Straż pożarna

Kolejna seria podpaleń w Ulimiu

29 lipca 2021, 20:02
W czwartkowy wieczór w podgorzowskim Ulimiu doszło do kolejnego podpalenia baraku. Na miejsce zostało wysłanych pięć zastępów straży pożarnej. To kolejny pożar w tym samym miejscu, co kilka dni temu i pod koniec czerwca. Strażacy z OSP Ulim i mieszkańcy proszą o pomoc w ujęciu podpalacza.

Pożar zboża na pniu koło Gorzowa [zdjęcia]

25 lipca 2021, 17:33
W niedzielne popołudnie doszło do pożaru zboża na pniu w miejscowości Racław koło Gorzowa. Na miejsce zostało wysłanych łącznie osiem zastępów straży pożarnej.

Seria podpaleń koło Gorzowa. Jest nagroda za wskazanie podpalacza [zdjęcia]

25 czerwca 2021, 12:00
W czwartkowy wieczór w Ulimiu koło Gorzowa doszło do pożaru dwóch samochodów osobowych. Jak podkreślają strażacy, przyczyną pożaru było podpalenie i to już trzecie tego typu zdarzenie w ostatnich dniach. Dlatego też strażacy z OSP Ulim wspólnie z mieszkańcami apelują o pomoc we wskazaniu podpalacza. Została też wyznaczona nagroda.

Kobieta straciła przytomność po szczepieniu w przychodni. Była reanimowana

23 czerwca 2021, 12:18
W środę 23 czerwca w przychodni przy ul. Jagiellońskiej w Kostrzynie nad Odrą zasłabła 66-letnia kobieta, która była po szczepieniu przeciwko COVID-19. Na miejsce została wysłana karetka pogotowia oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a także straż pożarna. Stan kobiety był na tyle poważny, że musiała być reanimowana. Została zabrana śmigłowcem LPR do szpitala w Gorzowie.

Wiatr złamał konar drzewa na którym było gniazdo z pisklakami. Uratowali je strażacy [zdjęcia]

22 czerwca 2021, 13:19
We wtorkowy poranek gorzowscy strażacy zostali wezwani do połamanego drzewa przy ul. Łużyckiej, którego konar opierał się o balkon i zagrażał bezpieczeństwu. Jak się okazało, na złamanym konarze znajdowało się gniazdo z pisklakami. Działania zostały zakończone sukcesem, a pisklęta uratowane.

Pożar lasu niedaleko Gorzowa. W akcji samoloty gaśnicze

21 czerwca 2021, 15:39
W poniedziałkowe popołudnie doszło do pożaru lasu w miejscowości Santoczno koło Gorzowa. Na miejsce zostały wysłane cztery zastępy straży pożarnej oraz dwa samoloty gaśnicze. Pożar został opanowany, trwa dogaszanie.

Przez Gorzów przeszła burza. Wiatr łamał drzewa i wyrywał je z korzeniami [film i zdjęcia]

20 czerwca 2021, 22:12
W niedzielny wieczór nad Gorzowem i okolicami przeszła burza, której towarzyszył silny wiatr. Strażacy wyjechali do łącznie 42 zdarzeń na terenie całego powiatu, w tym Gorzowa. Najczęściej byli wzywani do połamanych drzew, które blokowały drogi czy też zerwanych linii energetycznych.

Pożar starej fabryki mebli w Witnicy [zdjęcia]

20 czerwca 2021, 11:05
W niedzielny poranek doszło do pożaru budynku po starej fabryce mebli w Witnicy. Ogniem objęty był dach. Na miejsce zostało wysłanych łącznie 15 zastępów straży pożarnej z powiatu gorzowskiego.

Zderzenie volkswagena z motocyklem

13 czerwca 2021, 11:43
W niedzielę nad ranem przy ul. Myśliborskiej doszło do zderzenia samochodu osobowego marki volkswagen z motocyklem. Okazało się, że 72-letni kierowca osobówki nie zachował odpowiedniej odległości od motocykla podczas manewru wyprzedzania i doprowadził do zderzenia z jednośladem. Poszkodowany 34-latek jadący motocyklem został zabrany do szpitala.

Motocyklista wjechał w płot. Tuż przy cmentarzu

5 czerwca 2021, 16:09
Do zdarzenia drogowego w Lipkach Wielkich doszło w sobotnie popołudnie, tuż przed godziną 14 na wylocie z miejscowości. Jadący motocyklem nie opanował pojazdu, uderzył w krawężnik i wjechał w płot… cmentarza. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało.


Fotoreportaże