mają sprawdzać tego typu obiekty pod względami zabezpieczenia przeciwpożarowego i możliwości szybkiej ewakuacji uczestników zabawy z zamkniętych pokoi.


Fotoreportaże


x