Straż pożarna

Pożar mieszkania na Manhattanie [zdjęcia]

3 lutego 2021, 21:23
W środowy wieczór przy ul. Armii Krajowej na os. Manhattan w Gorzowie doszło do pożaru mieszkania. Na miejsce zostały wysłane trzy zastępy straży pożarnej, policja i pogotowie.

Pies utknął w stodole. Uratowali go strażacy [zdjęcia]

21 stycznia 2021, 09:44
Strażacy z OSP Bogdaniec zostali wezwani do nietypowej interwencji w Racławiu. Do zawalonej stodoły wszedł pies, który nie mógł się z niej wydostać. Na szczęście zwierzę zostało bezpiecznie ściągnięte na ziemię przez strażaków ochotników.

Czołowe zderzenie seata i forda niedaleko Gorzowa [zdjęcia]

27 grudnia 2020, 10:21
W sobotni wieczór na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 158 i 159 koło Starego Polichna doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych – forda i seata. Na miejsce zostały wysłane cztery zastępy straży pożarnej, policja i pogotowie. Jedna osoba została poszkodowana.

Pożar w Kauflandzie. Ewakuowano prawie 200 osób

22 grudnia 2020, 15:24
We wtorkowe popołudnie 22 grudnia straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze w sklepie Kaufland. Na miejsce zostały wysłane cztery zastępy straży pożarnej oraz policja. Z budynku zostało ewakuowanych 140 klientów oraz 40 pracowników. Okazało się, że doszło do pożaru w szybie wentylacyjnym w toalecie na zapleczu sklepu.

Kierujący mercedesem uderzył w ogrodzenie. Auto zaczęło się palić

19 grudnia 2020, 16:42
W sobotnie przedpołudnie w miejscowości Lubczyno doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący mercedesem uderzył w ogrodzenie jednej z posesji, następnie samochód zaczął się palić. Na miejsce zostały wysłane dwa zastępy straży pożarnej.

Pożar rozdzielni na Silwanie [zdjęcia]

17 grudnia 2020, 22:19
Tuż przed godziną 22 w północnej części Gorzowa na ułamek sekund odcięty został prąd. Okazało się, że ma to związek z pożarem, jaki wybuchł w rozdzielni elektrycznej zlokalizowanej tuż przy pętli tramwajowej na Silwanie.

W plecaku jest bomba? Ewakuowano przedszkole

2 grudnia 2020, 10:37
Ewakuacja w przedszkolu przy ulicy Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie. Ktoś wpadł na głupi pomysł, aby do placówki przesłać e-maila z informacją o tym, że w jednym z plecaków znajduje się ładunek wybuchowy. Na miejscu jest policja i straż pożarna.

Brakuje strażaków w województwie lubuskim

22 listopada 2020, 13:55
Sytuacja epidemiczna sprawia, że wyłączeni z pracy są nie tylko lekarze, pielęgniarki czy policjanci, ale również strażacy. W województwie lubuskim również są braki kadrowe wśród strażaków. Dlatego też do służby w lubuskich komendach zostało skierowanych 24 podchorążych Szkoły Głównej Służby Pożarniczej i kadetów ze Szkół Aspirantów PSP.

Pożar ciężarówki na DK22 niedaleko Gorzowa [zdjęcia]

28 października 2020, 19:41
W środowy wieczór po godz. 19 na drodze krajowej nr 22 pomiędzy Nierzymiem, a Zdroiskiem doszło do pożaru samochodu ciężarowego. Ogień objął naczepę, w której znajdowały się plastikowe części do aut. Na miejscu są cztery zastępy straży pożarnej i policja. Droga jest obecnie zablokowana.

Pożar domu pod Gorzowem [zdjęcia]

17 października 2020, 22:30
W sobotni wieczór w miejscowości Maszewo doszło do pożaru domu jednorodzinnego. Na miejsce zostało wysłanych sześć zastępów straży pożarnej. Na szczęście nikomu z domowników nic się nie stało.


Fotoreportaże