Wiadomości › Straż pożarna

Strażak z OSP Różanki potrzebuje pomocy

19 lutego 2019, 14:34
Podczas najbliższego weekendu każdy z nas będzie mógł zarejestrować się w bazie dawców szpiku. Akcja odbędzie się w sobotę i niedzielę w trzech galeriach handlowych na terenie Gorzowa. Wszystko po to, aby pomóc 38-letniemu Michałowi, strażakowi z OSP Różanki, który choruje na białaczkę i potrzebuje przeszczepu szpiku.

Z koparki wyciągnięto zwłoki operatora [zdjęcia]

13 lutego 2019, 11:19
W środowy poranek została wznowiona akcja poszukiwawcza ciała operatora koparki, która wpadła do stawu w miejscowości Sarbiewo. Grupie płetwonurków udało się wyciągnąć zwłoki mężczyzny. Na miejscu trwają działania służb.

Koparka wpadła do stawu [film i zdjęcia]

12 lutego 2019, 18:31
Do dramatycznego zdarzenia doszło we wtorkowe popołudnie w miejscowości Sarbiewo w powiecie strzelecko-drezdeneckim. Podczas prowadzonych prac nad brzegiem stawu, do wody wpadła koparka razem z operatorem.

W kamienicy w centrum Gorzowa ulatnia się gaz [zdjęcia]

8 lutego 2019, 22:32
W piątkowy wieczór gorzowscy strażacy otrzymali zgłoszenie, że w jednym z mieszkań w kamienicy przy ul. Obotryckiej ulatnia się gaz. Na miejsce zostały wysłane cztery zastępy straży pożarnej oraz pogotowie gazowe.

Strażacy na próbę ewakuowali escape room w Gorzowie

8 lutego 2019, 18:10
Czy w gorzowskim escape roomie jest bezpiecznie? Sprawdzili to w piątek 8 lutego strażacy, którzy wraz z pracownikami obiektu przeprowadzili próbną ewakuację.

Czy niebezpieczny piroman spalił bezdomnego?

8 lutego 2019, 09:59
Gorzowska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie podpaleń do których dochodziło w ostatnich miesiącach na terenie Gorzowa. Za podpalenia śmietników i samochodów odpowiada Edward W., który został zatrzymany przez policję. Teraz śledczy sprawdzają czy 38-latek odpowiada również m.in. za pożar pustostanu, w którym spłonął bezdomny.

Zobacz, jak wyglądała akcja ratunkowa żubra [film]

5 lutego 2019, 08:20
Przez blisko 5 godzin kilkudziesięciu strażaków prowadziło akcję ratunkową żubra, pod którym zarwał się lód na jeziorze w powiecie strzelecko-drezdeneckim. Uratowanie zwierzęcia i wyciągnięcie go na brzeg nie było łatwym zadaniem, co możemy zobaczyć na filmie nagranym przez strażaków z OSP Mierzęcin.

Pod żubrem załamał się lód [zdjęcia]

3 lutego 2019, 17:42
W niedzielę strażacy z terenu województwa lubuskiego i zachodniopomorskiego mieli pełne ręce roboty. Przez blisko 5 godzin prowadzili akcję ratunkową żubra pod którym załamał się lód na jeziorze w powiecie strzelecko-drezdeneckim.

Na Górczynie spłonął samochód [zdjęcia]

29 stycznia 2019, 23:54
Zaparkowany na poboczu samochód stanął w ogniu. Zgłoszenie o pożarze gorzowska straż pożarna otrzymała około godziny 23:00. Na miejsce zjawiła się też policja. Informacje o zdarzeniu otrzymaliśmy od kierowców Askana Taxi.

Trzy osoby zatruły się czadem

28 stycznia 2019, 22:07
W poniedziałkowy wieczór w jednym z mieszkań w Witnicy koło Gorzowa doszło do podtrucia się tlenkiem węgla. Z mieszkania ewakuowano cztery osoby, w tym trzy zostały zabrane do szpitala z objawami zatrucia czadem.


Fotoreportaże


x